Jura Krakowsko-Częstochowska na Velvii 50.
Szukaj
Jura Krakowsko-Częstochowska na Velvii 50.
Pzdr, Piotr
http://www.fotokrajobrazy.pl
Rozmarzyłem się. Ja na velvię ziarnisto. To zamierzone?
Nie wiem, co napisać.
Ano tak. Provia 100F to to nie jest. Generalnie bardzo ograniczam post-proces, którego jedynym celem w moim przypadku jest doprowadzenie, by skan wyglądał mniej więcej tak jak slajd rzucony na ekran..
Przy okazji, jeszcze jedna fota, którą właśnie obrobiłem:
Pzdr, Piotr
http://www.fotokrajobrazy.pl
Magenty to były pół godziny wcześniej. Jak zeskanuję to pokażę.
Swoją drogą to był nieźle świetlnie pojechany świt, testujący pojemność tonalną slajdów...
Pzdr, Piotr
http://www.fotokrajobrazy.pl
ladnie. czy kolory na zdjeciach odpowiadaja tym w naturze ma dla mnie drugorzedne znaczenie- nastroj sie liczy, impresja. ladnie wykonane.
Ostatnio edytowane przez sufenta ; 12-11-2014 o 19:25
I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr
A ja jednak cenię sobie, gdy skan oddaje mniej więcej to, co slajd rzucony na ścianę.
Oczywiście inna sprawa, że slajd także jest swego rodzaju "interpretatorem" barw i to dość subiektywnym. Cenię jednak ten subiektywizm, bo trafia w moje gusta i jest namacalny, realnie istniejący dla odbiorców i fotografa.
Dlatego właśnie wciąż fotografuje na slajdach.![]()
Pzdr, Piotr
http://www.fotokrajobrazy.pl
Skontaktuj się z nami