Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Syfki

  1. #11

    Domyślnie

    Czyste, syfki są na zdjęciu, jakby były na lustrze to by raczej na fotkach nie było plamek
    D80 + MB-D80 | T 17-50 2,8 | S 70-200 2,8 | SB-800 + klamoty do fot. bezcieniowej

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarwlos Zobacz posta
    Czyste, syfki są na zdjęciu, jakby były na lustrze to by raczej na fotkach nie było plamek
    tak, wiem, byłoby widoczne tylko w wizjerze... Zasugerowalem sie tym, ze widzi takze jakies syfki w wizjerze. Wiec na lustro tez warto zerknac. Ja mialem jakis paproch kiedys widoczny w wizjerze, jeden dmuch gruchą na lustro i paproch odfrunął

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarwlos Zobacz posta
    Czyste, syfki są na zdjęciu, jakby były na lustrze to by raczej na fotkach nie było plamek
    no wlasnie ;d

    a syfki wewnatrz chyba nie powinny byc tak bardzo widoczne.. chyba ze w rejonie tylniej soczewki..?

    z ciekawosci (prosze, bez cięgów, wiem ze to glupota) jakis czas temu wyjalem matowke zeby ją blizej poznac i zmierzyc szukając takiej na styl z analogów, z klinem i mikrorastrem, zamykając spowrotem wuięziłem kilka baboli miedzy pryzmatem a matówką :/ moze dizs sie pozbieram i to wyczyszce... i nie wiem czy sie da czy odwrocilem matowke bo mam wrazenie ze w trakcie kadrowania kiedy jest ostrosc to robi sie morka.. w sumie to dobrze bo to takie juz prawie potwierdzenie ostrosci mikrorastrem
    Ostatnio edytowane przez Kacper_84 ; 03-05-2007 o 11:27
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  4. #14

    Domyślnie

    Jednak ten sukinkot po prawej stronie zdjęcia był na matrycy, ale wydmuchałem, drugi mniej widoczny, to zajmę się później bo czas wyjść na majówkę
    D80 + MB-D80 | T 17-50 2,8 | S 70-200 2,8 | SB-800 + klamoty do fot. bezcieniowej

  5. #15

    Smile

    Najlepszy patent opracowała SIGMA w swoich aparatach i nic mądrzejszego nie wymyślono.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #16

    Domyślnie

    Po co zasłonka, która się zamyka, jak pełno syfu może wpaść z samego obiektywu ? Proponuję pobawić się 70(80)-200/2.8 lub 100-300/4 albo czymść jeszcze większym - przy zoomowaniu czuć czasami konkretny opór, a w środku wszystko lata jak bąki na wiosnę

    A odnośnie tytułowych zabrudzeń - u siebie na matrycy mam ładniejsze

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Najlepszy patent opracowała SIGMA w swoich aparatach i nic mądrzejszego nie wymyślono.
    Podobny patent możesz zastosować w naszych nikonach jeśli zdecydujesz się przejść na szkła M42.
    Przejściówka z soczewką skutecznie blokuje kurzowi dostęp kurzowi do wnętrza aparatu
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art-74 Zobacz posta
    Podobny patent możesz zastosować w naszych nikonach jeśli zdecydujesz się przejść na szkła M42.
    Przejściówka z soczewką skutecznie blokuje kurzowi dostęp kurzowi do wnętrza aparatu
    No nie bardzo, bo połączenie bagnetowe nie jest szczelne w odróżnieniu od zwykłego gwintu i syfki były by i tak zasysane do wnętrza puszki.
    Szkiełko musi być zamontowane fabrycznie i w dodatku z bardzo dobrej jakości materiału pokrytego stosowną warstwą chemii, czyli tak jak w SIGMIE.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 03-05-2007 o 19:50
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    a co do matówki to nie ma możliwości (poza rozwiązaniami siłowymi) by założyć matówkę na "lewą stronę". Z jednej strony w rogu jest takie plastikowe wybrzuszenie i nie pozwala się założyć inaczej...
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    a co do matówki to nie ma możliwości (poza rozwiązaniami siłowymi) by założyć matówkę na "lewą stronę". Z jednej strony w rogu jest takie plastikowe wybrzuszenie i nie pozwala się założyć inaczej...
    dzięki właśnie pewny nie byłem (fatalna pamięć wzrokowa..) a nie chciałem rozbierać żeby się upewniać
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •