Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Ostrość D90

  1. #1

    Domyślnie Ostrość D90

    Witam - jestem początkującym użytkownikiem aparatu D90 - i mam problem z ostrością na całym modelu który fotografuje na jednolitym tle - (ciuchy na modelce) zawsze coś jest nie ostre głównie dolna część modelki przy ustawieniach:

    sprzęt:
    D90+ Sigma 17-50mm 2.8 + Speedlight SB-700

    Ustawienia:
    f 5.6, czas 1/40 iso 800-1000, EV +2.0, AF-A, autom. wybór pól ostrości w trybie wyboru pola ostrości

    gdzie robię błąd - przy jakich param. ekspozycji
    D700, SB-700, SB-600 Nikkor 55mm f/1.8, Nikkor 35-70 f/2.8, SONAR f/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaż te zdjęcia, tak Ci nikt nie wywróży. Może poruszone po prostu? Chociaż masz lampę to walisz z takim czasem i z tak wysokim ISO?
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  3. #3

    Domyślnie

    poniżej tych ustawień wychodzą ciemne- i fakt fale fotki z ręki bez statywu
    D700, SB-700, SB-600 Nikkor 55mm f/1.8, Nikkor 35-70 f/2.8, SONAR f/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Ustaw niższe iso i krótszy czas jeżeli korzystasz z lampy zewn. a zdjęcia będą ostrzejsze...
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    1. przede wszystkim nigdy automatyczny wybór pola ostrości.
    2. Za krótki czas
    3. Pokaż zdjęcia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...] Za krótki czas.
    Raczej za długi. Autor pisał o 1/40.
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Jutro wstawię fotki
    D700, SB-700, SB-600 Nikkor 55mm f/1.8, Nikkor 35-70 f/2.8, SONAR f/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Raczej za długi. Autor pisał o 1/40.
    Zawsze miałem kłopoty z kierunkami
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Pole najlepiej centralne i czas tak 1/90 lub krótszy. ISO tak do 800 potem trochę szumi.
    Przysłonę możesz trochę otworzyć, f4 wystarczy raczej, chociaż to zależy od ogniskowej i odległości.
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 02-11-2014 o 16:17
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  10. #10

    Domyślnie

    f 5,6 1/40 ISO 800-1000 to nie mogło się udać

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •