Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka lampa do D80 - SB-600 czy SB-800

    Witam wszystkich zorientowanych i zaawansowanych forowiczów.
    Jestem na etapie zakupu D80, chociaż wolałbym D200. Do tego grip i lampa.... no właśnie - ale jaka??
    Upatrzyłem sobie dwie ===> SB-600 i SB-800.

    Zależy mi na odłączaniu lampy ze stopki aparatu.

    Z tego co mi wiadomo i wyczytałem SB-800 może działać bezprzewodowo z D200, a jak to można rozwiązać w D80. Zależałoby mi na oddaleniu lampy od aparatu o około 3-4m. Czy zostaje mi tylko kabel? Jeśli tak to jaki jest tak długi?

    Jak mogę zdalnie wyzwalać SB-600 z D80.

    POMOCY!!

  2. #2

    Domyślnie

    sb-800 z d 80 działa bezprzewodowo przez CLS, nie wiem jak z sb-600
    ff

  3. #3

    Domyślnie

    SB600 i SB800 wyzwolisz bez problemu bezprzewodowo z D80 i D200.
    Jak kasa nie gra roli bierz SB800.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekM Zobacz posta
    SB600 i SB800 wyzwolisz bez problemu bezprzewodowo z D80 i D200.
    Jak kasa nie gra roli bierz SB800.
    No właśnie kasa odgrywa kluczową rolę - jak w takim razie wyzwolić błysk z D80 na SB-600 jestem trochę żółtodziób, bo przesiadłem się z f65...

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko jest ladnie i wyraznie opisane w instrukcji aparatu i lampy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekM Zobacz posta
    Wszystko jest ladnie i wyraznie opisane w instrukcji aparatu i lampy.
    A można wyzwolić lampę SB-600 przez D80 bez używania wbudowanej lampy??
    Jak to się odbywa?? Narazie jeszcze nie mam aparatu w domu a chciałbym już wiedzieć jak się to odbywa.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    1. jak chcesz mieć TTL i sterowanie bezprzewodowo błyskiem to musisz uzyć wbudowanej lampy (lub na sankach inna sb600/800).
    2. jak chcesz kabel - to by miec TTL wydasz na odcinek 1,5 m kabla 250 zł - a to ci mało. Kable można łączyć - tylko wyjdzie ci spory koszt takiego rozwiązania
    3. jak ci nie zależy na TTL to możesz kupić kostkę pod lampę i drugą na apart i połączyć zwykłym kablem. Ale wtedy tryby M albo A lampy.

    czemu ci przeszkadza błysk sterujący lampy wbudowanej?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocai Zobacz posta
    A można wyzwolić lampę SB-600 przez D80 bez używania wbudowanej lampy?
    Właśnie najwygodniej jest używać bezprzewodowego wyzwalania. W D80 w menu możesz ustawić tryb pracy wbudowanej lampy na: tylko błysk wyzwalający, błysk wyzwalający + doświetlenie = wbudowana lampa doświetla obiekt i równocześnie wyzwala dodatkową lampę. Ponadto każdą możesz ustawić w tryb TTL, manual lub wyłączyć, do każdej możesz niezależnie ustawić kompensację siły błysku na + lub -
    Tak to wygląda w menu D80 i świetnie się sprawdza w praktyce. Myślę, że warto dorzucić kasy i kupić od razu lepszy sprzęt. Boli tylko przy płaceniu, potem czysta satysfakcja.
    "Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego w słowa" - J. Tuwim
    www.TadeuszTurski.info

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    też nie mam pojęcia czemu cocai chce sobie utrudniać życie i nie korzystać z mozliwośc którą daje nowoczesna technologia.
    Ale - jak sie przekonałem bywaja sytuacje, że nie można/nie działa itp.
    gdyby cocai chciał napisać czemu nie chce - to może idzie problem obejść inaczej. a tak - nie wiemy
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •