Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Smile Statyw do oświetlenia - jakość czy cena?

    Cześć!

    Przeszukałem forum za tym ale nie znalazłem nic.

    Mianowicie chodzi mi o to jaka jest różnica pomiędzy statywami do mocowania oświetlenia. Rozstaw cenowy jest spory od 35 zł za "no name" z allegro aż po powiedzmy 200zł sztukę (chodzi mi te zwykłe statywy teleskopowe). Czytałem tu na forum opnie od kilku użytkowników że warto jest zainwestować w Quantuum AIR (chodzą teraz po jakieś 100zł). Zastanawiam się czy warto jest kupować lepszy jakościowo statyw jak ten powyżej - swoją drogą całkiem fajny - czy może lepiej brać pospolitą chińszczyznę i resztę gotówki przeznaczyć na coś innego? Czy macie może jakieś doświadczenia z tymi tańszymi modelami?

    Docelowo chce ich użyć do zamocowania jakiegoś tła na belce i do dwóch-trzech halogenów w pomieszczeniu 5x5m. Nie mam na razie lamp błyskowych za parę tysięcy więc całe opuszczanie teleskopu z hamulcem chyba nie będzie potrzebne.

    Jakie jest wasze zdanie?

  2. #2

    Domyślnie

    tła kartonowego 2,7 raczej nie postawisz na cieniutkich chińskich statywach. Nie są stabilne nawet na wąskim materiałowym tle. Jak nie masz dużego budżetu, to proponuję wybór sprzętu ze średniej półki. Problem statywów to tylko stabilność i zapinki teleskopów (przy częstej regulacji mogą się wyrobić i zacinać). Nie mam doświadczenia ze sprzętem z najwyższej półki, ale średniaki dają radę.

  3. #3

    Domyślnie

    od około 8 lat mam dwa statywy jak z tej aukcji:
    http://allegro.pl/statyw-oswietlenio...681263712.html

    powiesisz na dwóch takich belkę (rura do poręczy schodów z castoramy za 30 zł + elementy mocujące też tam kupione) z tłem, utrzymuje duże stare lampy studyjne marko-flash z sotboxem 70 x 100, nic nie pęka, nie trzeszczy stoją wystarczająco pewnie z takim obciążeniem nawet na pełnym zasięgu wysokości. Ale uwaga statywy moje nie są ekstremalnie eksploatowane: wielokrotnie na dzień składane, rozkładane przewożone - słyszałem opinie, że intensywnej pracy mogą nie wytrzymać. Jeśli do spokojnej pracy w domowym studio mogę polecić. Statywiku za 40 zł używam w plenerze wyłącznie z "gołą" SB800. Jest fajny bo mniejszy i lżejszy od tego z aukcji, ale też do żadnych poważnych zadań się nie nada. W studio bałbym się postawić na nim lampę z parasolką czy softem. O dużych lampach studyjnych zapomnij.
    myślę co piszę

  4. #4

    Domyślnie

    Też mam te statywy - wszystko trzymają, oczywiście przy maksymalnym wyciągnięciu i okcie 120cm na wietrze się chwieje, ale się nigdy nie wywrócił.
    (nogi muszą być dociążone)
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5

    Domyślnie

    Ok dziękuję Wam za radę Do statywu na tło w takim razie lepiej nie oszczędzać, bo jakby to miało się przewrócić (lub być tylko niestabilne) to trochę lipa. Nawet jeśli to tylko warunki domowe. W takim razie wezmę te ze średniej półki. O chińczykach pomyślę przy "lżejszych" zastosowaniach
    Dziękuję za linka i polecenie modelu.

  6. #6

    Domyślnie

    Prośba jeszcze o opinię w sprawie belki do łączenia między statywami (nigdzie nie znalazłem).
    Chodzi o taką : http://www.fotograficzneakcesoria.pl...eam,id468.html
    Najbardziej zależy mi tej mobilnej długości, przez większość czasu potrzebować będę zakresu 1,70m ale czasem przyda się i 3,00m, a trzymanie takiego wielkiego kija (sztywnego) nie bardzo mam gdzie. Teleskop załatwiłby sprawę i cenowo jest ok. Widziałem też "składane" z kilku elementów tylko jak dla mnie wydaje się to kupować bez sensu (aż tak bardzo na tych 3 metrach mi nie zależy ).
    Jeśli ten teleskop to jakiś szit to wezmę coś takiego : http://fotoelektro.pl/belka-poprzecz...tel-170cm.html
    Gorąca prośba wasze zdanie

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, potrzebuję powiesić tło myślałem o poprzeczce regulowanej 13-170cm.
    Statywy typ 806 (71zł) będą wystarczające, czy dołożyć do quantum air 260 (99zł)?

  8. #8

    Domyślnie

    bierz airy, są stabilniejsze
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem ostatnio 2x quantuum air 260. Mega stabilne nawet z kartonowym tłem 2,7m zaciski dobrze trzymają, nogi też się nie rozłażą. Lepiej dołożyć parę groszy. Teraz zawieszasz 1,7m a w przyszłości może 2,7. Po co kupować 2 razy.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniekk Zobacz posta
    Statywy typ 806 (71zł) będą wystarczające, czy dołożyć do quantum air 260 (99zł)?
    Ja polecam AIR do oświetlenia. W AIR można trzpień do mocowania lampy zamocować w poziomie, a wtedy beautydish daje się pochylić mocno w dół. To jest nie do zrobienia na normalnych statywach, trzeba kupować boomy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •