Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie MacBook Pro 15.4 Retina

    Witam,

    sporo już się tutaj naczytałem, że nie warto kupować laptopa do obróbki , ale co myślicie o Mac'u?
    W necie jest sporo informacji, że jako jedyny się nadaje (nawet na blogu Tomka Pluszczyka), ale chciałbym poznać Wasze odczucia jako użytkowników.

    Dokładnie myślę o tym modelu: http://www.saturn.pl/szczecin/notebo...tina,id-972517
    "15.4 cala z wyświetlaczem Retina. Procesor to Intel Quad-Core i7 o częstotliwości 2.2 GHz, pamięć RAM DDR3 o wielkości 16 GB oraz dysk SSD o pojemności 256 GB"

    W chwili obecnej używałem laptopa wraz z zewnętrznym monitorem i chciałem, aby tak zostało w domu.
    Jednak sporo podróżuję zawodowo i z chęcią zamiast w hotelu oglądać "M jak miłość" podłubałbym sobie coś przy zdjęciach


    Mam parę pytań:
    1. Czy powyższe konfiguracja jest wystarczająca?
    2. Czy da radę na przyjemną pracę z Nikonem D800/D810 (przymierzam się do zmiany).
    3. Czy to jest model z 2014 roku? Brak kodu produktu zgodnego z produktami Maca (najprawdopodobniej kod produktu wewnętrzny, co nic mi nie daje )

    Dziękuję za wszelkie przydatne informacje dotyczące Maca oraz samego systemu
    Nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem PRu Apple, więc za dużo nie wiem na ten temat.

    Pozdrawiam
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Kraków/Singapur
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ja mam 13" mbp z retiną i jestem mega zadowolony, ale potrzebowałem bardzo mobilnego sprzętu, dlatego nie mogłem wziąć 15". Co do konfiguracji, brać najlepszą na jaką stać, zero rozbudowy. Ja mam 8GB/256GB SSD i to absolutne minimum do w miarę komfortowej pracy. Następny będzie 16GB/512GB SSD, szybko się dysk zapełnia Nie mogę się wypowiedzieć co do pracy z RAWami z D800, jako że ostatniego miałem Canona 7D. Im więcej RAMu, tym lepiej - tak podejrzewam
    RX100 + dslr w drodze
    MBPr 13"

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informację zwrotną. Właśnie tak podszedłem do tematu: stąd 16gb ramu. Niestety większy dysk wiąże się z modelem w którym jest inna karta graficzna, która jes mi niepotrzebna a cena mocno winduje w górę.
    Zdaję sobie sprawę, że miejsca mi nie starczy, ale będę popierał się dyskiem zewnętrznym.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Kraków/Singapur
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zależy, gdzie się kupuje, Apple bez problemu zamontuje i 1TB dysk do podstawowego modelu. Tylko cena znacząco będzie odbiegać od tej z linku
    RX100 + dslr w drodze
    MBPr 13"

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez holek331 Zobacz posta
    Witam,
    sporo już się tutaj naczytałem, że nie warto kupować laptopa do obróbki , ale co myślicie o Mac'u?
    ...
    Ogryzki nie stanowią tu żadnego wyjątku.
    Owszem, obrazki do publikacji w sieci można przygotowywać i na Retinie, ale już wywoływanie negatywów cyfrowych jest przynajmniej z mojego punktu widzenia, absolutnie niemożliwe.
    Tak więc mak nadaje się do poważniejszych zadań dopiero po dodaniu do niego odpowiedniego monitora.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Ogryzki nie stanowią tu żadnego wyjątku.
    Owszem, obrazki do publikacji w sieci można przygotowywać i na Retinie, ale już wywoływanie negatywów cyfrowych jest przynajmniej z mojego punktu widzenia, absolutnie niemożliwe.
    Tak więc mak nadaje się do poważniejszych zadań dopiero po dodaniu do niego odpowiedniego monitora.
    A Ty znowu z teorią, że do zdjęć nie nadaje się nic co nie ma pełnego AdobeRGB...
    Przez lata ludzie robili zdjęcia na sRGB i nikt nie narzekał.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ...
    Przez lata ludzie robili zdjęcia na sRGB i nikt nie narzekał.
    TYLKO ślepcy nie widzą różnicy.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #8

    Domyślnie

    Dodam, że fotografia to tylko moje hobby, ale mimo wszystko chciałbym się rozwijać i mieć pełną kontrolę nad tym co robię. Głównie zależy mi na zdjęciach do neta. Posiadam monitor zewnętrzny Eizo.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez holek331 Zobacz posta
    ...
    Posiadam monitor zewnętrzny Eizo.
    To po kiego wykosztowywać się na ogryzka?

    Póki jeszcze nie jesteś uzależniony od tej marki, to lepiej chroń swoje zdrowie.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    TYLKO ślepcy nie widzą różnicy.
    TYLKO umysłowo ślepi uważają, że bez Adobe RGB nie da się zdjęć obrabiać...

    Ba... już nie wspominając o tych, bo Adobe RGB pchają w net... bo to jedyna słuszna przestrzeń...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •