Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Statyw na lata

  1. #1

    Domyślnie Statyw na lata

    Witam.
    Nadszedł czas zakupu statywu do mojego Nikona D600.
    Nie ustalam granicy cenowej. Potrzebuję czegoś, co będzie miało najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie chciałbym przepłacać, ani też inwestować w coś, co po roku nie będzie się nadawało do niczego. Manfrotto? Benro? Velbon? Ten ostatni bardzo popularny na Allegro, ale czy solidny na dłuższą metę? Czytałem o wszystkich, ale nadal jestem zielony w temacie. Nie oczekuję żadnych bajerów, lubię prostotę. Do Nikona będę podpinał na razie pewnie tylko Sigmę 35HSM, ale nie wykluczam dodatkowych kilogramów w przyszłości…
    Nie wykluczam też kupna "używki", ale czy warto?
    Acha, mam 176cm wzrostu, jeśli to ma jakieś znaczenie.

    Liczę na pomoc doświadczonych właścicieli statywów.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    jak ma byc na lata to moze cos z Gitzo ?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, Gitzo to porządne statywy, ale w cenie od 2.5 K zł w górę -karbonowe, od ca 2 k zł - bazaltowe, a najtańszy aluminiowy o normalnej nośności (nie z serii 0) to wydatek ok. 1250 zł. Do tego trzaba jeszcze głowicy. Aczkolwiek unoszą one dużo, to wątpię czy kol. Radzio uniesie ich cenę. IMO najlepszy stosunek ceny do jakości to chyba nadal Manfrotto. Jeśli nie przeraża ciężar (2.5 kg do noszenia), to aluminiowy Manfrotto 055 (najnowsza wersja to XPro3, http://www.manfrotto.com/product/243...izontal_column) może przeżyć właściciela. Cena ok. 750 zł. Lżejszy jest karbonowy (ok. 2 kg, http://www.manfrotto.com/product/243...izontal_column), ale cena: od 1250 zł. Do tego głowica, w miarę porządna od ok. 400 zł. I tak wyjdzie 2-3 razy mniej niż Gitzo czy RRS. Nie wypowiadam sie na temat Benro czy Velbonów, bo ich nie znam. Dobrymi statywami dysponuje też japoński (teoretycznie) Slik (http://www.slik.co.jp/slik_com/) oraz angielski Giotto (http://www.giottos-tripods.co.uk/).

  4. #4

    Domyślnie

    Od ponad 10 lat mam nogi 055
    Glowice 029
    Kompana w slonej wodzie
    Rzucana w piasek
    Generalnie nieoszczedzana
    Dziala

  5. #5

    Domyślnie

    Może coś z Triopo ?
    Osobiście użytkuję Triopo GT-3230X8C (karbon) + B-2N od ponad roku i złego słowa nie powiem. Jakość wykonania MZ wysoka.
    Najczęściej z używam z tele 300 f4 + tc z body d7100, 95% w terenie. Noszony na ramieniu, stawiany na praktycznie każdym możliwym podłożu (w wodzie też). Głowica skręcona trzyma w/w zestaw przy noszeniu bez przemieszczania.
    Statyw daje radę i jest stosunkowo lekki.
    Miałem wcześniej Slika 700DX jest bardzo dobry i stabilny przez swoją masę, ale na piesze, rowerowe wycieczki odpada zupełnie stąd karbonowy Triopo.
    W zimne dni karbon też lepiej się trzyma.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  6. #6

    Domyślnie

    Daliście mi do myślenia. Dzięki. Od razu napiszę, że sprzęt powyżej tysiąca odpada bo jednak robię zdjęcia dla zabawy.
    Po Waszych sugestiach skłaniam się ku:

    -Statyw Manfrotto 055 z głowicą 804rc2- jest szansa kupienia używki w świetnym stanie za około 800zł- Warto?
    -Coś z firmy Slik (340dx albo 700dx) z głowicą, której nazwy nie ujawniono :P - tańsza opcja, ale czy to sprzęt na lata?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzio1337 Zobacz posta
    -Statyw Manfrotto 055 z głowicą 804rc2- jest szansa kupienia używki w świetnym stanie za około 800zł- Warto?
    Jeżeli faktycznie w świetnym stanie to tak, ale można powalczyć o obniżkę ceny.

    Cytat Zamieszczone przez Radzio1337 Zobacz posta
    -Coś z firmy Slik (340dx albo 700dx) z głowicą, której nazwy nie ujawniono :P - tańsza opcja, ale czy to sprzęt na lata?
    To są dwa różne statywy, pierwszy waży ok. 1.2kg bez głowicy (czyli raczej turystyczny) i wyciągniesz go razem ze standardową głowicą max do 1.44 m, drugi waży bez głowicy jeszcze więcej od Manfrotto 055 (ca 2.7 kg) ale sięga do 1.90 m.

  8. #8

    Domyślnie

    mam 055PROB z głowicą 804RC2 już ładnych kilka lat.

    zbyt intensywnie wprawdzie nie używam, ale lekko zestaw nie miał - deszcz, błoto, zjazd po kamienistym zboczu....

    poza brudem z zakamarkach brak jakichkolwiek śladów zużycia
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #9

    Domyślnie

    To ja polecam Benro A2970F i myślę że w takich pieniądzach to rewelacja. Ciężki jest ale przynajmniej się nie majda od wiatru. Znalazłem jakieś porównanie z Manfrotto
    https://www.youtube.com/watch?v=OiqD7v9mKPY

  10. #10

    Domyślnie

    To ja się zapytam na początek kolegi Radzio1337 o kilka rzeczy
    Jaką potrzebujesz wysokość roboczą? Im wyższy, tym cięższy i mniej poręczny.
    WAGA?! To ma kolosalne znaczenie! Wspominany wcześniej 055 to świetny statyw, który miałem przyjemność używać, ale jego waga wyklucza go z dłuższych wędrówek - przynajmniej dla mnie. Do samochodu itd. jest extra.
    Czy będziesz z tym łaził po górach, jeździł na rowerze, zabierał na dłuższe spacery? A może waga ci nie przeszkadza i zależy ci na stabilności?
    Myślę, że najpierw musisz się dobrze zastanowić nad przeznaczeniem twojego statywu niż określać markę. Znam takich co kupili fajne statywy, które potem stały głownie w szafie

    Osobiście mogę polecić Benro.
    Mam model A550 + głowica BH-18. Kupiłem jakieś 4 lata temu i jestem bardzo zadowolony.
    Dobry stosunek wymiary/waga/jakość. Zabieram go w góry, nad morze, śmigam z nim czasem na rowerze itd.
    Sporo się ze mną najeździł i zawsze się sprawdzał.
    Z5II; Z5; N17-28; N50Z; T28-75G2; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •