Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Softbox parasolkowy octa Mitoya.

    Jak sprawdza się w praktyce? Poznam opinie osób używających tego. Ja chce w plenerze z Sb-900, ze względu na mobilność.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy jaki to soft.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    O firme pytasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Masz na myśli ten?
    Bo to jedyny produkt, który ma w nazwie parasol i oktę.


    Odradzam.
    Jeżeli chcesz go używać na statywie, nie będziesz miał możliwości zmiany nachylenia w pionie.
    W plenerze i lampie schowanej zapomnij o CLS chyba że radiowo.
    Bez wyzwalaczy ze zdalną regulacją nie będziesz miał sensownego sterowania,
    SB900 na parasolkowym uchwycie i na odbiorniku, przy rozmiarze 80cm będzie prawie przy bocznej krawędzi.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie o ten mi chodziło. Wyzwalanie będzie radiowe. Już to kupiłem Możliwość nachylenia jest utrudniona niestety. Chciałem tego używać przy portrecie w plenerze, nie zawsze chce mi sie brać dużą okte i lampę studyjna z aku, a nie kto poblendzić

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Dokładnie o ten mi chodziło. Wyzwalanie będzie radiowe. Już to kupiłem Możliwość nachylenia jest utrudniona niestety. Chciałem tego używać przy portrecie w plenerze, nie zawsze chce mi sie brać dużą okte i lampę studyjna z aku, a nie kto poblendzić
    Możesz dokupić coś takiego. Rozwiązuje 2 problemy: pochylania i odpowiedniego umiejscowienia lamp w softboksie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Możesz dokupić coś takiego. Rozwiązuje 2 problemy: pochylania i odpowiedniego umiejscowienia lamp w softboksie.
    A masz to i działa ok ??
    Interesowałby mnie taki zestaw.
    Niepokoi mnie znaczna odległość pręta parasolki od osi obrotu uchwytu.
    To chyba tworzy sporą dźwignię i znaczne siły działające na uchwyt.
    Sporo tanich uchwytów ma problem z utrzymaniem normalnej wielkości parasolki.

  8. #8

    Domyślnie

    nie mam czegoś takiego, ale
    chyba na zdjęciu "6 z 11" pod parasolką widać końcówkę pręta zakończoną oczkiem do zawieszenia przeciwwagi

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawi mnie czy jest sam "patyk", żeby można było trzymać ten softbox w dłoni?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    chyba na zdjęciu "6 z 11" pod parasolką widać końcówkę pręta zakończoną oczkiem do zawieszenia przeciwwagi
    To się nazywa Grip Handle i służy raczej jako dźwigna do opuszczania/podnoszenia na zawiasie zestawu,
    bez tego regulacja pionowa byłaby trudna do wykonania, a oczko służy imho do zawieszania baterypacka.
    Grip wkręca się nie w główny pręt a w dodatkowy uchwyt na lampy błyskowe i parasolki, którego w zestawie nie ma.
    Trzeba dokupić dodatkowy, który chwyci dość cienki pręt 1/4" i nie uszkodzi gwintu tego gripa bo:

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Ciekawi mnie czy jest sam "patyk", żeby można było trzymać ten softbox w dłoni?
    Główny patyk ma pod spodem gwintowany otwór prawdopodobnie 1/4", a w zestawie masz Grip Handle,
    którego główną funkcją jak mi się wydaje jest właśnie przedłużenie głównego patyka i dodanie wygodnej rączki.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •