Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Dylemat

  1. #11

    Domyślnie

    W końcu guzikologia jest niby najważniejsza
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  2. #12

    Domyślnie

    polecam D5100 + N35 1.8G

    Body i tak zapragniesz zmienić za rok kupuj obiektywy najlepsze na jakie Cie stać - to one zostaną z tobą na dłuugo.
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  3. #13

    Domyślnie

    No chyba, że Nikon zacznie robić już taką kupę że nie da się tego używać. Wtedy trzeba będzie całą szklarnię sprzedać w diabły i kupić Sony. Nie ma docxxx'a więc ktoś musi ponarzekać Z tymi obiektywami to też nie jest do końca prawda, że na lata się je kupuje. Tanie jak 35DX mogą się przy intensywnym użytkowaniu po prostu popsuć. Pisało o tym kilka osób które wykorzystywały ten obiektyw zarobkowo np na FXie. Ja osobiście najwięcej po tyłku dostałem sprzedając body, na obiektywach traciłem mniej przy odsprzedaży, na jednym nawet zarobiłem. Moim zdaniem nie opłaca się sprzedawać body po roku bo dużo się traci. Lepiej dołożyć do aparatu a obiektywy kupować po prostu z głową(tzn z planem rozłożenia zakupów na lata). A teraz trochę bardziej merytorycznie. Jeśli faktycznie da się kupić z Cashbackiem taniej D5200 to te 250 złotych różnicy moim zdaniem warto dorzucić bo oprócz tego guzika dostajemy też lepszy sensor, nowszy procek, lepsze video z mikrofonem stereo, nowszy moduł AF (moim zdaniem lepszy), nowszy moduł pomiaru światła, szybszy tryb seryjny, interwałometr (można sobie strzelić tajmlapsa), można podłączyć kostkę wi-fi. Małe zmiany(choć nowy moduł AF i sensor to wcale nie mało) ale jest ich kilka więc moim zdaniem warto dołożyć. Trzeba jedynie pamiętać, że jeśli promocja jest podobna do tej ostatniej to z tego co pamiętam objęty jest nią sprzęt ze specjalnym kuponem promocyjnym więc warto zapytać sprzedawcę czy taki kupon jest dodawany.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-10-2014 o 08:27

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011
    Po cashbacku D5200 faktycznie wychodzi już tylko jakieś 200-250 zł więcej. Dostaniesz za to między innymi o jeden guzik więcej na obudowie.
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974
    Dość drogie są te guziki...
    Dostajesz również w gratisie inny układ AF (39 punktów)

    ps. Widzę, że cz4rnuch już o tym wspomniał
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 08-10-2014 o 09:24
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  5. #15

    Domyślnie

    OK ,wszystko ładnie-pięknie ale co z tymi hot pixelami? strasznie się tego obawiam d5200, czy jakoś naprawiono wadę? podobno w d5300 ten problem nie występuje.

  6. #16

    Domyślnie

    Generalnie w D5100 nie ma dedykowanego przycisku do zmiany ISO, można sobie przypisać tą funkcję, ale wtedy tracimy możliwość zmiany trybu wyzwalania migawki - tak czy siak czegoś co jakiś czas muszę szukać w menu - nie jest to mocno uciążliwe, ale jeżeli jest możliwość zniwelowania tego mankamentu?

    Trudno jest mi się wypowiedzieć jak jest z niezawodnością D5200, ale w przypadku 5100 złego słowa nie mogę powiedzieć. Różnicy w obrazku raczej nie powinieneś zauważyć... z drugiej strony czy spokój ducha nie jest ważniejszy niż te parę dodatków? Wszak te 250zł zawsze możesz spożytkować na dobrą kartę pamięci, filtr, albo torbę

    PS. Nikon D5100 też posiada interwałometr, nie wiem czy różni się czymś z tego w D5200, ale jest!
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gych Zobacz posta
    OK ,wszystko ładnie-pięknie ale co z tymi hot pixelami? strasznie się tego obawiam d5200
    Jak się strasznie obawiasz, to weź ten, którego się nie obawiasz.

  8. #18

    Domyślnie

    No właśnie kartę już mam, kusi mnie to ze 5200 jest szybszy, mam małą córeczkę wiec przydałby sie szybki autofokus. Może niech się wypowiedzą osoby które posiadaja d5200 jeśli jest taka możliwość? Byłbym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez gych ; 08-10-2014 o 16:48

  9. #19

    Domyślnie

    Szybkosc AF zalezy od silnika w obiektywie. Oczywiscie poza sytuacjami gdzie AF nie trafia i jezdzi sobie w obie strony. Watpie by AF w D5200 byl szybszy od D5100 (z tymi samymi szklami).

  10. #20

    Domyślnie

    Sam zmieniłem jakiś czas temu nex'a 5n na D5100 z 35 f1,8 i jestem zadowolony. Na Twoim miejscu brał bym D5100 z 35 i jakieś błyskadełko a nie pakował kasy w D5200 lub D5300. Jeśli już chcesz lepsze body to D7100.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •