Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rejwus Zobacz posta
    ...
    Proszę jeszcze o wytłumaczenie mi kilku rzeczy:
    - Czy odległość ostrzenia w tych obiektywach dedykowanych pod makro jest nieograniczona?
    - Jeszcze odnośnie tej stabilizacji, czy naprawdę jest ona zbędna?


    Pozdrawiam!
    Jeśli obiektyw ma odwzorowanie 1:1 - to jak daleko ma być np. mucha, żeby na zdjęciu (16x24/2 - czyli APS-C) była w wielkości naturalnej ? Możesz sam odpowiedzieć. Obiektywy makro ostrzą zazwyczaj od kilkunastu centymetrów.

    Stabilizacji - hmmm - ja w makro nie używam - bo w jakim celu ? (przecież robię minimum z monopoda).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #12

    Domyślnie

    Stabilizacja w makro przydaje się (o ile działa) jedynie przy robieniu zdjęć z ręki, jeśli będziesz używał statywu to raczej jest zbędna. Ja często cykam z rąsi więc mi się przydaje. Dodatkowo przy załączonej stabilizacji obraz w wizjerze mniej lata co ułatwia kadrowanie.

  3. #13

    Domyślnie

    @Rejwus
    Skoro jesteś amatorem, to może na początek pożycz od kogoś obiektyw, bo makro to dosyć trudna dziedzina fotografii.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    @Rejwus
    Skoro jesteś amatorem, to może na początek pożycz od kogoś obiektyw, bo makro to dosyć trudna dziedzina fotografii.
    Nie mam od kogo pożyczyć obiektywu. Wiem, że to trudna dziedzina, ale wszystko da się ogarnąć. Już kilka fajnych zdjęć udało mi się zrobić.

    No a teraz jeszcze odnośnie tych obiektywów. Jaki wybrać, bo głównie celem założenia tego tematu jest pomoc w wyborze obiektywu?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rejwus Zobacz posta
    Nie mam od kogo pożyczyć obiektywu. Wiem, że to trudna dziedzina, ale wszystko da się ogarnąć. Już kilka fajnych zdjęć udało mi się zrobić.

    No a teraz jeszcze odnośnie tych obiektywów. Jaki wybrać, bo głównie celem założenia tego tematu jest pomoc w wyborze obiektywu?
    Z wymienionych osobiście znam Tokinę 100. Do makro OK, w pozostałych zastosowaniach przeszkadzać może wolny AF.
    Na Twoim miejscu poczekałbym do wiosny i dozbierał środki do Nikkora 105 (używka ok. 2500 zł.) lub nowego Tamrona 90.
    Słyszałem też dobre opinie o nowej Sigmie 105, którą można kupić w dobrej cenie jako obiektyw używany.
    Ze swojego doświadczenia wiem, że półśrodki są drogim rozwiązaniem i lepiej kupić raz, a dobrze.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Polecę bo sam ją mam, Tokina 100 2.8 makro.
    No i jak radzisz sobie bez tej stabilizacji? Używasz statywu czy nie przeszkadza ten brak stabilizacji?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rejwus Zobacz posta
    No i jak radzisz sobie bez tej stabilizacji? Używasz statywu czy nie przeszkadza ten brak stabilizacji?
    Brak stabilizacji mi osobiście nie przeszkadza.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja posiadam tamron 90 + zestaw pierścieni pośrednich kenko. Używam z pełną klatką, u Ciebie w DX miałbyś lepszą skalę odwzorowania(powiększenie)

    dwie fotki z obecnego sezonu:





    mucha dość sporo cropowana..

    na początek polecam sam tamron 90mm , nawet i używkę. z czasem dokupić pierścienie pośrednie lub dcr-250 i będziesz mógł zajrzeć robalom w oczy. W makro ważne jest oświetlenie, przez zimę mógłbyś poeksperymentować z kartonowymi dyfuzorami na wbudowaną lampę.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornikbp Zobacz posta
    Ja posiadam tamron 90 + zestaw pierścieni pośrednich kenko. Używam z pełną klatką, u Ciebie w DX miałbyś lepszą skalę odwzorowania(powiększenie)
    Bez tych pierścieni się nie obejdzie?


    na początek polecam sam tamron 90mm , nawet i używkę. z czasem dokupić pierścienie pośrednie lub dcr-250 i będziesz mógł zajrzeć robalom w oczy. W makro ważne jest oświetlenie, przez zimę mógłbyś poeksperymentować z kartonowymi dyfuzorami na wbudowaną lampę.
    Chce kupić raz porządny obiektyw do makro taki do 1500zł, a nie na początek. Chce mieć go na długo, wyłącznie do własnych potrzeb.

  10. #20

    Domyślnie

    Tamron 90 to bardzo dobry obiektyw makro, nie tylko na początek, a 1500 to dość mało na cokolwiek innego...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •