Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Wybór aparatu

  1. #1

    Domyślnie Wybór aparatu

    Witam.

    Chciałbym się was poradzić odnośnie zakupu aparatu.
    Mam na oku trzy modele : d7100 , d3200 i d5100.
    Pytanie brzmi czy warto wydać więcej na d7100, przy założeniach że aparat będzie mi służył do fotografowania głownie krajobrazów, gór, rzadziej architektury a już zupełnie sporadycznie ludzi. Do tej pory robiłem zdjęcia kompaktem. Dużo podróżuje i nigdy nie byłem zadowolony z jakości swoich zdjęć. Mam zamiar podszkolić się w fotografii. Czy jakość zdjęć będzie się dużo różnić ? Pieniądze nie są tu na pierwszym miejscu, nie wiem tylko czy jest sens dopłacać.

  2. #2

    Domyślnie

    Body całkowicie nie ma znaczenia. Najważniejsze są obiektywy plus umiejętna obróbka. I wiedza jak wykorzystać dane narzędzie. Obrazek z tych trzech puszek różni się kosmetyką. I ergonomią. D7100 ma mnóstwo funkcji, guzików itp. Osobiście dla kogoś świeżego raczej nie polecam.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    W powyższym przypadku zamiast D7100 sugeruję zakup D5100, a różnicę w cenie dołożyć do obiektywu. D5100 jest dodatkowo mniejsze i lżejsze względem D7100 co niewątpliwie w podróży będzie plusem. Również do nauki foto D5100 będzie lepszym narzędziem.

  4. #4

    Domyślnie

    kolega nikoniarz wyjął mi słowa z ust ;
    d5100 + coś dobrego z zakresu UWA + ew. jakaś stałka wedle uznania ; więcej Ci nie będzie trzeba

    a tak w ogóle to ja bym lustra nie kupował do takich zastosowań ........ kupiłbym poręczniejsze bezlustro z kitem lub RX100MIII
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 05-11-2014 o 23:30

  5. #5

    Domyślnie

    A ja powiem ze w takim wypadku to mały, sprytny np epl-5. Cena dobra. Jakość zdjec nie do odróżnienia od np d5100.
    Wygoda w podróży. Szkła mniejsze i lzejsze. Kit z zestawu bardzo dobrej jakosci. Cenowo tez taniej chyba troszke. Tym bardziej ze w zestawach sa dwa szkielka. Lampa tez w zestawie.
    Do podróży zestaw super. Mam i uzywam w takim wlasnie celu.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  6. #6

    Domyślnie

    Też bym się skłaniał ku D5100.
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  7. #7

    Domyślnie

    Cóż, chodzenie po górach z lustrzanką jest mało wygodne, zwłaszcza jeśli w plecak musisz zmieścić wszystko co niezbędne, a ponadto dorzucasz pakiet obiektywów, statyw, filtry, lampy i wszystko co przyjdzie Ci do głowy

    a tak na poważnie jeżeli chcesz lustro D5100 jest super, ale i tak, jeżeli załapiesz bakcyla zaczniesz się zastanawiać nad wyższym modelem
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  8. #8

    Domyślnie

    I właśnie nad tym się zastanawiam, czy jeżeli zechce się zagłębić w temat i nie poprzestać na robieniu zdjęć w trybie AUTO to czy nie będzie on zbyt prosty. Bo jeżeli tak to jednak wolałbym dorzucić do d7100. Dzisiaj miałem oba w rękach i różnica w wielkości i wadze może i jest spora, ale raczej nie na tyle żeby to specjalnie odczuć. Oba aparaty nie są przecież kieszonkowymi. Czy może mi ktoś powiedzieć czy d5100 jest aparatem dla laików czy naprawde jest możliwość " zabawy " w trybie manualnym ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daniel10 Zobacz posta
    I właśnie nad tym się zastanawiam, czy jeżeli zechce się zagłębić w temat i nie poprzestać na robieniu zdjęć w trybie AUTO to czy nie będzie on zbyt prosty. Bo jeżeli tak to jednak wolałbym dorzucić do d7100. Dzisiaj miałem oba w rękach i różnica w wielkości i wadze może i jest spora, ale raczej nie na tyle żeby to specjalnie odczuć. Oba aparaty nie są przecież kieszonkowymi. Czy może mi ktoś powiedzieć czy d5100 jest aparatem dla laików czy naprawde jest możliwość " zabawy " w trybie manualnym ?
    W każdym z nich jest taka sama możliwość zabawy w trybie manualnym, różnica polega na tym że D7100 oferuje lepszą ergonomię, czyli szybszy dostęp do niektórych funkcji aparatu dedykowanym przyciskiem, podgląd na górnym wyświetlaczu, większe możliwości w ustawianiu WB.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    Tryb manualny jest w każdym body. Wybierasz M, sam ustawiasz czas, przesłonę i iso. Body d3xxx i d5xxx są prostsze w obsłudze, bardziej intuicyjne. D7100 ma lepszą ergonomię, więcej przycisków na zewnątrz, więcej kółek, ale kiedy początkujący wejdzie do menu to może oczopląsu dostać Używałem d3100 przez cztery lata i po przesiadce na d7100 jeszcze do końca wszystkiego nie łapię Więc decyzja tak naprawdę należy co ciebie. Czy chcesz od razu na głęboką wodę, czy tak po trochu. W obrazku różnicy nie będzie żadnej albo prawie żadnej.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •