Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Metz

  1. #1

    Domyślnie Metz

    Ogłosił upadłość, ale może chodzi tylko o część od telewizorów. Szkoda by było
    http://www.br.de/nachrichten/mittelf...lvenz-100.html
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Mój Instagram

  2. #2
    statywix18
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda by było, ale myślisz, że taki potencjał się zmarnuje całkiem. Ja uważam, że znajdzie się na pewno korporacja chętna wykupić każdy segment Metz'a

  3. #3

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze sie odkręci

    Założę się ze cala litania podatków się do tego przyczyniła,
    niedawno utworzyli komórkę do sprawdzania oszustw podatkowych ( szukaja bo im malo ), dotacje będą ostro kontrolowane ( tu akurat racja ) ale wykończą tych co trzymają ten cały socjal i leni patentowanych na barkach aż pierd...

    Pokazywali w tv, młoda kobieta idzie do pracy dostanie 1200€ wypłaty w sobotę i niedziele dorabia za 6 € na godz. dodatkowo 200 €, żeby być mobilnym musi dojeżdżać autem
    utrzymanie auta + benz 100 €
    ubezpieczenie auta 100 €
    mieszkanie wynajem 500 - 600 €
    wyżywienie 350 €
    kosmetyki 50 €
    ubrania do pracy, ubrania prywatne komórka, media itp 200 €
    dokładnie nie pamiętam cen w każdym razie zostaje 0 €

    Przyjeżdża Polak to zakasa rękawy a przyjeżdża Rumun Bułgar i pierwsze co to ubiega się o Hartz IV ( najwyższej klasy pomoc finansowa ) ostatnio nawet sądownie sie domagali i wygrali
    a potem sie dziwią skąd sie berze zło
    klik

    http://www.welt.de/politik/deutschla...m-Europas.html
    naciera coraz więcej, tylko czekam końca, raczej mojego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Mam nadzieje ze sie odkręci

    Założę się ze cala litania podatków się do tego przyczyniła,
    niedawno utworzyli komórkę do sprawdzania oszustw podatkowych ( szukaja bo im malo ), dotacje będą ostro kontrolowane ( tu akurat racja ) ale wykończą tych co trzymają ten cały socjal i leni patentowanych na barkach aż pierd...

    Pokazywali w tv, młoda kobieta idzie do pracy dostanie 1200€ wypłaty w sobotę i niedziele dorabia za 6 € na godz. dodatkowo 200 €, żeby być mobilnym musi dojeżdżać autem
    utrzymanie auta + benz 100 €
    ubezpieczenie auta 100 €
    mieszkanie wynajem 500 - 600 €
    wyżywienie 350 €
    kosmetyki 50 €
    ubrania do pracy, ubrania prywatne komórka, media itp 200 €
    dokładnie nie pamiętam cen w każdym razie zostaje 0 €

    Przyjeżdża Polak to zakasa rękawy a przyjeżdża Rumun Bułgar i pierwsze co to ubiega się o Hartz IV ( najwyższej klasy pomoc finansowa ) ostatnio nawet sądownie sie domagali i wygrali
    a potem sie dziwią skąd sie berze zło
    klik

    http://www.welt.de/politik/deutschla...m-Europas.html
    naciera coraz więcej, tylko czekam końca, raczej mojego
    Ok
    Ale niemiecki to nie jest tu urzędowy póki co.
    Poza tym ciężko wymagać od Polaków współczucia dla Niemców zważywszy ich specyficzną mentalność - znaczy niemiecką.
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Ok
    Ale niemiecki to nie jest tu urzędowy póki co.
    Nikt Cie nie zmusza do czytania, Unijne € tez nie jest waluta urzędową ale póki co to pożyczać łatwo.

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Ok
    Poza tym ciężko wymagać od Polaków współczucia dla Niemców zważywszy ich specyficzną mentalność - znaczy niemiecką.
    Jaka mentalność ? taka ?
    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Ok
    Poza tym ciężko wymagać od Polaków współczucia dla Niemców zważywszy ich specyficzną mentalność - znaczy niemiecką.

    czy ze odbierają sobie a pakują w świat, a potrafisz sobie wyobrazić jak Niemcy pójdą na dno? skończą się dotacje Unijne, jakby zabrać "zachód" Polsce ? to byś wcinał ruska słoninę i jeździł wołgą do pracy, chyba widzisz co sie za granica wschodnia dzieje, jak ludzie żyją
    czy Turcy maja nam źle życzyć za nasza mentalność i przeszłość ?

  6. #6

    Domyślnie

    Może się narażę, ale nie ma czegoś takiego jak niemiecka mentalność. Tak samo można by powiedzieć o polskiej mentalności. Są ludzie tacy i tacy a każde państwo dba o swoje interesy. Normalna sprawa. Zastanawialiście się kiedyś jakby to byłoby w Polsce gdyby u nas było tylu imigrantów?

    Ale odbiegamy od tematu.

    Mam nadzieję, że chodzi tylko o dział TV, na którym od dawna źle się dzieje. I Sony i Panasonic mają kłopoty.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Mój Instagram

  7. #7

    Domyślnie

    chodzi, przynajmniej na razie, o dzial tv.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Nikt Cie nie zmusza do czytania, Unijne € tez nie jest waluta urzędową ale póki co to pożyczać łatwo.



    Jaka mentalność ? taka ?



    czy ze odbierają sobie a pakują w świat, a potrafisz sobie wyobrazić jak Niemcy pójdą na dno? skończą się dotacje Unijne, jakby zabrać "zachód" Polsce ? to byś wcinał ruska słoninę i jeździł wołgą do pracy, chyba widzisz co sie za granica wschodnia dzieje, jak ludzie żyją
    czy Turcy maja nam źle życzyć za nasza mentalność i przeszłość ?
    Rozumiem, że jak zwykle "iber ales" - tak wiem, źle napisałem.
    A reszta to jakiś bełkot, doczytaj/pomyśl gdzie te "ofiarowane" euro finalnie trafią.
    Przed 89 rokiem nie jadłem słoniny.
    Zresztą...
    Niech każdy gloryfikuje to co chce.
    Co do mentalności niemieckiej - ja ją widzę, w odniesieniu do rodziny, pieniędzy/ traktowaniu innych nacji itd., ale jeśli dla was jest ok to też nia ma o czym gadać.
    Ostatnio edytowane przez Onsajt ; 20-11-2014 o 21:30
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Rozumiem, że jak zwykle "iber ales" - tak wiem, źle napisałem.
    A reszta to jakiś bełkot, doczytaj/pomyśl gdzie te "ofiarowane" euro finalnie trafią.
    Przed 89 rokiem nie jadłem słoniny.
    Zresztą...
    Niech każdy gloryfikuje to co chce.
    Co do mentalności niemieckiej - ja ją widzę, w odniesieniu do rodziny, pieniędzy/ traktowaniu innych nacji itd., ale jeśli dla was jest ok to też nia ma o czym gadać.
    Nie będę parł na zmianę poglądów, szanuje każde które nie robią krzywdy drugiemu.
    Ja już swoje żale kończę bo i tak nie zmienia tego świata ani nie mam zamiaru i ochoty się kłócić.
    Życzę zdrówka.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Rozumiem, że jak zwykle "iber ales" - tak wiem, źle napisałem.
    A reszta to jakiś bełkot, doczytaj/pomyśl gdzie te "ofiarowane" euro finalnie trafią.
    Przed 89 rokiem nie jadłem słoniny.
    Zresztą...
    Niech każdy gloryfikuje to co chce.
    Co do mentalności niemieckiej - ja ją widzę, w odniesieniu do rodziny, pieniędzy/ traktowaniu innych nacji itd., ale jeśli dla was jest ok to też nia ma o czym gadać.
    To raczej zasługa Twoich rodziców a nie Twoja,
    a czym wozili Cię do przedszkola i szkoły?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •