Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie bardzo dużych przedmiotów

    Witam

    Znajomy poprosił mnie o wykonanie kilkudziesięciu zdjęć do sklepu internetowego. Problem w tym, że są to bardzo duże produkty (bramy, furtki, ogrodzenia) o wymiarach do 5m dlugości, 1,5m wysokości. Udostepnił mi halę, z dużym białym tłem też nie będzie problemu. Problem jest tylko z oświetleniem, na hali nie ma żadnych okien ani oświetlenia. Próbowałem dzisiaj wykonać kilka zdjęć próbnych (miałem udostepnione dwie lampy halogenowe, które ustawiłem po bokach pod katem 45 stopni) lecz na zdjęciach produktów widać odbicia z tych lamp. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, może robić bez lamp na dłuższym czasie ? Hala jest obudowana białą plandeką (zarówno ściany jak i zadaszenie) Do dyspozycji mam D700 + 24-70 2.8, mam też lampę SB600 (gdyby była potrzebna)

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nie uda się znaleźć takiego ustawienia lamp, żeby nie było odblasków, to możesz poskładać zdjęcia z kawałków. Robisz zdjęcia ze statywu przy najlepszym układzie lamp i potem je przestawiasz tak, żeby odbicia były gdzie indziej. Składasz fotki i maskujesz odblaski. Problemem będą tylko zmieniające się cienie.
    Drugim sposobem jest świecenie w ściany i długie czasy. Ale wtedy spada kontrast.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    poskładać zdjęcia z kawałków
    mysle ze bioracy zlecenie nie przemyslal ile to moze zajac czasu i pracy i wlasnie zabiles go taka opcja

    i nna sprawa ze to kolejny przyklad "biore robote a potem sie zobaczy", niestety coraz wiecej takich na forum
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta

    i nna sprawa ze to kolejny przyklad "biore robote a potem sie zobaczy", niestety coraz wiecej takich na forum
    Sailor, bardzo dziękuję Ci za pomoc, która jest wręcz nieoceniona, a tak na poważnie to szkoda było Twojego drogocennego czasu, na pisanie tekstu, który w niczym nie pomógł w rozwiązaniu problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzdz72 Zobacz posta
    Sailor, bardzo dziękuję Ci za pomoc, która jest wręcz nieoceniona, a tak na poważnie to szkoda było Twojego drogocennego czasu, na pisanie tekstu, który w niczym nie pomógł w rozwiązaniu problemu.
    Komentarz niepotrzebny. Mam aparat, coś robię, ale na prośbę o zdjęcia których nie potrafię zrobić zawsze odmawiam, tym bardziej znajomym - nie chcę, żeby potem mieli pretensje, że nie wyszło tak jak się spodziewali.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja mam 9 lamp studyjnych, w sumie ponad 5000 WS i odmawiam fotografowania mebli, aranzowania pokoi itp. Mimo, że za takie zdjęcia bardzo duzo płacą. Niektórzy, bo niektórzy chcą dać 500 zł (i wydaje im się, że to duzo).
    Nie umiesz - nie podejmuj się roboty. Obojętnie jakiej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzdz72 Zobacz posta
    Sailor, bardzo dziękuję Ci za pomoc, która jest wręcz nieoceniona, a tak na poważnie to szkoda było Twojego drogocennego czasu, na pisanie tekstu, który w niczym nie pomógł w rozwiązaniu problemu.
    Alez ja nie chcialem rozwiazywac twojego problemu bo to twoj problem. Podobnie jak Jacek mam wystarczajaco duzo sprzetu i wiedze jak wykonac taie zdjecia i podobnie jak Jacek sie ich nie pdejmuje bo logistyka i czas sprawiaja ze jest tonieoplacalne. Z posiadanym przez ciebie sprzetem nawet bym nie myslal o takiej robocie. Ty wziales zlecenie nie wiedzac jak je wykonac i teraz prosisz na forum by ci ktos pomogl. Uwazasz ze to w porzadku wobec klienta? Samochody tez reperujesz?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzdz72 Zobacz posta
    Witam

    Znajomy poprosił mnie o wykonanie kilkudziesięciu zdjęć do sklepu internetowego. Problem w tym, że są to bardzo duże produkty (bramy, furtki, ogrodzenia) o wymiarach do 5m dlugości, 1,5m wysokości. Udostepnił mi halę, z dużym białym tłem też nie będzie problemu. Problem jest tylko z oświetleniem, na hali nie ma żadnych okien ani oświetlenia. Próbowałem dzisiaj wykonać kilka zdjęć próbnych (miałem udostepnione dwie lampy halogenowe, które ustawiłem po bokach pod katem 45 stopni) lecz na zdjęciach produktów widać odbicia z tych lamp. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, może robić bez lamp na dłuższym czasie ? Hala jest obudowana białą plandeką (zarówno ściany jak i zadaszenie) Do dyspozycji mam D700 + 24-70 2.8, mam też lampę SB600 (gdyby była potrzebna)
    To są jak rozumiem, produkty występujące w plenerze , zatem pomyślałbym albo o fotografowaniu gotowych aranżacji (o ile możliwe) albo wyniósł te elementy na światło dzienne.

    To drugie poza oczywiście łatwiejszym fotografowaniem, daje wieksza naturalnośc zdjeciom takich produktów
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  9. #9

    Domyślnie

    Na szczęście są jeszcze osoby, które oprócz tesktów typu: nie umiesz nie bierz zlecenia lub to twój problem więc nie będę ci pomogał, mogą i chcą pomóc. Własnie dzięki wsparciu i pomocy (sprzęt, wiedza) takich osób udało mi się, zrealizować pierwszy, próbny dzień zdjęciowy. Ostatecznie kilkanaście zdjęć po końcowej obróbce przesłałem do akceptacji, zdjęcia się spodobały, nieskromnie dodam, że nawet bardzo. Czeka mnie teraz mnóstwo pracy przez najbliższe tygodnie.
    Do kolegi Saylor mam takie pytanie: skoro twierdzisz:" Podobnie jak Jacek mam wystarczajaco duzo sprzetu i wiedze jak wykonac taie zdjecia i podobnie jak Jacek sie ich nie pdejmuje bo logistyka i czas sprawiaja ze jest tonieoplacalne." to kto wykonuje takie zlecenia? Wygląda na to ze własciciele firm powinni sami sobie robic zdjecia bo dla osob z wiedza i sprzetem jest to nieopłacalne. Trzymajcie sobie ten wasz drogoceny sprzęt w studiu a ja lecę zarabiać.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ja pisałem o meblach, a właściwie o robieniu mebli wraz z całymi wnętrzami. Bramy itd bym sie podjął spokojnie.
    Natomiast recepty nie znam, po prostu wszystko zalezy od sytuacji, od tego jakie są kształty tego co fotografujemy, czym sa pomalowane elementy bramy, skąd sie bierze odblask i jaki jest duzy itd. Reaguje sie zaleznie od sytuacji. Jest zapewne kilka metod by się pozbyć odblasku, tylko niektóre mogą być pracochłonne. No i pytanie co klientowi wystarcza. Niektórzy sa bardzo wymagający, innym wystarczy, że widać bramę. Jak zapłaci 30 zł to dam mu co najwyżej fotkę, gdzie widac bramę a jak chce ideału to będzie musiał zapłacic kilka razy więcej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2014 o 12:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •