Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Ja prosty chłop jestem , więc wolałbym tu merytorycznie co i jak powinno być, niż aluzje by sie domyślać co mieliście na myśl.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Też kolegi D90 nie zrozumiałem o co mu chodziło
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Została zrobiona zmiana (jedna jedyna!) polegająca na wydzieleniu w Innych systemach działu Aparaty analogowe. Przeniesiono tam wątki (około 140) dotyczące analogów z działu Inne systemy oraz (około 40) z działu Aparaty tradycyjne (zajmującego się w zamierzeniu tylko nikonami).
    Tyle zrobiono.
    Co do ujednolicenia nazw - zgoda. Będę wnioskował. Dział nazwany reprodukcja powinien mieć w nazwie także człon skanery i drukarki, bo tam tylko o tym sie pisze.

    Jest trochę kłopot jak poprawnie powinno się nazywać takie aparaty na filmy. Tradycyjne czy analogowe?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja prosty chłop jestem , więc wolałbym tu merytorycznie co i jak powinno być, niż aluzje by sie domyślać co mieliście na myśl.
    Żeby trochę narozrabiać:
    Ja, gdy wchodzę na forum, to zaczynam od nowych postów. Jest mi wszystko jedno z jakiego są działu, liczy się temat oraz ilość odpowiedzi nań - nie czytam tematów, na który wypowiedziało się sporo ludzi, bo na pewno nic już nowego nie wymyślę.
    Gdy poszukuję czegoś - to wtedy szukam po działach - wówczas ich ułożenie ma znaczenie. Wolałbym np. analoga w innym dziale niż cyfrowe. Rozdzielenie sprzętu od obróbki bym zachował.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    Jacek, w chwili obecnej tradycyjne jest mylące, obecnie mamy albo cyfrę albo analoga

    A inne systemy to mi się kojarzą z Minolta, Olympus em i.t.d a na pewno nie z podziałem analog cyfra i nie wpadł bym na to żeby analoga szukać w innych systemach
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 29-11-2014 o 23:13
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i się zdziwisz, bo wydłubywałem wątki by je przenosić do nowego działu Aparaty analogowe.
    I .... z działu o analogowych nikonach przeniosłem tam około 40 tematów (tylko!), a około 140 tematów przeniosłem z działu "inne systemy". I z działu inne systemy do przeniesienia będzie jeszcze mnóstwo tematów, które musze otworzyć, by poczytac o czym są, bo sam tytuł nie wskazuje o czym mowa.

    Więc wbrew temu co sądzisz ludzie pisali o analogach np leika czy mamiya nie w dziale o nikonach, ale w dziale Inne systemy. I to nie była proporcja prawie po równo. W innych systemach było z 5x więcej tematów o analogach niż w dziale o nikonach.
    OK, zwracam honor.
    Czyli byłem w mniejszości, utożsamiając wszystkie analogi z działem "Aparaty tradycyjne", widniejącym na głównej stronie forum. Pewnie dlatego, że w tytule nie było słowa "Nikon".

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Jacek, w chwili obecnej tradycyjne jest mylące, obecnie mamy albo cyfrę albo analoga

    A inne systemy to mi się kojarzą z Minolta, Olympus em i.t.d a na pewno nie z podziałem analog cyfra i nie wpadł bym na to żeby analoga szukać w innych systemach
    Też tak uważam.

    I rozwinę: obok "Aparatów tradycyjnych" jest dział "Sprzęt video". Z jego tytułu też nie wynika jednoznacznie, że chodzi tylko i wyłącznie o sprzęt marki Nikon.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-11-2014 o 23:43
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A inne systemy to mi się kojarzą z Minolta, Olympus em i.t.d a na pewno nie z podziałem analog cyfra i nie wpadł bym na to żeby analoga szukać w innych systemach
    Prawidłowo ci się kojarzą.
    Analogowa Minolta, Olympus to INNY system niż nikon.
    Są Olympusy cyfrowe i sa analogowe. Analogowcy powinni być wdzięczni, że im wydzieliliśmy analogowe olympusy z zalewu postów o cyfrowych innych systemach.
    W dziale inne systemy nie było podziału na aparaty analogowe i cyfrowe. Większość postów o aparatach analogowych innych systemów niż nikon tam była! Zakryte masą tematów o cyfrowych Sony, Fuji itd i nie było ich widać, ale większość tematów została stamtąd wzięta i przeniesiona.

    Do tej pory tematy o analogowych aparatach (nie nikona) zakładano w dwóch działach. Teraz to uprządkowaliśmy.

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    I rozwinę: obok "Aparatów tradycyjnych" jest dział "Sprzęt video". Z jego tytułu też nie wynika jednoznacznie, że chodzi tylko i wyłącznie o sprzęt marki Nikon.
    Zgadza się. Też będę postulował by dodać nazwę Nikon w dziale video i na wszelki wypadek także w dziale o Coolpixach. Chyba nie było analogowych coolpixów, więc nie trzeba tam słowa cyfrowe w nazwie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-11-2014 o 23:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Właśnie - działy "zasadnicze" zaczynają się od "Nikon", więc proponuję konsekwentnie zacząć tak nazwy pozostałych i wtedy nikt się nie pogubi.
    Ostatnio edytowane przez wpkx ; 29-11-2014 o 23:58
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #19

    Domyślnie

    To trzeba będzie poczyścić dział o ciemni bo są wątki (przynajmniej jeden) które z ciemnią czy wołaniem mają dość luźne powiązanie, żeby nie powiedzieć żadne, mz dział jest/był wykorzystywany dlatego że łatwo wypozycjonować wątek na pierwszą stronę forum.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Całkiem sporo wątków jest nie tam gdzie trzeba. Z "Innych systemów" do "aparaty analogowe" na pewno trzeba przenieśc ich jeszcze kilkadziesiąt.
    ja mam prośbę, by klikać w raport gdy się znajdzie temat nie pasujący do działu.
    Wysyłając raport można napisać dlaczego się go wysłało, by moderator nie szukał w poście przekleństw albo kłótni , tylko zasugerować, że temat jest w nieodpowiednim dziale.
    Raportowanie może być bardzo pozytywną sprawą
    @jaś - zaraportuj co tam do ciemni nie pasuje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •