Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D610 a filmowanie przy słabym świetle

    Witam.

    Mam problem z d610, otóż gdy nim filmuję przy małej ilości światła (wieczorem lub w domu) to na obrazie widoczne są poziome pasy. Takie jakie były widoczne kiedyś kiedy filmowało się monitor CRT lub stary telewizor.
    Czy mam jakiś wadliwy egzemplarz czy to coś z d610?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz takie pasy jak na CRT, to znaczy że masz migotające źródło światła.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Masz pewnie ustawiony zły czas migawki. musi być zgodny z migotaniem oświetlenia.

  4. #4

    Domyślnie

    @Ketosz masz rację Przełączyłem z trybu M na P i problem rozwiązany

  5. #5

    Domyślnie

    Ustaw dwukrotność klatkarzu, czyli jak filmujesz w 25kl/s to migawkę daj na 1/50s.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B_Marcin Zobacz posta
    Ustaw dwukrotność klatkarzu, czyli jak filmujesz w 25kl/s to migawkę daj na 1/50s.
    Tylko tym pogorszysz sprawę.


    Przy migotaniu źródeł światła migawka musi być dłuższa od pełnego okresu migotania światła. Najlepiej by było, gdyby była przynajmniej 2x dłuższa.

    Świetlówki migają z częstotliwością od 25Hz w górę. Zazwyczaj od 50-60Hz (częstotliwość prądu w gniazdku) w górę.
    Lampy (żarówki) diodowe - różnie. Tu częstotliwość zależy tylko od układu zasilania. Dobrej jakości mają bardzo wysokie częstotliwości. Te tanie potrafią schodzić poniżej 50Hz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •