Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 50/1.4D i praca pod światło

    witajcie! Czy zachowanie obu wersji AF50\1.4 made in Japan i nowszy z Chin będzie się różniło w pracy pod światło? Czy powłoki w obu były takie same ?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to tak. Największy wpływ na spadek kontrastu będzie miało zakurzenie soczewek wewnątrz, więc teoretycznie starszy może być gorszy, w praktyce różnie to bywa. Generalnie AF50/1.4 siada mocno pod światło, szczególnie na duże odległości.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Generalnie AF50/1.4 siada mocno pod światło, szczególnie na duże odległości.
    zakupiłem wersję Made in Japan i to co mi sie rzuciło w oczy to spadek kontrastu pod światło.
    Faaaajny jest ale kombinuję czy go nie zamienić na nowszą wersję

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem swego czasu 50 1.4D i zbyłem go właśnie z tego powodu kiepskiej pracy pod światło, a miałem nowszą wersję, kupowałem nówkę wtedy. Więc 50mm 1.4D chyba tak po prostu mają.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamisz Zobacz posta
    a miałem nowszą wersję, kupowałem nówkę wtedy. .
    czyli miałeś 50/1,4D "made in china" ?? Żeby nie było wątpliwości, że AF-S

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    zakupiłem wersję Made in Japan i to co mi sie rzuciło w oczy to spadek kontrastu pod światło.
    Faaaajny jest ale kombinuję czy go nie zamienić na nowszą wersję
    Chciałeś nabyć mój, telefonicznie odradziłem. Ale widzę że postanowiłeś jednak tą starą wersję nabyć.
    No cóż widzę że inne też nie są idealne.
    Ja już cieszę się nowym 50/1,4 AF-s i ten zostanie u mnie na dłużej. Różnica jest bardzo duża.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    czyli miałeś 50/1,4D "made in china" ?? Żeby nie było wątpliwości, że AF-S
    Oczywiście, mam na myśli wersję D bez silnika, AF-S ma oznaczenie G. Ogólnie nowsze wersje szkieł jakoś lepiej pracują pod światło a przynajmniej jest tak w przypadku ogniskowej 50mm, ja zmieniłem na 50mm 1,8G i odczułem sporą różnicę na plus pod względem ostrości na pełnym otworze oraz pracy pod światło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •