Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Spoterzy

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregorry Zobacz posta
    Ja tam myślę, że niech sobie każdy robi jak chce... Jak chce sprzedawać zdjęcia po 50 funtów, to niech sprzedaje. Każdy się ceni na tyle na ile uważa i nic nam do tego.
    Jestem za, tylko szkoda, że to nie dotyczy innych branż.
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Jestem za, tylko szkoda, że to nie dotyczy innych branż.
    Dotyczy każdej.

  3. #23

    Domyślnie

    Skoro już o pieniądzach zaczęliśmy to lepsze 50 funtów niż 70 pensów na stokach. Nie wiem jak inni ale dla mnie cena to kwestia tego co klient ze zdjęciem chce zrobić. Kilka osób ten sposób wyceny krytykuje bo zrobienie zdjęcia kosztuje tyle samo. Nie do końca- sprzedanie licencji RF za 1 dolca się mniej opłaca niż sprzedanie licencji do kalendarza bo kalendarz jest na rok. Na przykładzie 50 funtów z których się śmiejecie, o sesji z tego kontaktu nie wspominając to samo zdjęcie może pójść do magazynów dla truckerów (o magazynie dla truckerów), do newsów jak ciężarówka z nazwą stobart o tych samych numerach rejestracyjnych zrobi mały armagedon na drodze lub do tych o ich sytuacji finansowej (bo ostatnio stobart jakiś kontrakt złapał który uchronił go przed bankructwem). może iść do magazynu do artykułu o firmach transportowych, .... opcje są. Spotter to osoba zakręcona w temascie, pasjonat a moje pytanie to nie ile można zarobić na zdjęciu i za ile się nie opłaca tylko czy spotterzy wykorzystują możliwości zarobienia.
    coolpix L29

  4. #24

    Domyślnie

    nie, nie wykorzystują
    tych możliwości trafia się zbyt mało by koło tego chodzić
    na życie zarabiam jako elektryk, a samoloty fotografuję bo lubię
    i tak robią wszyscy moi znajomi
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Wychodzi na to że coraz mniej ludzi potrafi żyć z foto, tak to odebrałem. A psucie rynku jest w każdej branży, jedynie prawnicy i lekarze nie dadzą sobie w kaszę... Branża informatyczna jest też mocno zepsuta.
    Nikon i podróże ...


  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Wychodzi na to że coraz mniej ludzi potrafi żyć z foto, tak to odebrałem. A psucie rynku jest w każdej branży, jedynie prawnicy i lekarze nie dadzą sobie w kaszę... Branża informatyczna jest też mocno zepsuta.
    Są zawody, których nie da się wykonywać, bo ktoś pewnego dnia stwierdził, po przejrzeniu kilku forów internetowych, że, będzie to robił, bo inni robią i parę złotych można dorobić. Jeśli dodać do tego zawodowe korporacje i ograniczony dostęp, to odbija się to na cenach.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 11-12-2014 o 12:31 Powód: literówka

  7. #27

    Domyślnie

    Mam pytanie do spoterów dotyczące lotniska w Powidzu. Wybieram się tam na kilka dni nad jezioro a wiem że jest lotnisko i 33 Baza Lotnictwa Transportowego.
    Kupiłem ostatnio sigmę 150 - 600C (wiem że żadne cudo )
    Czy macie jakieś doświadczenia w tamtym rejonie . Do tej pory pstrykalem głównie w górach i okazyjnie śluby, ale jestem już emeryt i próbuję coś innego.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    D 500 D 600 D 750
    S 14 2,8 HSM / N 24-70 2,8 / N 28 1,8 / N 60 2,8D / N 105 1,4 E ED / S 70-200 2,8 OS / S 150 - 600C OS /SB900

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •