W końcu guzikologia jest niby najważniejsza![]()
Szukaj
W końcu guzikologia jest niby najważniejsza![]()
D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52
polecam D5100 + N35 1.8G
Body i tak zapragniesz zmienić za rokkupuj obiektywy najlepsze na jakie Cie stać - to one zostaną z tobą na dłuugo.
Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II
No chyba, że Nikon zacznie robić już taką kupę że nie da się tego używać. Wtedy trzeba będzie całą szklarnię sprzedać w diabły i kupić Sony. Nie ma docxxx'a więc ktoś musi ponarzekaćZ tymi obiektywami to też nie jest do końca prawda, że na lata się je kupuje. Tanie jak 35DX mogą się przy intensywnym użytkowaniu po prostu popsuć. Pisało o tym kilka osób które wykorzystywały ten obiektyw zarobkowo np na FXie. Ja osobiście najwięcej po tyłku dostałem sprzedając body, na obiektywach traciłem mniej przy odsprzedaży, na jednym nawet zarobiłem. Moim zdaniem nie opłaca się sprzedawać body po roku bo dużo się traci. Lepiej dołożyć do aparatu a obiektywy kupować po prostu z głową(tzn z planem rozłożenia zakupów na lata). A teraz trochę bardziej merytorycznie. Jeśli faktycznie da się kupić z Cashbackiem taniej D5200 to te 250 złotych różnicy moim zdaniem warto dorzucić bo oprócz tego guzika dostajemy też lepszy sensor, nowszy procek, lepsze video z mikrofonem stereo, nowszy moduł AF (moim zdaniem lepszy), nowszy moduł pomiaru światła, szybszy tryb seryjny, interwałometr (można sobie strzelić tajmlapsa), można podłączyć kostkę wi-fi. Małe zmiany(choć nowy moduł AF i sensor to wcale nie mało) ale jest ich kilka więc moim zdaniem warto dołożyć. Trzeba jedynie pamiętać, że jeśli promocja jest podobna do tej ostatniej to z tego co pamiętam objęty jest nią sprzęt ze specjalnym kuponem promocyjnym więc warto zapytać sprzedawcę czy taki kupon jest dodawany.
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-10-2014 o 08:27
Zamieszczone przez sl011
Dostajesz również w gratisie inny układ AF (39 punktów)Zamieszczone przez Andrzej1974
ps. Widzę, że cz4rnuch już o tym wspomniał
Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 08-10-2014 o 09:24
D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466
OK ,wszystko ładnie-pięknie ale co z tymi hot pixelami? strasznie się tego obawiam d5200, czy jakoś naprawiono wadę? podobno w d5300 ten problem nie występuje.
Generalnie w D5100 nie ma dedykowanego przycisku do zmiany ISO, można sobie przypisać tą funkcję, ale wtedy tracimy możliwość zmiany trybu wyzwalania migawki - tak czy siak czegoś co jakiś czas muszę szukać w menu - nie jest to mocno uciążliwe, ale jeżeli jest możliwość zniwelowania tego mankamentu?![]()
Trudno jest mi się wypowiedzieć jak jest z niezawodnością D5200, ale w przypadku 5100 złego słowa nie mogę powiedzieć. Różnicy w obrazku raczej nie powinieneś zauważyć... z drugiej strony czy spokój ducha nie jest ważniejszy niż te parę dodatków?Wszak te 250zł zawsze możesz spożytkować na dobrą kartę pamięci, filtr, albo torbę
PS. Nikon D5100 też posiada interwałometr, nie wiem czy różni się czymś z tego w D5200, ale jest!
Nikon D5100 | D610
Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP
No właśnie kartę już mam, kusi mnie to ze 5200 jest szybszy, mam małą córeczkę wiec przydałby sie szybki autofokus. Może niech się wypowiedzą osoby które posiadaja d5200 jeśli jest taka możliwość? Byłbym wdzięczny
Ostatnio edytowane przez gych ; 08-10-2014 o 16:48
Szybkosc AF zalezy od silnika w obiektywie. Oczywiscie poza sytuacjami gdzie AF nie trafia i jezdzi sobie w obie strony. Watpie by AF w D5200 byl szybszy od D5100 (z tymi samymi szklami).
Sam zmieniłem jakiś czas temu nex'a 5n na D5100 z 35 f1,8 i jestem zadowolony. Na Twoim miejscu brał bym D5100 z 35 i jakieś błyskadełko a nie pakował kasy w D5200 lub D5300. Jeśli już chcesz lepsze body to D7100.
Skontaktuj się z nami