Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Eizo ev2336w.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12

    Domyślnie

    Monitor zakupiony , czy ktoś z Częstochowy lub okolic ma jakiś kalibrator aby dokonać pierwszej kalibracji EIZO ColorEdge CS230
    http://marekbielecki.pl/
    D610 , N 28 1.8, N 50 1.8 , N 85 1.8, T 16-28 2.8

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majora Zobacz posta
    Monitor zakupiony , czy ktoś z Częstochowy lub okolic ma jakiś kalibrator aby dokonać pierwszej kalibracji EIZO ColorEdge CS230
    Te monitory mają dobrze ustawioną liniowość fabrycznie. Jeżeli myślisz o kalibracji to monitor powinien: zostać "wygrzany" ( popracować kilkaset godzin), a po drugie powinien być zainstalowany na stanowisku o stałym i odpowiednio dobranym oświetleniu. Jeżeli te warunki nie są spełnione, to kalibracja tego monitora jest trochę bez sensu. Proponuję na początek podpiąć profil fabryczny i trochę na nim popracować.
    Pamiętaj również, że sam kalibrator to za mało, potrzebne jest jeszcze oprogramowanie, którego do CS230 zapewne za darmo nie dostałeś.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Te monitory mają dobrze ustawioną liniowość fabrycznie. Jeżeli myślisz o kalibracji to monitor powinien: zostać "wygrzany" ( popracować kilkaset godzin), a po drugie powinien być zainstalowany na stanowisku o stałym i odpowiednio dobranym oświetleniu. Jeżeli te warunki nie są spełnione, to kalibracja tego monitora jest trochę bez sensu. Proponuję na początek podpiąć profil fabryczny i trochę na nim popracować.
    Pamiętaj również, że sam kalibrator to za mało, potrzebne jest jeszcze oprogramowanie, którego do CS230 zapewne za darmo nie dostałeś.
    Wziąłem wersje z ColorNavigator , czy z tym softem dalej nie ma sensu kalibrowac monitora bo już nie wiem ?
    http://marekbielecki.pl/
    D610 , N 28 1.8, N 50 1.8 , N 85 1.8, T 16-28 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Tak. ColorNavigator pozwala na sprzętową kalibrację Eizo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •