Close

Strona 19 z 151 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1510
  1. #181

    Domyślnie

    Kupił ode mnie, przetestowana przeze mnie choćby pod kątem Af. Ja przeżyje jeszcze jakiś czas bez D750. Saint chciał już, więc wziął. Ot i cała historia.
    Niestety ja nie wierzę, że są na rynku sprawne puszki. A Topa 67...? Tego właśnie nie kumam skąd ją ma
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 22-12-2014 o 23:23

  2. #182
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    S4INT trochę Ci się dziwię że nie poszukałeś egzemplarza bez wady skoro wiesz że takie istnieją i dopiero dziś kupowałeś... Masz rację że być może defekt nie będzie dla Ciebie zbyt dokuczliwy, ale tak czy siak mogąc kupić dobre body wziąłeś z wadą.. Trochę tego nie kumam, ale to nie moja kasa więc nie mój problem.
    Po pierwsze ile trzeba by sklepów obskoczyć żeby znaleźć hipotetyczną sztukę bez tej wady? W ilu pozwolą mi przetestować (w abfoto nawet baterii nie chca włożyć!). Na forum u ilu osób nie występuje to? U TOP67? A u reszty chyba wyłazi. Po necie też mnóstwo osób to ma - więc jakoś średnio wierzę w trafienie takiego egzemplarza, jeśli faktycznie są bez wad (może ten Tomka to jakiś ewenement). Trochę nie mam czasu na zabawe z tym, bo w Krk body będzie w może 3-4 sklepach z czego nie wiem w ilu pozwolą cokolwiek sprawdzić. A jeździć po jakichś innych miastach i też szukać czegoś co niewiadomo czy będzie - litości, nie chce mi się.

    Po drugie kupiłem sprawdzoną puchę pod kątem AF - szlag by mnie trafił jakby się okazało, że coś jest nie tak w świetle sztucznym kupując zdalnie (czy nawet w sklepie w którym nie mogę nic sprawdzić, na jedno wyjdzie). To dla mnie 10x bardziej istotne niż pasek, który został tak naprawdę wykryty dopiero po kilku miesiącach jak aparat jest na rynku (czyli defacto w realnym foceniu wychodzi bardzo rzadko, a to bardziej do mnie przemawia niż testy w których na siłę się wywołuje ten efekt). Po tym wątku można dojść do wniosku, że tym aparatem zdjęć to się nie da właściwie robić i defekt pojawia się na co drugim zdjęciu pod światło. A ile śluborobów z zachodu miało tą puszke na iluś tam ślubach już (przecież była masa testów) i nie skarżyli się? Wiem, że na forum wiele kwestii rozdmuchuj się do niebotycznych rozmiarów, a w rzeczywistości nie jest tak źle. Ile osób ma tą wade a dowiedziało się dopiero po przeczytaniu tego wątku? Aparat jest trochę na rynku i specjalnie nie słychać było do tej pory żeby ludzie płakali że lipa, że dziadostwo. Mają puchy i robią cały czas zdjęcia. Wielu tych co nie wchodzą na fora w ogóle się o tym nie dowie i pewnie nawet tego nie zauważy podczas focenia.
    Absolutnie nie bronię nikona, bo to żenada, że takie rzeczy wychodzą, ale nie chce też szat rozdzierać i zadręczać się tym, bo prawdopodobnie będzie to niewielka niedogodność.

    Po trzecie - liczę, że nikon jakoś się jednak ustosunkuje w sensowny sposób do tej wady i zrobi akcje serwisową, bo mają już żółtą kartkę od społeczności fotograficznej więc powinni nieco uważać. Jak nie, to trudno - patrz wyżej

  4. #184

  5. #185

    Domyślnie

    U mnie w materiale ślubnym z listopada (500 plików) nie ma ani jednego z cieniem. Ale dodam od razu, że nie nastały tam okoliczności sprzyjające. Bo moja puszka wadę posiada.

  6. #186

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że jak będą pisać "flary" to nikon będzie łatwo odbijał piłeczkę, w końcu flary od zawsze się na zdjęciach pojawiały i łatwo to wytłumaczyć nikonowi. Problem polega na tym że ta flara jest ucięta - a taki pasek cienia całkowicie psuje efekt. Sama flara to nie problem.
    ;]

  7. #187

    Domyślnie

    Ale zaświetlenie pod "daszkiem" też jest silniejsze niż w sprawnym sprzęcie.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  8. #188

    Domyślnie

    Na dpreview też było trochę wpisów osób, które testowały mocno D750 i tak jak u TOP67 tego efektu ich aparat też nie ma.

    Myślę, że Nikon nie czeka i już poprawił w nowej partii produkcji tę wadę, która moze wejdzie z nowym rokiem. Trudno mi uwierzyć, aby wiedząc o wadzie kontynuowali produkcję z wadą.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bach Zobacz posta
    Ja wciąż chcę kupić i będę szukał body bez tej wady aż trafię. Łatwiej teraz w sklepach argumentować, że musza pozwolić mi sprawdzić. Tylko z latarką przy sobie trzeba iść Ci którzy chcą kupić są w lepszej sytuacji od tych, którzy już kupili.
    To proste. Zalatwiasz sobie aku el15, zamawiasz body do domu. Nie rodzierasz nic, tylko wyciagasz body, one nie maja zgrzanych torebek. Wkladasz swoje aku i testujesz na lv. Jedna klatka zaliczona ale masz pewność co dostales. Jakby co, odsylasz. Wiem, ze to cwaniactwo ale jak oni tak z nami to i my ich ...

    Pozdrawiam,
    Mario
    Pozdrawiam, Mario
    D70s, D750 | N35 f/1.8G DX| N AF-S 24-70 mm f/2.8G ED| N AF-S 70-200 f/2,8G VR II ED| SB600 | SB900

  10. #190
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Ale zaświetlenie pod "daszkiem" też jest silniejsze niż w sprawnym sprzęcie.
    No właśnie, należy to podkreślić bo to odbicie świetlne jest zupełnie inne - intensywniejsze, niż na sprzęcie wolnym od wad. Widać to było na pokrywających się kadrach ze sprawnej i z wadliwej sztuki (zdjęcia @TOP67 na których widać krzesła)

Strona 19 z 151 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •