Close

Strona 69 z 151 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1510
  1. #681

    Domyślnie

    W tym wątku jak w mało, którym wychodzi zła cecha Polaków (...)
    Jeśli już coś wychodzi przy okazji takich wątków, to skłonność dość licznej grupy użytkowników do odpuszczania "ukochanej marce" i wmawianie sobie, że wada fabryczna sprzętu to drobiazg. No i brak chęci dochodzenia swojego też widać u niektórych.
    Jakoś bardzo ten wątek przypomina watki dawniejsze, np. o kurzu w d600. A jeszcze dawniej też było dużo wyrozumiałości, np. szumy w nikonach "dodawały charakteru", gdy gładkie z canona były "dziwnie nienaturalne"
    Marek

    Zakon Fuji

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Ja mam wrażenie, że co niektórym jakby aparat wybuchł w ręce i urwał dłoń to powiedzieliby "spoko nic się nie stało - mam drugą"...
    Sory ale to jest absurdalne bo to tak jakby porównać zacinający się zamek bagażnika z awarią hamulców w czasie jazdy.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Po raz setny... osłona zmienia tylko to, że wtedy ten efekt uzyskuje się pod innym kątem padania światła. W kontekście występowania samej wady - NIE ZMIENIA NIC.
    Oslona PS eliminuje u mnie ten efekt krawedzi i ma 24-120 i na 80-400. I nie probuj mi wciskac ze nie umiem wywolac. Bez PS jak najbardziej jest krawedz i potrafie to uzyskac.

  4. #684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Poczytaj inne tematy związane z Nikonem, a najlepiej sam się zetknij z nimi to zmienisz swoje pozytywne nastawienie
    Ja mam pozytywne nastawienie do Nikona. Pomimo wielu puszek i obiektywów tego producenta. I uwierz mi, czytanie nie zmieni mojego nastawienia.
    Odnośnie problemów D750- rozważałem go bo jak wchodził to akurat byłem przy dokupowaniu FX'a. Powstrzymałem się. Nie dlatego, że z góry zakładałem, że będzie coś nie tak. Ale dlatego, że jak to bywa w nowych konstrukcjach- miewają problemy wieku dziecięcego. Nie żałuje. Stawiam od zawsze na sprawdzony sprzęt i póki co świetnie mi się z tym żyje. Także proszę Cię, nie sugeruj czegoś co niekoniecznie musi być prawdziwe (mam na myśli poczytanie i zmiana nastawienia).

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Ja mam wrażenie, że co niektórym jakby aparat wybuchł w ręce i urwał dłoń to powiedzieliby "spoko nic się nie stało - mam drugą"...
    Masz złe wrażenie i w dodatku argumentujesz to nieporównywalną skrajnością. Z jednej strony rozumiem, że jest żale iż sprzęt nie działa jak powinien. Ale z drugiej strony- gdzie był rozsądek przed zakupem? Jaki był problem poczekać? Już ktoś wcześniej napisał (chyba Jacek_Z)- właśnie to parcie na nowości sprawia że są tak często wprowadzane i nie ma czasu na sprawdzenie.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 06-01-2015 o 18:28

  5. #685

    Domyślnie

    Jesli panowie i panie z firmy Nikon czytaja fora (tego forum na pewno nie) to wiedza, ze 99% uzytkownikow inkryminowanej kamery jest bardzo zadowolonych. Flare issue wystepuje o czym z duma (ze udalo im sie ja wywolac) informuja niektorzy. Nikkor 14-24 potrafi takie flary wywolac, ze sie mozna rozplakac, ale nikomu do glowy nie przyjdzie powiedziec, ze to wada. Jesli ktos uwaza, ze flara, ktora powstala po wykonaniu zdjecia pod slonce (pod pewnym katem) lub swiecenia latarka w obiektyw (pod pewnym katem) jest wada, ktorej nalezy kilkaset postow poswiecic to mozna przypuszczac, ze taka sama wada byloby zniszczenie szczelnej (zdaniem producenta) D4s po tym, jak sie ja dla proby (vide: proba z latarka) wrzucilo do wody na 30 minut. Posty na Amazon (po angielsku)http://www.amazon.com/Nikon-D750-FX-...rds=nikon+d750 (po niemiecku) http://www.amazon.de/gp/product/B00N...pf_rd_i=301128 pisza oplacani przez "wiadomo kogo" "fanboje" a posty krytykujace sa, rzecz jasna, kasowane. Podalem przyklady z Amazon, ale oceny na innych portalach wygladaja podobnie. P.S. do tej pory staralem sie unikac robienia zdjec pod slonce i nie wykonalem zadnego zdjecia swiecacej w obiektyw latarki.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 06-01-2015 o 19:01
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta

    Nawet jeśli wprost tak nie napisano to posty miały służyć odniesieniu takiego wrażenia, jakoby ta wada całkowicie dyskwalifikowała ten aparat i to dla wszystkich.
    Cóż, ja takiego wrażenia nie odniosłem w żadnym miejscu - żadna dotychczasowa wypowiedź krytyczna omawianej wady nawet nie sugerowała, że aparat nie nadaje się do fotografowania. Większa lub mniejsza krytyka odnosiła się zawsze do samej wady, albo do Nikona producenta D750 z takim bublem. Choć sam nie akceptuję takiego bubla, to gdybym musiał już teraz kupić i wybrać pomiędzy D750 a D610, D700, 6D, to wybrałbym D750 z tym efektem. Prawdopodobnie nawet przegrałby 5DIII gdyż wymiary, waga oraz odchylany LCD mają dla mnie istotne znaczenie. Lecz nie muszę teraz wybierać, a wada jest wadą, która dziś pojawić się może na zdjęciach 1 na 100, ale pojutrze - w określonym materiale i warunkach - 10 na 100 tylko z tego powodu, i to już mi się mniej podoba. Krytyka bubla nie jest krytyką w czambuł aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta
    Dla jasności: nie będę dalej kontynuował tej kwestii w tym wątku.
    I dobrze, bo jej nie było.
    Ostatnio edytowane przez Bach ; 06-01-2015 o 19:18

  7. #687

    Domyślnie D750, odcięcie/cień widoczny przy flarze

    Dzis przed CES gość jakis próbował pokazać przedstawicielowi Nikona ten problem. Ale niestety nie udało mu sie, obiektyw 24-120 czy jakoś. Szkoda, ciekawe co by facet przy dziennikarzach powiedział. W komentarzach tutaj:http://www.imaging-resource.com/news...m-its-not-lens
    Ostatnio edytowane przez pawl_s ; 06-01-2015 o 20:53
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta
    Owszem opublikowali, ale zauważcie że w swoim komentarzu piszą, że egzemplarz przez nich testowany nie ma tej wady
    Trochę trudno mi w to uwierzyć.
    co ja dziś wyprawiałem aby mieć te flare i cień.
    Słoneczko nisko, stok, śnieg... warunki wymarzone
    nawet NASA tak nie obfotografowało słońca jak ja - i nie udało się.

    Nie twierdzę, że są puszki bez tej wady - ale wiem już, że z moimi szkłami jeśli nawet się zdarzy to będzie to wypadek przy pracy tak sporadyczny że nie wart nawet wspominania. Dlatego w mojej świadomości zamykam już ten watek
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 06-01-2015 o 21:07

  9. #689

    Domyślnie

    A miałeś robić zdjęcia zamiast testy, jak to się ludziom udziela
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A miałeś robić zdjęcia zamiast testy, jak to się ludziom udziela
    nie to nie były testy - to było takie z zimną krwią "sprawdzę to"

    Nogi przemarzły, ręce skostniały, milion "przepalonych" obrazków - cienia brak, dałem sobie spokój, nie mam talentu

Strona 69 z 151 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •