Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon

    Witam
    Posiadam Nikonad3100, chciałabym zakupić tamrona 28-75 2.8 oraz Nikkor AF-S 85mm f/1.4G, myślicie, że to dobre rozwiązanie? Dodam, że mam jedynie kit i 50 (bez silnika). Mam na cały zestaw około 7 tysięcy. Najbardziej lubię robić sesje w plenerze ludziom i planuje rozwijać się w tym kierunku dlatego najwięcej chciałabym wydać na 85tkę, ale wiadomo, że każdy potrzebuje coś do reportetki. 85tką zachwyciłam się, bo pięknie rysuje. Jeżeli już zakupie to polecacie używane, czy nowe? Tamrona cena nowego jest prawie dwa razy większa niż używki (ok około 800 używany, a nowy około 1500), 85 (to i tak trudno kupić używaną, a skoro i tak kosztuje sporo to nie chciałabym ryzykować używką). Dodam, że w przyszlości planuje zakupić pełną klatkę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinia666 Zobacz posta
    [...] 85tką zachwyciłam się, bo pięknie rysuje. Jeżeli już zakupie to polecacie używane, czy nowe?
    Ja bym brał nowe szkiełko bo przynajmniej wiesz, co masz. Z używkami różnie może być (mają nieznaną historię i dość często są po gwarancji) choć nie wątpię, że można też niekiedy dobrze trafić. Poza tym różnice w cenie pomiędzy nową 85-tką a używaną nie są dość duże (sprzedający się cenią - tak przynajmniej wynika z moich obserwacji) więc warto dołożyć te 2 stówki do nówki z gwarancją aniżeli mieć używkę dość często bez gwarancji i z nieznaną historią. Dla mnie wybór 85-tki byłby oczywisty - tylko nówka.
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Pod DX to chyba troszkę wąsko jak na reporterkę.
    Jeśli używkę za to tylko po sprawdzeniu.

    D600, N20-35/2.8D, N28-85/3.5-4.5AF, N50/1.8G, 85/1.8G, N70-210/4-5.6, Юпитер 37A 135/3.5, Metz 50AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zserty Zobacz posta
    Pod DX to chyba troszkę wąsko jak na reporterkę.
    Może i ciut za wąsko ale... wynagradzają to zdjęcia, które 85-tka kroi.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zserty Zobacz posta
    Pod DX to chyba troszkę wąsko jak na reporterkę
    Kwestia rodzaju reporterki. Ja uzywam 70-200 i jest git.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Może i ciut za wąsko ale... wynagradzają to zdjęcia, które 85-tka kroi.
    jemu chodzi o tamrona 28-75
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  7. #7

    Domyślnie

    Z D3100 i 28-75 w reporterce możesz wiele nie zdziałać. To jest standard do tele i zupełny brak w nim szerokiego kąta.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    jemu chodzi o tamrona 28-75
    Ja się odniosłem do 85-tki (patrz cytat w #2), którą chce zakupić a nie do Tamrona...
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze zrozumieliście chce kupić oba obiektywy
    - 85 nie chce kupić używanej, ponieważ za wysoka kwota by ryzykować
    - ale o tamronie już myslałam używanym ponieważ znalazłam z silnikiem i długą jeszcze gwarancja za 900zł (wg o co chodzi, że w tych samych modelach piszą, że jest silnik, w innych że nie ma) Obawiam się jednak w tym modelu braku stabilizacji(wiem, że nie można mieć wszystkiego)
    - Co myślicie o połączeniu 85 i dx? jest sens?
    - Jeżeli coś odradzacie fajnie by było jeżeli zaproponujecie coś innego
    Dziękuję za pomoc

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinia666 Zobacz posta
    Co myślicie o połączeniu 85 i dx? jest sens?
    Z fusow wrozyc nikt chyba nie bedzie. Dla jednego sens ma 18 mm, dla innego 300 mm, a dla kolejnego 85

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •