Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To porównaj z D7100. Chyba w teście D5300 była wzmianka o tym że porównywali pliki D5200 do D7100. Pisali, że jakakolwiek różnica pojawi się dopiero przy podpięciu najwyższej klasy optyki.
    Aha, jest jeszcze comparometer na imaging-resource http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    Oczywiście fotki porównawcze z D5200 i D5300 wstawie tak jak obiecałem w weekend. Ale wydaje mi się, że jeśli ktoś już chce koniecznie analizować różnice wynikające tylko z usunięcia filtra, to w przypadku czterocyfrowych modeli Nikona najlepszym zestawieniem byłoby właśnie porównanie D5200 do D7100. Kolega cz4rnuch ma tu 100% rację.
    Co prawda D7100 ze względu na pozycjonowanie o oczko wyżej od D5200 ma więcej funkcji, rozbudowaną ergonomię etc. to jednak o ile pamięć mnie nie myli oba mają dokładnie tą samą matryce Toshiba HEZ1 TOS-5105. Różnica polega tu własnie na tym, że D7100 nie posiada filtra, a D5200 ma go jak najbardziej.
    Podkreślę jeszcze raz, że D5300 poza tym, że nie posiada filtra AA posiada też zupełnie inna matrycę - Sony IMX193
    Ostatnio edytowane przez Sebi75 ; 09-10-2014 o 13:24
    Z6II, Z5

  2. #32

    Domyślnie

    Podeślij, podeślij, zobaczymy
    ['O]

  3. #33

    Domyślnie

    Też rozważam zakup D5200/D5300 po pozbyciu się D90 (bez komentarza proszę). Za D5200 przemawia cena i -250zł cashback. Ale czytając w ojczystym języku "testy" na optycznych można zwariować.
    -> Sebi75 zrób porównanie ustawień balansu bieli, czy faktycznie ten z D5200 działa "gorzej" oraz celności AF. 5-10 strzałów, ile razy i czy w ogóle spudłował.
    WB i AF najbardziej dobijały mnie w D90 dlatego jest to dla mnie najważniejsze.
    ps. Uprzedzając komentarze "kup D7000/D7100 bo ergonomia, funkcje, wyświetlacz" są mi obojętne
    A6K + SELP18105G + SEL35F18 + 2/58 M42

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •