Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Usunięcie fragmentu filmu z YT , a prawo do wizerunku

    Witam
    Ostatnio na moim koncie YouTube znalazłem ostrzeżenie że zamieściłem fragment reportażu turbo kamera z tv turbo tvn łamiąc prawa autorskie . Plik usunięto ( olać to ) , ale w tym fragmencie byłem sfilmowany wykonując konkretne czynności związane z treścią programu . Gdzieś wyczytałem że tvn turbo powinno mieć moją zgodę na udostępnienie mojego wizerunku ustnie a najlepiej pisemnie , skoro oni mnie straszą to ja też mogę z nimi chyba pograć ?



    "Strona wnosząca roszczenieTVN S.A.
    Adres e-mail strony wnoszącej roszczenie "nowemedia@tvn.pl"
    Reprezentatywna lista dzieł, do których prawa zostały przypuszczalnie naruszone TVN Turbo, TVN S.A."
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli można Ciebie jednoznacznie i bez problemów zidentyfikować na tym nagraniu, to muszą mieć zgodę, choć są wyjątki:
    1. nie stanowisz znaczącego dla materiału elementu - np. jesteś jedną z wielu osób
    2. jesteś osobą powszechnie znaną
    3. jesteś funkcjonariuszem publicznym i wykonujesz swoje obowiązki.
    i jeszcze kilka, ale nie pamiętam ich.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    W jakim charakterze tam byłeś? Jeśli jak piszesz, wykonywałeś "pewne czynności związane z treścią programu", to z pewnością wiedziałeś, że jesteś filmowany, przez kogo i w jakim celu. Może wykonując "czynności" nawet nieco pozowałeś, żeby dobrze wypaść w tv
    Na dodatek celem Twojej publikacji na yt raczej nie było napiętnowanie telewizji, że zamieściła wizerunek bez Twojej zgody, tylko pewnie chciałeś się pochwalić obecnością w programie, tym samym potwierdzając, że się na to zgodziłeś, a nawet byłeś z tego zadowolony

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkoś Zobacz posta
    Witam
    Ostatnio na moim koncie YouTube znalazłem ostrzeżenie że zamieściłem fragment reportażu turbo kamera z tv turbo tvn łamiąc prawa autorskie . Plik usunięto ( olać to ) , ale w tym fragmencie byłem sfilmowany wykonując konkretne czynności związane z treścią programu . Gdzieś wyczytałem że tvn turbo powinno mieć moją zgodę na udostępnienie mojego wizerunku ustnie a najlepiej pisemnie , skoro oni mnie straszą to ja też mogę z nimi chyba pograć ?



    "Strona wnosząca roszczenieTVN S.A.
    Adres e-mail strony wnoszącej roszczenie "nowemedia@tvn.pl"
    Reprezentatywna lista dzieł, do których prawa zostały przypuszczalnie naruszone TVN Turbo, TVN S.A."
    A jak chcesz z nimi pograć? O co? Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
    Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach.

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem widoczny i rozpoznawalny w 100% w danym materiale , nie jestem funkcjonariuszem ani osobą znaną publicznie .
    Pożyczyłem lawetę i zabierałem popsuty przez "serwis" samochód brata , i w trakcie ładowania go na lawetę filmowali mnie i zamieścili komentarz że tak serwis oddaje samochody po naprawie klientom .
    Chodzi o to żebym miał argumenty w razie ostrej gry z tamtej strony , co myślę że nie nastąpi .


    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    tylko pewnie chciałeś się pochwalić obecnością w programie
    dobre

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
    Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach.
    Jak zada takie pytanie to skieruję go do mojego prawnika .

    Skończmy temat bo wyjdzie że powinni mnie na sybir zesłać
    Ostatnio edytowane przez Nikkoś ; 26-10-2014 o 14:40
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A jak chcesz z nimi pograć? O co? Że dopóki TVN nie wniósł roszczeń o materiał zamieszczony na YT, to nie przeszkadzało Ci, że Twój wizerunek został wykorzystany?
    Co odpowiesz , gdy pełnomocnik TVN postawi takie pytanie, lub inne dlaczego wcześniej ujawnieniu nie zgłaszałeś roszczenia tylko dopiero teraz i w takich okolicznościach.
    Nie ma znaczenia kiedy zgłosi się roszczenia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma znaczenia kiedy zgłosi się roszczenia.
    Oczywiście, że nie ma, ale wpływ na wiele innych rzeczy w sprawie.
    A reszta zależy od tego, kto jest lepszy w odwracaniu kota ogonem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •