Close

Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 204
  1. #191

    Domyślnie

    Zapraszam na kolejną odsłonę edycji zdjęć krajobrazowych w programie Lumianr 3



    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #192

    Domyślnie

    Jeżeli kogoś interesuje darmowy Luminar 3, to zapraszam - nic nie kosztuje!



    Da się robić prezenty latem
    Nie wiedziałem gdzie to dodać, to puściłem do całości.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  3. #193

    Domyślnie

    Może nie jest to tutorial, ale chciałem się podzielić z wami - "Kiedy spotkałem mojego mistrza - Marc Adamus "

    - Marc Adamus -

    Kiedy w 2008r. widziałem jego zdjęcia, zafascynowałem się jego stylem i tym jak widzi świat.

    Spotkanie ze światowej klasy fotografem krajobrazu
    - Marc Adamus

    Na to spotkanie czekałem praktycznie od czasu, kiedy zacząłem się interesować fotografią krajobrazu.
    Marc jest pierwszym fotografem krajobrazu, którego zdjęcia podglądam od samego początku.
    Jego wyjątkowy styl wraz z edycją zdjęć starałem się przenosić na własne zdjęcia i nigdy tego nie ukrywałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191006_140243.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	286,5 KB
ID:	33444

    Oglądając jego fotografie, zatrzymujesz się na dłużej i zastanawiasz - ale jak?
    Jego fotografie wzbudzają bardzo dużo emocji pozytywnych, jak i tych negatywnych.
    Negatywne zazwyczaj wynikają z utarć lub własnych przekonań - ale nie o tym!

    Jaki jest?
    Otwarty i profesjonalny, a do tego lubi cięższą muzykę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191006_140249.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	289,4 KB
ID:	33445

    Kiedy wiedziałem że spotkam się z Marc(-iem), po głowie mi chodziło ale o co go zapytać i czy w ogóle będzie chciał rozmawiać?

    Tym czasem
    Po lunchu wraz kolegą Piotrem rozmawiałem o fotografii oraz podróżach, z Sean Bagshaw - tak tym!
    (BTW w zeszłym roku był w Polsce! )
    Fotografie Sean(a) podglądam prawie tak długo, jak Marc(a)
    Wspominałem mu, że pamiętam jego pierwsze fotografie krajobrazowe wraz grupą PhotoCascadia
    które inspirowały oraz pierwsze akcje do Photoshopa od Tony Kuper. (i tu na nim wrażenie zrobiłem )
    (Kiedyś były akcje, a dopiero później był panel do akcji TK )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191006_110426.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	261,7 KB
ID:	33446

    Sean - otwarty i ciepły człowiek.
    Luźna rozmowa nas otaczała i nagle organizator przyprowadza do nas Marc(a) Adamus(a) i przedstawia Sean(owi)oraz chciał nie chciał - nam!
    Chłopaki przez chwilę wymieniali się zdaniami, ale nie było chemii - więc zacząłem wychodzić z własną inicjatywą.

    Pytam się Marca o wspólne zdjęcie, a on że oczywiście i zaraz z kąd jestem?
    Ja odpowiada że z Polski, a on do mnie że jego nazwisko jest również Polskie i ma korzenie - NASZE

    Pomyślałem - jak dobrze być POLAKIEM!

    Od razu zaczyna rozmowę, że w Oregon dużo jest ludzi o nazwisku Adamus.
    Pytam się mojego kolegi Piotra o zdjęcie aby zrobił, a Marc widząc koszulkę kolegi z nazwą zespołu zaczyna mówić że uwielbia ten zespół i chłopaki natychmiast "Rock n' Roll"

    Nigdy bym nie przypuszczał, że moje pierwsze spotkanie z Marc(iem) będzie jak z kolegą!
    I cały misterny plan z układaniem pytań, legł w gruzach.

    Oczywiście z czasem podpytywałem Marc(a), o styl i co się w jego głowie kryje kiedy szuka kompozycji?
    Powiem najprościej - staraj się być jak najbliżej natury!
    Później Marc prowadził warsztaty o fotografii i jak edytuję zdjęcia.

    Jego motto to:
    Nie pokazuj co sfotografowałeś,
    Tylko fotografuj to, co chcesz pokazać!

    Fotografia cyfrowa daje teraz takie możliwości, że tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza.

    Edycja zdjęć - tu może wielu zaskoczyć!
    Najwięcej czasu poświęca na łączeniu zdjęć, natomiast "dopieszczanie" zdjęcia, to "maksymalnie 5 narzędzi"

    Powtarzał to kilka razy, udowadniając to na swoich zdjęciach że 5 narzędzi w Photoshop wystarcz znać aby zaprezentować jego styl.

    Marc Adamus potrafi mówić kilka godzin bez przerwy o fotografii, a w tym inspiruje i zaraża - w tym dobrym znaczeniu



    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #194

    Domyślnie

    Bardzo dużym przeżyciem są spotkania ze swymi idolami. Dają dużo radości i pozytywnego "kopa" do działania. Kto wie, może i spotkanie z Tobą za kilka czy kilkanaście lat będziesz dla kogoś równie bardzo ważne, tego Ci życzę

  5. #195

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo Tomku, bardzo mnie ciekawiło jaki jest i aby go poznać.
    Jednak najbardziej zależało mi na podnoszeniu kwalifikacji, w końcu miałem możliwość się dowiedzieć co chciałem - a nie zgadywać z internetu jak to czy tamto
    Inwestycja w wiedzę zawsze się zwraca, jak oszczędzamy to niestety błądzimy :/
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  6. #196

    Domyślnie

    Fajnie się czyta o pasji, o zadowoleniu z tego co się robi, o dążeniu do swoich celów.
    Brawo. Tak trzymaj. Bo mam też wrażenie, że ty Rafale też dla niektórych jesteś wzorem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Kto wie, może i spotkanie z Tobą za kilka czy kilkanaście lat będziesz dla kogoś równie bardzo ważne, tego Ci życzę
    Myślę, wręcz jestem przekonany, że to już się dzieje. Zdjęcia i tutoriale Rafała z pewnością są inspiracją dla wielu.

    Rafale, bardzo pozytywna energia bije z tego wpisu. Gratuluję spotkania z mentorem i fajnie, że podzieliłeś się tym z nami. Od razu dzień staje się lepszy
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #198

    Domyślnie

    Fajnie jest ludzi zarażać pasją, tak właśnie stało się kiedy zacząłem podglądać Marca zdjęcia.
    Przez cały ten okres zazwyczaj analizowałem jego fotografie, a teraz nadarzyła się okazja zapytać bezpośrednio - jak to jest zrobione?
    Zaskoczył mnie pod wieloma względami w jaki sposób fotografuje i aby to przenosiło się na zdjęcia.

    Odnośnie edycji wiele na początku uczyłem się od Sean Bagshaw, teraz przyszły nowe i konkretne informacje które należy wprowadzić w życie swoich zdjęć

    Są rzeczy, nad którymi się nie ma kontroli - bycie wzorem!
    Dla mnie jest to bardzo odpowiedzialne, samo gdzieś przychodzi od ludzi.

    Do końca nie jestem przekonany, czy to właściwy wybór abym był dla kogoś kimś takim

    Wiele miłych słów, za które bardzo dziękuję.
    Miło słyszeć,

    Pozdrawiam.
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  9. #199

    Domyślnie

    Może komuś podejdzie taka zabawa, zmieniam dzień w noc!



    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  10. #200

    Domyślnie

    Zapraszam do obejrzenia rozmów z ciekawymi ludźmi, którzy dzielą się swoją pasją!
    Fotogadka to seria rozmów z fotografami krajobrazów i natury.





    Większość kolegów znacie i dobrze wspominają czasy forum

    Zapraszam.
    Rafal.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •