Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Plama

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie Plama

    Witam wszystkich. Od miesiąca jestem posiadaczem D 7100 inie mogłem pofocić ze względu na pogodę. Dzisiaj się wybrałem na spacer po okolicy i zrobiłem kilka fotek. Nie są takie żylety jak Wasze i na razie bez obróbki bo najpierw chcę zapanować nad aparatem. Może gdyby to były góry lub inne egzotyczne to i fotki byłyby ładniejsze ale puki co muszę ćwiczyć koło domu. ale ja głównie nie z tym problemem a mianowicie po wrzuceniu fotek do komputera i bliższemu przyjrzeniu się zauważyłem plamę na fotkach. Jestem załamany, czyżby to zabrudzenie na matrycy?Wstawię jedną fotografie może ktoś doświadczony rozpozna od czego ta plama. Nie ukrywam , mam cichą nadzieję że to tylko zabrudzony obiektyw. Nie mogę na razie sprawdzić bo aparat był z chłodzony i leży w torbie. I jeszcze jedno pytanko, czy taką fotografię można ulepszyć obróbką komputerową? Plama jest nad kępką sosen w głębi na tle nieba. Jeśli ta fotografia jest beznadziejna to proszę po udzieleniu porady co z tą plamą o usunięcie. Pozdrawiam JE56

    Pierwszy lód

    [/IMG]

  2. #2

    Domyślnie

    to syfek na matrycy. wlacz czyszczenie w aparacie - moze cos pomoze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JE56 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Od miesiąca jestem posiadaczem D 7100 inie mogłem pofocić ze względu na pogodę. Dzisiaj się wybrałem na spacer po okolicy i zrobiłem kilka fotek. Nie są takie żylety jak Wasze i na razie bez obróbki bo najpierw chcę zapanować nad aparatem. Może gdyby to były góry lub inne egzotyczne to i fotki byłyby ładniejsze ale puki co muszę ćwiczyć koło domu. ale ja głównie nie z tym problemem a mianowicie po wrzuceniu fotek do komputera i bliższemu przyjrzeniu się zauważyłem plamę na fotkach. Jestem załamany, czyżby to zabrudzenie na matrycy?Wstawię jedną fotografie może ktoś doświadczony rozpozna od czego ta plama. Nie ukrywam , mam cichą nadzieję że to tylko zabrudzony obiektyw. Nie mogę na razie sprawdzić bo aparat był z chłodzony i leży w torbie. I jeszcze jedno pytanko, czy taką fotografię można ulepszyć obróbką komputerową? Plama jest nad kępką sosen w głębi na tle nieba. Jeśli ta fotografia jest beznadziejna to proszę po udzieleniu porady co z tą plamą o usunięcie. Pozdrawiam JE56

    Pierwszy lód

    [/IMG]
    Zazdroszczę okolicy w której mieszkasz, ja tak nie mam, mógłbym ewentualnie wstawić zdjęcia betonowego osiedla. Widać tam jakiś paproch, pewnie im mniejsza dziura (większa wartośc przysłony) tym bardziej wyraźny. Po mojemu to jakiś brud na matrycy, spróbuj go wydmuchać gruszką. Uszy do góry, to normalne, że coś co jest używane brudzi się.
    O włąsnie kolega Stock dobrze doradza, zapomniałem o tej funkcji
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  4. #4

    Domyślnie

    Syfek? A skąd wiecie czy nie jest to przelatujące UFO.
    Miejsce faktycznie całkiem, całkiem. Przypomina Syberię. Ale za dużo wody i sinego nieba ułapiłeś.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Ta woda to pierwszy lód na tym bagnie a nieba nie było za dużo widać z powodu lekkiej mgły. Mam z innej perspektywy, ale nie chcę jeszcze wstawiać dopóki nie poprawię jakości i nie trafię na lepsze światło, no może jeszcze jedno.


    [/IMG]

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Włączyłem funkcję czyszczenia matrycy w aparacie i nic nie pomogło. Zacząłem przeglądać pierwsze zrobione zaraz po zakupie zdjęcia i ta plamka już była od początku jak kupiłem aparat. a już zdenerwowałem się na maxa jak dzisiaj zrobiłem test z białą kartką, plamek jest aż cztery. Mam go od miesiąca i nie wiem co mam teraz zrobić, reklamować czy żyć z tym. Domyślam się przyczyny, jak kupowałem D7100 w MediaMarkt poprosiłem że chcę oryginalnie zapakowany a nie ten z pułki który testowali klienci. Sprzedawca powiedział że to ostatni więc nie miałem wyboru. Jak nie wiedziałem o tych plamach to ich nie zauważałem a teraz widzę je wszędzie i mnie to wkurza.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wkurzaj się bo można z tym żyć. Na razie nie domykaj za bardzo obiektywu. Poczytaj na forum o czyszczeniu matrycy, jest dużo porad jak sobie z tym poradzić. Ciesz się fotografią i nie myśl o tych plamach. Może podpinali do tego body inne obiektywy i stąd te plamy. Nie na darmo MediaMarkt nazywają Miejską Macalnią...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to że podpinali bo dla mnie również zaproponował inny obiektyw w promocyjnej cenie, Sigma 70/300 1:4 - 5,6 APD DG za 697 PLN i go kupiłem. Tak że innym podpinał na pewno. Aparat był w zamkniętej gablocie i bez sprzedawcy nie można było wymieniać obiektywów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JE56 Zobacz posta
    Właśnie chodzi o to że podpinali bo dla mnie również zaproponował inny obiektyw w promocyjnej cenie, Sigma 70/300 1:4 - 5,6 APD DG za 697 PLN i go kupiłem. Tak że innym podpinał na pewno. Aparat był w zamkniętej gablocie i bez sprzedawcy nie można było wymieniać obiektywów.
    Tak, ale nie wiesz ile dziesiąt razy to robili... IMHO to więcej niż pewne mogło być powodem tych plam.

  10. #10

    Domyślnie

    Jedydyneczka całkiem miła, może trochę umiejętności więcej w edycji i by miało wzięcie

    Co do syfków, to już*trzeba się*do nich przyzwyczajać!
    Ogólnie cyfrówki już tak mają, większą uwagę zwracaj przy edycji na detale i bedzie super.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •