Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86
  1. #1

    Domyślnie Nikon D300 - czy warto?

    Witam
    Planuje zakup nowego aparatu, w grę wchodzi d300 lub coś z tej półki cenowej. W d300 bardzo podoba mi się ergonomia tego aparatu, jednak z lekkim strachem patrze na zakup tak starej puszki. Drugą opcją jest d7000. Słyszałem że af w nim zawodzi itd, jednak af nie jest moim priorytetem korzystając z d3000 nauczyłem się cierpliwości. Zależy mi na dobrym obrazku oraz na wysokim użytecznym ISO. Funkcja filmów, dwa gniazda czy inne bajery mnie nie interesują, aparat ma tylko zapisać obraz w jak najlepszej jakości cichą opcją jest też d90, jeśli odrzucili byście d7000 proszę o porównanie d300 z d90, warto dopłacać ?
    D300 + N50 f1.8 G + N18-55VR + książki... ale na nic sprzętu kupa gdy fotograf dupa

  2. #2

    Domyślnie

    W D300 względem D90 otrzymujesz uszczelnienia, więcej funkcji, lepszą ergonomię, teoretyczne większą trwałość (magnez, deklarowane 150 tyś klapnięć), lepszy AF... Ogólnie znacznie lepsza puszka.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Typowy dylemat (przy braku kasy). Co ważniejsze - body, tzn jego ergonomia, czy też matryca i jej parametry.

    Jesli chcesz dobre wysokie ISO to ani D300, ani D90 (to ta sama matryca). Wejdź w jakiś nowszy CMOS 24 Mpx.
    Zamiast D7000 może lepiej D7100, a jak to problem (tzn kasa) to może D5200?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak zależy Ci na dobrym obrazku i wysokim użytecznym iso, to D300 sobie odpuść. Mam D5000 (ta sama matryca) i wysokie iso to nie jest mocna strona tego aparatu. Weź jakieś nowe D5300, D3400 czy co tam teraz wyszło.

  5. #5

    Domyślnie

    Mialem D90 i na początku się zachwycałem ale po przesiadce na D600 - po prostu przepaść - dziewięćdziesiątki już nie polecam.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    Mialem D90 i na początku się zachwycałem ale po przesiadce na D600 - po prostu przepaść - dziewięćdziesiątki już nie polecam.

    Taaa...ja tu kiedyś wrzucałem porównanie fotek z realnego życia z D300s i D610 (nie mogę teraz znaleźć tego wątku) i konkluzja była taka, że przy rozdzielczości netowej różnicy nie widać. Nie mówię tu o fotkach nieba w nocy, przykładach w kosmicznych rozpiętościach tonalnych, czy mega wysokim ISO - jak się dobrze obrobi obrazek z 12Mpix, to jest OK i nie ma co marudzić na matrycę z D90/D300s.

    Zawsze łatwo polecić komuś, kto ma napięty budżet aparat za 5 patyków pokroju D6xx...a szkła to przepraszam jak ma kolega do niego zdobyć? Ukraść?
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    mam d300 i sobie chwalę bardzo. solidny oldskulowy kawał sprzętu...

    ale jak porównasz z fotami z nowszych matryc, to przysłowiowy ból dupy jest. Czułość ISO nie zachwyca absolutnie no i obrazek, kolory... no inna bajka po prostu. nie czarujmy sie lata robią swoje. Jeśli moja d300 wytrzyma, to bede go mial aż do przesiadki na FX, o czym mi się marzy bardzo - zbyt dobry aparat, zeby go sprzedawać za takie pieniadze, jak budżet pozwoli to zostawie na backup.

    Bo sprzedac z osprzetem nawet za 2000zł to i tak 4000 trzeba dorzucic do 610. Ale jakbym nie mial d300,a 2000 w kieszeni, to celowalbym w 7100.

    Z drugiej strony, jak do uzytku stricte amatorskiego i sztuka w fajnym stanie to czemu nie ? ergonomia i polpancerna obudowa nigdy nie szkodzą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    Ale jakbym nie mial d300,a 2000 w kieszeni, to celowalbym w 7100.
    D7100 za 2 tys? Gdzie?

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    D90 z tymi rywalami raczej odpada pod względem używalnego ISO. Co do którejś z propozycji przesiadki z d3000, które jak rozumiem posiadasz, na d3100 albo d3200 nie ma sensu - zwróć uwagę czy aparat posiada silnik w korpusie bo będziesz mógł wtedy kupować obiektywy pozbawione go - zwykle te starsze, a czasem są tańsze. Znajomy się tak władował w d3200 i teraz ma problem bo odciął sobie drogę do niektórych szkieł, no chyba że ktoś lubi ostrzyć ręcznie wszystko i wszędzie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonicq Zobacz posta
    D90 z tymi rywalami raczej odpada pod względem używalnego ISO.
    Co Wy tak z tym ISO? Używał ktoś, obrabiał?

    Proszę bardzo: D300s, f/3.2, 1/500s, ISO1600

    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •