Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Smile Joana Kustra - warsztaty Kraków styczeń 2015

    Czasami niektórzy mnie namawiali na zorganizowanie czegoś na TOPie jeśli chodzi o plenery czy warsztaty. No to uległem. Kiedyś złożyłem propozycję Joannie Kustrze (czyli naszej forumowej Qstrze), a ona powiedziała, że ... bardzo chętnie Ponieważ zasugerowała okolice Krakowa, to do roboty zaprzęgnąłem także czornego, który tak się zaangażował, że załatwił nam partnerstwo Canona, NECa i X Rite. Również stylizacje robione prze Marcina Kulaka sę nietuzinkowe. Dokładając zakwaterowanie w pałacu to mamy warsztaty naprawdę full wypas.

    Jeśli ktoś nie kojarzy, kto to Joanna Kustra i jakie zdjęcia robi to polecam jest stronę www.joannakustra.com (zobaczcie to na dużym monitorze!) lub wpisać w google grafiki jej imię i nazwisko.
    Tu linki do prac na naszym forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=227147
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=212086
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=243224
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=248913
    i wiele innych. Macie szukajkę, znajdziecie więcej
    tu filmik https://www.youtube.com/watch?v=AJGFg6I4yoU#t=12

    Plan jest taki. Warsztaty są 2-częsciowe. Przy czym nie trzeba brac udziału w obu częściach (np zainteresowani obróbką mogą wybrać się tylko na drugą część).

    Część 1. Skrócony program - FOTOGRAFICZNE WARSZTATY KREATYWNEGO PORTRETU MODOWEGO:
    - omówienie i prezentacja sprzętu studyjnego
    - współpraca z ekipą (stylista, wizażysta itd)
    - praca z modelką
    - oświetlenie studyjne, praca ze światłem błyskowym i ciągłym (zalety i wady)
    - rodzaje oświetlenia w fotografii mody (fashion, glamour, beauty)
    - kompozycja i plastyka obrazu
    - kreatywne oświetlenie, sztuka improwizacji

    Tak naprawde to ten program wisi tutaj tak "dla formalności" - punkty jak punkty, wszędzie takie same. Ale przecież jej zdjęcia nie sa takie jak inne... Bo istotne jest to, co ona powie, pokaże, przekaże. Swoje spojrzenie, filozofię, podejście do tematu. To warsztaty jak najbardziej autorskie. Tu się dowiecie jak robi to ona, dlaczego robi tak, a nie inaczej. Joasia będzie z nami całe 4 dni będzie można z nią porozmawiać także poza sesją, po posiłkach itd. Chcemy wtedy usiąść, omówić i powybierać Wasze zdjęcia, jakie będą obrabiane w kolejne 2 dni (o ile będziecie na częsci 2).

    Będą funkcjonowały dwa równoległe studia foto, dwie modelki (każdego dnia dwie inne). Sesje będą od rana do obiadu, zmiana stylizacji i dalej sesje od obiadu do kolacji. Intensywne fotografowanie, tylko kilka osób. W 2 dni warsztatów zrobimy w sumie 8 stylizacji. Pierwszy dzień cztery w stylu bardziej malarskim, "barokowym", charakterystycznym dla Joasi, drugiego dnia cztery w stylu beauty. Za stylizacje będzie odpowiedzialny Marcin Kulak - artysta pracujący dla np Szymona Brodziaka, stylista marki answear.com wykładowca Artystycznej Alternatywy. Polecam zerknąć na jego profil na FB https://www.facebook.com/PortfolioMarcinKulak
    Pozyskałem jako partnera warsztatów firmę - znanym zapewne większości z nas sklep internetowy - www.fripers.pl która to "postawi" nam studio, a także ufunduje bony zakupowe (w poniedziałek podam w jakiej kwocie).


    Część 2. Skrócony program - WARSZTATY POSTPROCESSU BEAUTY:
    - wywołanie RAWów
    - nieinwazyjny retusz skóry, usuwanie skaz
    - korygowanie kształtów sylwetki, korekta włosow i mejkap'u
    - korekcje barwne, podmiana kolorów
    - kreatywne rozwiązania, "malowanie światłem", nadawanie ostatecznego szlifu fotografii
    - wyostrzanie zdjęć i zapisywanie do druku i do Internetu

    Zdjęcia jakie będą obrabiane to te z sesji z pierwszych 2 dni. Jesli ktoś pojedzie tylko na postprocess to otrzyma od nas materiał (pliki Joasi, moje, innych uczestników), a jak będzie chciał to będzie materiał przywieziony z domu.

    Na te część też pozyskaliśmy ciekawych partnerów Canon zaoferował się z ploterem i materiałami eksploatacyjnymi, będziemy mogli drukować nasze fotografie gratis przez całe 2 dni NEC użyczy nam swoje profesjonalne monitory, modele z najwyższej półki, z dużymi ekranami i w ogóle przedpremierowe egz. X-Rite to z kolei kalibratory. Będą w użyciu na początku warsztatów, zainteresowani będą mogli oprofilować swoje monitory - np przywiezione laptopy.
    Krótkie wprowadzenie do części poświęconej postprocesowi poprowadzi w sobotę ... czornyj. O jego wiedzy mamy chyba tu wszyscy jak najlepsze zdanie. Zostaną omówione zagadnienia związane z standaryzacją koloru, tzn oprofilowanie sprzętu itd.
    Obróbkę Joasia prowadzi na Photoshopie CS6, CC to praktycznie bliźniak. Osoby, które nie mają ww programu mogą pobrać miesięcznego triala ze stron Adobe (tylko nie za wcześnie to zróbcie, by trial nie wygasł )

    Termin:
    Część pierwsza, foto, czwartek i piątek 15 i 16 stycznia 2015 (brak miejsc)
    Część druga, obróbka, sobota i niedziela 17 i 18 stycznia 2015 (brak miejsc)

    UWAGA: w związku z brakiem miejsc na część studyjną w terminie 15, 16 stycznia postanowiliśmy tydzień później zrobić powtórkę warsztatów.
    Czyli mamy dodatkowe terminy
    22 i 23 stycznia studio (brak miejsc)
    24 i 25 stycznia obróbka - jeszcze jest kilka miejsc.

    Miejsce:
    Pałac w Paszkówce, 30 km od Krakowa www.paszkowka.pl

    Cena:
    Część pierwsza - warsztaty fotograficzne 1600 zł, pobyt 245 zł (nocleg i wszystkie posiłki)
    Część druga - warsztaty obróbkowe 850 zł, pobyt 245 zł

    Wszystkie ceny brutto, za warsztaty FV wystawi firma AWO, za pobyt - Pałac w Paszkówce. Osoby, które wezmą udział w obu częściach dostaną rabat - nocleg ze śniadaniem z piątku na sobotę gratis. Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą zaoszczędzić nie wykupując pobytu. Ilość miejsc ograniczona, na częsci fotograficznej 8 - 10 osób (na 2 studia, czyli 4 - 5 fotografuje modelkę), na postprocess przewiduję więcej, około 15.

    Zapisywać sie można tutaj, bądź przez moją www.jjstudio.pl - tam tez newsletter o kolejnych imprezach - warto się zapisać.
    Chętnych będzie zbierała też Joasia na FB, a ma spore grono fanów. Także mozliwe, że info pojdzie po linii Canona i Neca, a za tydzień będzie ogłoszenie na optyczne.pl Jestem strasznie ciekaw jak to pójdzie. Może miejsca się rozejdą w tydzień? Także zastanawiajcie się krótko.

    Macie pytania?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-01-2015 o 23:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Jacku z własnym lapkiem trzeba być ?
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Sobota i niedziela - tak. Nie zapewnimy tylu stacji graficznych ilu uczestników. Będą do dyspozycji monitory NEC, które podepniemy pod wasze laptopy. Monitory będą najrózniejsze, nie kazdy będzie miał identyczny sprzet. To będzie górna płka, niektóre o bardzo duzych przekątnych (największy dostanie Joasia).
    Drugiego dnia się pozamieniamy, monitory będą skalibrowane sprzętowo, więc to nas nie spowolni.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-11-2014 o 02:50
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    No to ja się zapisuję na obie części!
    Póki co dla formalności wystarczy taki wpis?
    Napisz Jacku gdzie i do kiedy trzeba wpłacić kaskę.
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Poproszę PW koniecznie z podanym imieniem, nazwiskiem, nr telefonu i dobrze by było też z emailem. Tam sobie dogadamy resztę szczegółów, np czy będziesz z nami nocował, bo widzę, że jesteś z Krakowa, masz do Paszkówki blisko.
    Kasę - do mnie. Miejsc w których jest info o warsztatach jest kilka, liczyć się będą nie deklaracje, a wpłaty. Bo przekonałem się że z deklaracjami bywa różnie (tzn nie traktuj tego osobiście, Ty nie nawaliłeś ).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-11-2014 o 18:58
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Warsztaty zapowiadają się fantastycznie i z pewnością takie będą. Dla mnie za drogo, ale na pewno warte tej ceny.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ty chyba wolisz plenery niż studio , do zobaczenia więc w czerwcu. Bo przyjedziesz?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    poszła więc PW
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  9. #9

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cieszę się
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •