Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jaki kompakt z wymienną optyką?

    Trochę poczytałem rozejrzałem się w cenach i postanowiłem udać się do Was z prośbą o radę "co kupić?". Póki co korzystam z D700, 24-70 2.8 oraz SB910. Sprzęt chcę sprzedać gdyż nie mam już czasu na zabawę w fotografa i takie sprzęt nie będzie mi potrzebny. Zrobiłem kilka wesel, ślubów itd. ale już nie będę się tym zajmował, chyba że kiedyś tam przypadkowo dla znajomych czy rodziny. Chce mieć sprzęcik, który pozwoli mi wykorzystywać i pogłębiać zdobytą do tej pory wiedzę na temat fotografii, ale żeby nabyty sprzęt też nie był wielkich gabarytów i pozwolił się bez problemu zabrać na każdą najmniejszą wyprawę. Pomyślałem o kompakcie z wymienną optyką. Z tego co widzę to nasz Nikon nie oferuje zbyt wiele modeli i chyba tutaj przoduje Olympus. Nie wiem co kupić jak to się ma do lustrzanki. Może podpowiecie na które modele czy to Nikona czy innych producentów warto zwrócić uwagę.
    Nikon D700+nikkor 35/1.8+SB-900 Lowepro Stealth Reporter D650AW

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    A po co Ci wymienna optyka? Kup RX100m3 albo np. nowego Panasa LX100 - styknie do 95% zadan. A jak koniecznie chcesz zmieniac szkla to Fuji X, NEXy, m4/3 albo Samsung NX. Wszystko masz opisane w dziale 'Inne systemy'.

  3. #3

    Domyślnie

    Tu chyba gadamy o nikonie 1, jak chcesz pogadać o np. m4/3 to służę ale w dziale inne systemy. Przez trzy lata eksploatowałem ten system więc co nieco o nim wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    mam już drugiego Olka, teraz M10..bardzo fajna zabawka z psikonikiem 20/1,7.

  5. #5

    Domyślnie

    A co z systemem 1? Bo też od pewnego czasu zastanawiam się jak mniej nosić w torbie...
    Nikon D3, D200+MB-D200, N18-200/VR, N14-24/2,8 N70-200/2,8 VR II, S50/1,4 TC-20III i inne duperele

  6. #6

    Domyślnie

    Nic z nim....Nikt rozsądny i zainteresowany fotografią nie interesuje się nim.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

    Domyślnie

    mialem Lumixa prawie 3lata... do codziennego pstrykania ok ale do rozwoju srednio, rynek wtorny tragedia a ceny nowych szkiel nie adekwatne. za 5-10lat bedzie ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •