Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    ada89
    Gość

    Domyślnie Monitor do obróbki

    Hej zajmuję się fotografią ślubną, zmontowałam ostatnio nowy zestaw komputerowy pod obróbkę, teraz pora na monitor. Zdjęcia głównie do internetu, na płytkę i do wywołania( przeważnie w najlepszefoto, czasem w cyfrowej ciemni), budżet jaki mam to 4 tys( wolała bym oczywiście mniej jeżeli jest to wykonalne, czy uważacie że jest to za mała kwota na monitor do moich celów). Pracuje w Photoshop CC, Lightroom 5 i Capture One oraz ACR.

  2. #2

    Domyślnie

    Rocznik '89, ktoś to robi celowo ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #3

    Domyślnie

    czyli do teraz 25 lat i co z tej arytmetyki wynika ?
    kup sobie jakies eizo albo nec-a , nie ma co sie podniecac za 2000 -3000 kupisz bardzo dobry monitor

  4. #4
    ada89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Rocznik '89, ktoś to robi celowo ?
    Co jest celowego w moim roczniku ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ada89 Zobacz posta
    Co jest celowego w moim roczniku ?
    Totalny brak czegokolwiek... ani chęci do znalezienia rozwiązania, ani wiedzy...

    Na górze strony masz taki mały "guzik", nazywa się "Szukaj"...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

  7. #7
    ada89
    Gość

    Domyślnie

    Wstępnie wybrałam Eizo CS230 + Color Navigator + kalibrator x-rite i1display pro oraz dodatkowo będę wspomagać się colorchecer passport, czy do moich wymagań wystarczy? Naczytałam się mnóstwo postów, i gdzie polecają cs230 pojawia się opinia że lepiej cx240, natomiast później pojawia się opinia iż lepiej dozbierać do 27 cali, naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

  8. #8
    ada89
    Gość

    Domyślnie

    Czy lepszym wyborem będzie SX2262W ?

  9. #9

    Domyślnie

    Widać, nie tylko nie wie co znaczy szukać, to jeszcze nie potrafi czytać, albo nie rozumie po polsku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ada89 Zobacz posta
    Wstępnie wybrałam Eizo CS230 + Color Navigator + kalibrator x-rite i1display pro oraz dodatkowo będę wspomagać się colorchecer passport, czy do moich wymagań wystarczy? Naczytałam się mnóstwo postów, i gdzie polecają cs230 pojawia się opinia że lepiej cx240, natomiast później pojawia się opinia iż lepiej dozbierać do 27 cali, naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.
    Cytat Zamieszczone przez ada89 Zobacz posta
    Czy lepszym wyborem będzie SX2262W ?
    To w dużym stopniu zależy od Twoich preferencji. Generalnie im większy monitor (przy porównywalnych parametrach) tym oczywiście lepiej. Sugeruję skonfrontowanie monitorów na żywo klik.

    Sugeruję też ewentualne wstrzymanie się z zakupem do pojawienia się w sklepach Eizo CS240 (szeroki gamut, proporcja 16:10, sprzętowa kalibracja. może w cenie będzie Coloravigator). Jego cena ma wynosić ok 3500-3600, a zapowiadane parametry uzasadniają wniosek, że może być lepszy od wymienionych przez Ciebie monitorów.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •