Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.

    Witam!
    Kupiłem parę dni temu nikona D5300 Połączyłem go z obiektywem nikkor 18-200 VR. Nikonik robi jedno zdjęcie z lampą, a potem po próbie zrobienia drugiego zdjęcia aparat się zacina i trzeba włączyć i wyłączyć, aby zrobić kolejne zdjęcie z lampą. Co jest nie tak?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    A co to znaczy "się zacina"? Lustro się podnosi i nie opada, migawka zostaje otwarta? Jest jakiś komunikat błędu w wizjerze po prawej na dole (albo na wyświetlaczu?). Jak działa w trybie zielonym bez lampy? Też się "zacina" ten Twój Nikonik?
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze zapytał o jakiej lampie piszesz i jak szybko chcesz zrobić następne zdjęcie...

  4. #4

    Domyślnie

    Zacina tzn pojawia się czarny ekran i już więcej nie da się zrobić gdy zamknę lampę i znowu chcę zrobić zdjęcie, a gdy nie zamknę lampy i nacisnę wyzwalacz nic się nie dzieje ale ekran nie robi się czarny. Lustro w ogóle nie chodzi. Wygląda to podobnie jakbym próbował zrobić zdjęcie bez karty pamięci. Brak jakiegokolwiek komunikatu.

    Teraz zauważyłem, że gdy chwilkę się poczeka coś przeskakuje z 3/4 razy w obiektywie i znowu można pstryknąć jedną fotkę.
    Lampa wbudowana i zdjęcie można zrobić jakoś po 20/25 sec.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikon d5300 Zobacz posta
    Witam!
    Kupiłem parę dni temu nikona D5300...
    Weź do ręki instrukcję i znajdź "przywracanie ustawień fabrycznych". Skoro masz go parę dni, to pewnie non stop się nim bawisz i być może coś tak naprzestawiałeś w menu, że mu się odechciało robić zdjęcia jedno po drugim.

    Dziwne objawy...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze co mi przyszło na myśl to zdjęcie z długim czasem naświetlania... Wtedy aparat długo myśli i ekran jest cały czas czarny no i nie można zrobić drugiego zdjęcia tak od razu...
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta
    Pierwsze co mi przyszło na myśl to zdjęcie z długim czasem naświetlania
    np. 30 sek.
    D500 , Nikkor 18-105 ED VR , Nikkor AF-S 200–500 mm f/5.6E ED VR

  8. #8

    Domyślnie

    A może jest ustawiony priorytet ostrości w menu fotografowania, a to, co "przeskakuje" w obiektywie to AF, który tej ostrości bezskutecznie szuka?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  9. #9

    Domyślnie

    Nic z tego nie jestem, aż takim amatorem... proszę o przemyślne odpowiedzi

  10. #10

    Domyślnie

    Tak samo jest kiedy kadrujesz przez wizjer jak i wtedy kiedy przez Live View ?
    D750 / D7200 + N50 1.4G + N24-70mm 2.8G + N35 1.8G + N85 1.8G + Sigma 17-50 2.8 DC OS + Tamron SP 70-300 mm 4-5.6 + Sigma 150-600 + YN50 1.8 + YN35 2.0 + SB-910

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •