Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie N 85 1.8G -problem

    Moi drodzy Nikoniarze,

    Zamówiłem w jednym ze sklepów internetowych dwa obiektywy a jednym z nich był nikkorek wspomniany w tytule. To co otrzymałem to jakaś masakra. Obiektyw mydło w zakresie przysłon od 1.8 do f/11, dalej nie sprawdzałem bo szkoda nerwów. Porównałem go z moją Sigmą 17-50 i jest ona ostrzejsza na pełnej dziurze od nikkora na f/11. Pstryki robione przy czasach od 1/125 i krócej. Masakra.

    Mam do Was dwa pytania:

    Pierwsze dotyczy odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Czy mogę odstąpić od jej części rezygnując z jednego obiektywu a drugi zachowując?

    I drugie: czy problem bubli N85 1.8 zdarza się często i trzeba sobie wyselekcjonować ostrą sztukę ( jak dajmy na to w tamronach) czy jest to problem rzadki w tym szkle a ja miałem wyjątkowego pecha?

    Z góry dzięki i pozfrawiam
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar klojt
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Łącko/Kraków
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o powtarzalność danych egzemplarzy to jest raczej wysoka. Mam dostęp do 3 sztuk 85/1.8G i każdy z nich jest ostry już od pełnej dziury, jakiekolwiek różnice ciężko zauważyć. I należy zauważyć że właściwości optyczne są zdecydowanie lepsze niż 85/1.8D.
    Nikon D7100 | Tokina 11-16/2.8 | Sigma 17-50/2.8 | Nikkor 85/1.8G | tilt-shift Takumar 105/2.4 | SB-800 | Nikon F65

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Moi drodzy Nikoniarze,

    Zamówiłem w jednym ze sklepów internetowych dwa obiektywy a jednym z nich był nikkorek wspomniany w tytule. To co otrzymałem to jakaś masakra. Obiektyw mydło w zakresie przysłon od 1.8 do f/11, dalej nie sprawdzałem bo szkoda nerwów. Porównałem go z moją Sigmą 17-50 i jest ona ostrzejsza na pełnej dziurze od nikkora na f/11. Pstryki robione przy czasach od 1/125 i krócej. Masakra.

    Mam do Was dwa pytania:

    Pierwsze dotyczy odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Czy mogę odstąpić od jej części rezygnując z jednego obiektywu a drugi zachowując?

    I drugie: czy problem bubli N85 1.8 zdarza się często i trzeba sobie wyselekcjonować ostrą sztukę ( jak dajmy na to w tamronach) czy jest to problem rzadki w tym szkle a ja miałem wyjątkowego pecha?

    Z góry dzięki i pozfrawiam
    Pokaż te zdjęcia jak możesz.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety wykasowałem je na wk... a obiektyw lezy już zapakowany i gotowy do odsyłki. Musisz mi uwierzyć na słowo, że było mydło. Dodam, że te kilka testowych pstryków wykonałem zarówno w świetle dziennym jak i żarowym, także z lampą. Czasy dobrałem takie, że o poruszeniu nie ma mowy. Ostrość łapana centralnym punktem af a punkt ostrości w centrum kadru...i lipa niezależnie od dziurki.

    Popełniłem podobny kadr S17-50 przy f/2.8 i N85 przy f/5.6. Oba rawy wrzuciłem w lightrooma i porównałem obszr ostrości na cropie 1:1. Różnica kolosalna na korzyśc mojej kapryśnej sigmy. Wcześniej używałem !18-105 i N 50 1.8G więc pogląd porównawczy jako taki mam.

    Co m ie zdziwiło, to że na skrajnych bocznych punktach ostrość wypadała nieco lepiej.

    Monstrualną abberację chromatyczną pominę
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 12-10-2014 o 19:54
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też kupowałem w sklepie internetowym ten obiektyw (w ciemno) i jest masakra ale... na plus (tzn. żyletka na każdej praktycznie przesłonie -> do f/5.6 maks. testowałem). Ty mogłeś mieć wyjątkowego pecha ale nie stwierdzi się tego bez RAWów...
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie, ja naprawdę nie oczekuję tu jakości Zeissa Oczekuję natomiast, że fotografując obiekt wypełniający znaczną część kadru ostrząc na bliższe oko przy f/5.6 będe miał na oku, brwiach i okolicach detale a nie mydło. A tu ani na ani za ani przed nie jest ostro. Sample niewiele tu wyjaśnią myślę.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #7

    Domyślnie

    A BF/FF sprawdziłeś? W LV/MF jest to samo? Czy od razu wine na optykę
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  8. #8

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie spotkałem się z tym aby N 85/1.8G miał takie problemy, o których piszesz. A RAWy wiele by powiedziały. Ale skoro ich nie masz to można tylko gdybać...

    P. S. U mnie to szkiełko spudłuje ale tylko wtedy kiedy się naprawdę o to dość mocno postaram.
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Musisz mi uwierzyć na słowo
    Nikt nic nie musi... Możemy Ci wierzyć, ale nie musimy

    Cytat Zamieszczone przez klojt Zobacz posta
    Mam dostęp do 3 sztuk 85/1.8G i każdy z nich jest ostry już od pełnej dziury
    Ostry może i jest, ale na pewno po przymknięciu jest zauważalnie ostrzejszy. A jeśli na pełnej dziurze te 3 sztuki są równie ostre co przymknięte- no cóż, wtedy wcale nie są takie ostre na f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Daimon Zobacz posta
    A BF/FF sprawdziłeś? W LV/MF jest to samo?
    I właśnie od tego najlepiej zacząć...

  10. #10

    Domyślnie

    Sprawdzałem celność i ani BF ani FF nie zauważyłem, na manualu również ostrzyłem i lipa.

    Rawa nie mam ale ostało się jedno zdjęcie
    wywołane nietknięte, celowane centralnym w środek czyli literę r, domknięty do f 3.5
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •