Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 86
  1. #31

    Domyślnie

    No patrzyłem właśnie na "allegrze". D7000 zaczyna się od 1650pln. W tej cenie to w D300 możesz przebierać na prawo i lewo.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #32

    Domyślnie

    D300 w cenie 1750 zł - 40 tyś klapnięć. D7000 w cenie do 1750 zł - 15-17 tyś klapnięć.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    Mialem D90 i na początku się zachwycałem ale po przesiadce na D600 - po prostu przepaść - dziewięćdziesiątki już nie polecam.
    Mialem kiedyś golfa dieselka i na początku się zachwycałem ale po przesiadce na BMW serii 3 - po prostu przepaść - VW już nie polecam.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  4. #34

    Domyślnie

    Hmm a więc posiadam malucha ale chcę się przesiąść na coś lepszego, nie chce nowego modelu prosto z salonu ale chcę coś co będzie się dobrze prowadzić, nie musi być to samochód do zadań specjalnych, ale musi mi dawać ta przyjemność z jazdy wiec d7k odpada, a teraz, przeczytałem wiele porównań d90 z d300, różnica jest podobno tylko w ergonomii i szybkości af warto dopłacać ?
    D300 + N50 f1.8 G + N18-55VR + książki... ale na nic sprzętu kupa gdy fotograf dupa

  5. #35

    Domyślnie

    Nie tylko ergonomia i szybkosc. Jeszcze uszczelnienia, korekta af... A czy warto doplacac? Jesli Ci zalezy na tym co wiecej oferuje D300 to pewnie ze warto.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wolves Zobacz posta
    przeczytałem wiele porównań d90 z d300, różnica jest podobno tylko w ergonomii i szybkości af warto dopłacać ?
    to "tylko" ma zasadnicze znaczenie w przyjemności fotografowania oraz skuteczności i powtarzalności... kiedyś te modele kosztowały znacznie więcej i ta różnica finansowa była większa...teraz to tylko kilka stów - wystarczy wziąć do rąk D90 i D300 żeby się przekonać że różnica jest znaczna... Jak Cię nie stać na coś dużo droższego to brać D300 - ciągle warto.

  7. #37

    Domyślnie

    D300 a d90 - zdecydowanie D300.

    Na pewno pewniejszy, powinien miec wytrzymalszą migawkę, fajnie lezy w rekach - czuć, ze masz aparat, a nie zabawke.

    z drugiej strony d90 juz nagrywa filmy

  8. #38

    Domyślnie

    Proponuję spojrzeć w wizjery modeli aparatów wymienionych przez kolegów, pomacać , pooglądać.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ja bym podkrslił co innego w tym twoim zdaniu: przy rozdzielczości netowej.
    OK. A jak netowa to mało?
    Za mało dla kogo i do jakich celów? Ale OK - mając dosłownie za plecami drukarkę A1 wykonałem właśnie mały test Dwa zdjęcia, które zrobiłem w zeszłym roku na finałach ATP. Novak Djokovic to ISO1250 i prezentowany wcześniej Rafa Nadal przy ISO 1600 powiększone do A3 i wydrukowane jako jeden plik (wydruk pod spodem to A1) na satynie w zwykłej jakości. Oto, jak to wygląda:


    Plik źródłowy A2 150 dpi: -KLIK- - nie rozpowszechniac mi tylko

    Wiem, że masz pojęcie o drukowaniu, więc wiesz, jak ten plik będzie się prezentował po wydruku w jakości każdej innej niż draft i oglądany z normalnej odległości, jak na wydruk A3 przystało. Źle? Nie sądzę. Aha! Byłbym zapomniał o ważnej rzeczy - fotki wyjściowe do tej składanki to jpegi.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nadal będe polecał D5200. To nie jest FX i nie jest kosmicznie drogi.
    Zgoda. Tylko nie wiem, czy odważyłbym się wziąć D5200 na cykanie fotek na takiej imprezie...Może jako zapas

    Nie neguję faktu, że praca na plikach z nowszych matryc jest o wiele wygodniejsza i szybsza i że są rzeczywiście "gumowe" - mowa o nowszych FX-ach. Ale nie negujmy faktu, że D300(s) nadal robią świetne fotki i z przyjemnością biorę do ręki swojego wiernego DX-owego kompana, bo wiem, że nadal dużo potrafi-szczególnie jeśli chodzi o niezawodny AF.

    Przy budżecie kolegi Wolves mocno zastanowiłbym się albo nad D300(s), albo nad proponowanym przez Ciebie D5200. Wybór zależy tylko i wyłącznie od zastosowań aparatu. Do sportu i warunków, gdzie potrzebny jest sprawny AF jednak bym wybrał D300(s). Jak ma być pięknie i kolorowo (ale raczej statycznie) prosto z puszki i do tego video FHD, to oczywiście D5200.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #40
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Autor napisał:
    Cytat Zamieszczone przez Wolves Zobacz posta
    jednak af nie jest moim priorytetem
    Więc nie ma ciśnienia na robienie sportu.
    Gdyby pisał o innych priorytetach to bym radził co innego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •