Mam pytanie...czy po obróbce zdjęcia w Nikonie d5200 tj np tworząc maskę i podwyższając ekspozycję w tej masce...pojawia się szum ok to naturalne w takiej obróbce ale pojawiąją się również poziome paski....czy to normalne ?
Szukaj
Mam pytanie...czy po obróbce zdjęcia w Nikonie d5200 tj np tworząc maskę i podwyższając ekspozycję w tej masce...pojawia się szum ok to naturalne w takiej obróbce ale pojawiąją się również poziome paski....czy to normalne ?
Jak robiłeś zdjęcie przy bardzo wysokim ISO - to normalne.
Jak przy niskim - tak się dziać nie powinno.
Przy czym mowa o RAWach. Jak maltretujesz JPEGi, to przy każdej zbyt intensywnej obróbce wyjdą różne artefakty.
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
Pliki wyciagane z rawów ISO 100...dosyć duża korekta ekspozycji...
o to fotka..dosyć duże rozjaśnienie ISO 100...podgląd 100%
https://drive.google.com/file/d/0B8K...ew?usp=sharing
Wylecz się z podglądu 100%![]()
Ja tam nic nie widzę...
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
Widać delikatne paski. O ile EV to było wyciągane? Bardzo podobnie jest w D7100. Matryca jest tam bardzo podobna.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Bosze... Znowu zamiast zdjęcia robic, i o nich pisac - o edycji temat.
I o powiekszeniach. Tfu
Wywal fotoszopka, szkło kup fajne i cykaj.
![]()
... ucze sie patrzec i widziec...
i duqa z tego...
Powiększenie 100%To czego ty człowieku oczekujesz?
D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
http://500px.com/arekkruszka
FB MM
Wyciągane z prawie z ciemnego miejsca na zdjęciu...koledze wcześniej powiem że mam komplet przyzwoitych szkieł dwukrotnie przewyższający wartość aparatu (sigma 17-50, nikorr 50 1.8 oraz tamron 90mm macro ) Pytam z ciekawości czy to normalne zachowanie matrycy czy jest coś nie tak...
Przy dużym wyciąganiu i takim powiększeniu to całkiem dobrze to wygląda.
D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
http://500px.com/arekkruszka
FB MM
Skontaktuj się z nami