Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Pytanie

  1. #11

    Domyślnie

    Spośród radzieckich wynalazków podpiąć pod bagnet F można te szkła które są w wersji N -jak np. Mir 24N (wymienna dupka), Helios 81N, a także np. Jupiter 37A (też dupki do wymiany); dodatkowo Jupiter 21M daje się przystosować do pełnej używalności (tj. nieskończoność) z adapterem M42/F typu slim.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gangun Zobacz posta
    Rafix84 fajniej ujął to o co mi chodzi, dzięki . Chcę to używać z przejściówką nikon F/ na Samsung NX, więc chodzi tylko aby się to trzymało i ostrzyło w manualu, a styki wszelkie wystające dynksy nie mają znaczenia bo tam jest puste miejsce
    Tylko szkła z mocowaniem Nikona podejdą pod adapter z bagnetem Nikona.

    Możesz się upierać z wciskaniem szkieł Pentax K, czy Praktica B, ale będzie dokładnie to samo co przy M42 - ostrzenie na mocno ograniczonej odległości.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •