witam, chcialabym prosic o pomoc, o konstruktywne komentarze, ktore pomoga mi w nauce.
mam od niedawna d800, operuje nikkorami 28 1.8g, 50 1.8g i 85 1.8g.
mam taki problem,ze malo ktore zdjecie wychodzi ostre. chodzi o to,abyscie pomogli mi ocenic w czym jest problem-czy to wina moja i musze cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc, czy moze moge cos poprawic ustawieniami... moge podeslac komus na maila jakies przykladowe jpegi (robie w jpg i rawach)
1. W POMIESZCZENIU przedmioty wychodza mi zupelnie ostre tylko przy idealnym swietle dziennym lub przy uzyciu lampy blyskowej, odleglosc wowczas nie ma znaczenia
2. NA ZEWNATRZ martwa natura (np szyszki, jablka, itd) wychodzi mi idealnie ostra tylko gdy fotografuje z bliska
3. NA ZEWNATRZ portrety wychodza mi ostre tylko jesli fotografuje z bliska, wowczas wychodzi mi ok. 1 na 3 zdjecia.
4. sylwetki w ogole nie wychodza mi ostre... zdarza sie,ze 1 na 30 zdjec sylwetek jest ostre ale tylko w jasnym, nie zbyt ostrym swietle
ustawilam juz tryb opoznienia ekspozycji o 2s, ale takie same zdjecia robie bez tego...
iso staram sie miec na poziomie 100-300max
czy ktos madry moze mi jakos pomoc?
z gory bardzo dziekuje.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami