Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon d5200 - artefakty...

    Mam pytanie...czy po obróbce zdjęcia w Nikonie d5200 tj np tworząc maskę i podwyższając ekspozycję w tej masce...pojawia się szum ok to naturalne w takiej obróbce ale pojawiąją się również poziome paski....czy to normalne ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak robiłeś zdjęcie przy bardzo wysokim ISO - to normalne.
    Jak przy niskim - tak się dziać nie powinno.
    Przy czym mowa o RAWach. Jak maltretujesz JPEGi, to przy każdej zbyt intensywnej obróbce wyjdą różne artefakty.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Pliki wyciagane z rawów ISO 100...dosyć duża korekta ekspozycji...

    o to fotka..dosyć duże rozjaśnienie ISO 100...podgląd 100%
    https://drive.google.com/file/d/0B8K...ew?usp=sharing

  4. #4

    Domyślnie

    Wylecz się z podglądu 100%

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tam nic nie widzę...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Widać delikatne paski. O ile EV to było wyciągane? Bardzo podobnie jest w D7100. Matryca jest tam bardzo podobna.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Bosze... Znowu zamiast zdjęcia robic, i o nich pisac - o edycji temat.
    I o powiekszeniach. Tfu
    Wywal fotoszopka, szkło kup fajne i cykaj.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #8

    Domyślnie

    Powiększenie 100% To czego ty człowieku oczekujesz?
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #9

    Domyślnie

    Wyciągane z prawie z ciemnego miejsca na zdjęciu...koledze wcześniej powiem że mam komplet przyzwoitych szkieł dwukrotnie przewyższający wartość aparatu (sigma 17-50, nikorr 50 1.8 oraz tamron 90mm macro ) Pytam z ciekawości czy to normalne zachowanie matrycy czy jest coś nie tak...

  10. #10

    Domyślnie

    Przy dużym wyciąganiu i takim powiększeniu to całkiem dobrze to wygląda.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •