Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 118

Wątek: D610 czy D700

  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, to mnie przekonuje do decyzji zmiany body. Mam nadzieję, że będzie jedynie słuszna
    Z obiektywów, będę musiał coś dobrać, na pewno jakieś UWA. A kto wie, czy faktycznie takiego Tamrona 90 nie sprawie sobie.... sprawa do przemyślenia
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  2. #12

    Domyślnie

    No Tamronem 90 i makro usmażysz i portret - choć pewnie zdania będą podzielone Ja 105 makro używam do makro i portretów - podobają mi się, chociaż o 85mm dalej nie przestałem myśleć. Jedni obrazek ze 105 lubią, inni nie. Mi się podoba. Co do UWA - masz tanio fajnego Samyanga 14mm

  3. #13

    Domyślnie

    Do forumowiczów polecających szkło zamiast body FX, czy jeżeli autor postu kupił by szkło z literka N na obiektywie to wykorzysta jego możliwości na DX, bo wydaje mi się ze nie bardzo. Ja osobiście widzę coś odwrotnego, moje szkła zyskały na ostrości i kolorach, sprzałam szkła DX kupiłem 50 1.8g myślę dokupić tokine 100 2.8 aby załatwić makro i portret (chyba ze pęknę i kupie 85 1.8g, ale nie będzie makro) i wspomniany wyżej samyanga 14mm. I szkła do FX nie muszą być drogie każde z nich to około 1500zł. Wcale nie potrzeba 14-24 2.8, 24-70 2.8, 70-200 2.8, bo fakt na te szkła brakło by 20tyś
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  4. #14

    Domyślnie

    Bierz d 610 będziesz pan zadowolony.
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  5. #15

    Domyślnie

    Właśnie celuję w D610, najlepiej używka w rozsądnych pieniądzach, tak by jeszcze jakieś szkło dokupić.
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  6. #16

    Domyślnie

    Ja również polecę D610, mimo, iż psioczyłem na niego mocno... Jednak przewaga obrazka nad tym z D700 jest znacząca, co rekompensuje
    inne braki względem D700.
    pozdrawiam, nelson
    D700, D610, N 10.5 2.8, N 35 2.0D, N 50 1.4D, S 20-40 2.8, T 24-70 2.8 VC, N 70-200 2.8 VR, SB900, SB800

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superlama Zobacz posta
    Przesiadłem się z D7100 na D610 - właśnie dlatego, ze coraz więcej fotografuję ludzi a coraz mniej łażę po polach za sarnami. Mega różnica przy portrecie i ani przez chwilę nie żałowałem zmiany.

    Ludzi fotografuję głównie 50 1.8G i 105 VR, tylko na rodzinnych zlotach zakładam coś szerszego, a czasami na leśnych spacerach 70-300.
    Mam pytanie, jak się ma autofocus D610 do tego z D7100: celność i szybkość. Chodzi mi o sytuacje trudne dla sprzętu, czyli
    - focenie dynamiczne na AF-C (np. sport, zawody kolarskie, jeździectwo itd.)
    - ostrzenie w ciemnych warunkach.

    Chodzi mi o "ostrzenie-ostrzenie", czyli zdjęcia na pełnej dziurze ( f2.8 ), a nie zdawanie się na dużą GO.

    Czy widzisz różnicę po zmianie sprzętu, na plus albo na minus?
    D750 D780 Z6_III S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  8. #18

    Domyślnie

    Ostatnio byłem z piesełem na spacerze z zapietym 70-210 f4, czyli wolne szkło na śrubokręt, pies czarny, ruchliwy jak cholera, światło bardzo średnie, ale strzelając w AF-C ze śledzeniem 3D miałem naprawdę dużo trafionych zdjęć - nawet w porównaniu ze swietnym w tym aspekcie D300. ISO 1600/3200 f4, czasy migawki 1/250-1/400

    Oczywiscie 200 mm przy f 4 i przy f2.8 to jest róznica, ale poki po tym jednym teście jestem zadowolony.

    Niemniej jednak 7100 i D600/610 to na tyle bliźniacze modele, że większej róznicy nie powinno byc, jeżeli cos przemawia za D6xx to przede wszystkim to FXowe rysowanie.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    Ostatnio byłem z piesełem na spacerze z zapietym 70-210 f4, czyli wolne szkło na śrubokręt, pies czarny, ruchliwy jak cholera, światło bardzo średnie, ale strzelając w AF-C ze śledzeniem 3D miałem naprawdę dużo trafionych zdjęć - nawet w porównaniu ze swietnym w tym aspekcie D300. ISO 1600/3200 f4, czasy migawki 1/250-1/400

    Oczywiscie 200 mm przy f 4 i przy f2.8 to jest róznica, ale poki po tym jednym teście jestem zadowolony.

    Niemniej jednak 7100 i D600/610 to na tyle bliźniacze modele, że większej róznicy nie powinno byc, jeżeli cos przemawia za D6xx to przede wszystkim to FXowe rysowanie.
    W dobrych warunkach oświetleniowych AF w D600/D610/Df daje radę.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  10. #20

    Domyślnie

    Mam d610 i d7100 i wydaje mi się że af w trudniejszych warunkach , czy w świetle żarowym zdecydowanie jest szybszy w d7100, wg. Mnie to zdjęcia na af-c, z d610 dużo tracą na jakości, gdyby przenieść af z d7100
    do d610 mieli byśmy idealny pełnoklatkowy aparat.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •