Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 154
  1. #1

    Domyślnie Podkręcanie procesora

    Miałem 4770k podkręcony do 4.6 na radiatorze z wiatrakami ale temperature były w okolicach 85 stopni. Zmieniłem wiec chłodzenie na wodne H100i i przy okazji dołożyłem kolejne 16gb ramu- 32gb teraz.

    Teraz system jest niestabilny na 4.6 i 4.4. Musiałem zostawić na 4.2.

    Temperatura w stres testach nie przekracza 65 stopni.

    Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach?

    Płyta główna to asus hero VI a podkręcałem używając opcji "level up" w biosie.

    Są tam opcje 4.2, 4.4 i 4.6 i somo dostosowuje napięcie.

    Teraz dostaje Blue Screen z bledem 124.

    Da radę ktoś doradzić?

    Z góry dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    gdzie ten screen ?? na bank pamięci nie wyrabiają, nie kręć z automatu tylko samemu :P jak coś pisz PW chętnie pomogę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misieq Zobacz posta
    gdzie ten screen ?? na bank pamięci nie wyrabiają, nie kręć z automatu tylko samemu :P jak coś pisz PW chętnie pomogę


    Screen jest po "zapraszamy/welcome"

    Wyjąć nowe 16gb i sprawdzić po staremu? Myślę że możemy "śmiecić" tutaj. może komuś jeszcze się przyda.

    Próbowałem z 1.200 napięciem ale tez wywaliło.

    Dziwne bo wczesniej zrobiłem tylko z automatu i działało..

  4. #4

    Domyślnie

    1.2V na pamięciach?
    Zgadzam się, że najprawdopodobniej to wina pamięci.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    1.2V na pamięciach?
    Zgadzam się, że najprawdopodobniej to wina pamięci.
    Na procku 1.2v

    Pamięć nie ruszana 1600 1.5v

    Podkręcić pamięć do 1800-2000 czy wyjąć to co włożyłem ostatnio?

  6. #6

    Domyślnie

    Wyjęcie nowej nic nie dało

  7. #7

    Domyślnie

    A jestes pewny chlodzenia, znaczy sie, ze pasta odpowiednio sie rozprowadzila, moze temperatura skacze i w momentach BSa juz nie widzisz ile bylo stopni?!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    A jestes pewny chlodzenia, znaczy sie, ze pasta odpowiednio sie rozprowadzila, moze temperatura skacze i w momentach BSa juz nie widzisz ile bylo stopni?!


    To możliwe...

    Dopiero co H100i założyłem..

    Może pasta się ułoży za jakiś czas albo zmienię na Arctic Silver 5 bo taką miałem z poprzednim chłodzeniem a teraz mam tą co była nałożona na H100i

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    To możliwe...

    Dopiero co H100i założyłem..

    Może pasta się ułoży za jakiś czas albo zmienię na Arctic Silver 5 bo taką miałem z poprzednim chłodzeniem a teraz mam tą co była nałożona na H100i
    Ta pasta się sama nie rozprowadzi dobrze jak jej nie rozprowadziłeś wcześniej. Trzeba odpiąć chłodzenie, wyczyścić, nałożyć nową pastę, rozprowadzić i wtedy to będzie działać. Jak jesteś totalnie zakręcony to możesz też polerować powierzchnie procesora w celu uzyskania lepszego odprowadzania ciepła. Najlepsze efekty uzyskasz jak całośc będzie idealnie płaska (procesora i radiatora), i najlepiej jak będziesz się mógł w tym przejrzeć.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystko pieknie, ale kolega 'velaskez' pokazal dosc ekremalne rozwiazanie
    Jak wspomniales zalozyles stopke z pasta ktora byla na chlodzeniu, te pasty nie zawsze sa dobre, ale na twoim miejscu potestowal bym komputer na normalnym taktowaniu i jezeli bedzie wszystko ok to stawial bym, ze albo lepsza pasta albo to chlodzenie nie jest wystarczajaco wydajne na takie podkrecanie procesora.

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •