Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    GonzoG, co do otwierania lampy wbudowanej to sprawdziłem że zewnętrzna błyska niezależnie czy wbudowana jest otwarta czy zamknięta.
    A czy ja pisałem coś na temat, że nie działa przy wbudowanej ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Witam

    Ta lampa dla aparatu nie istnieje, a skoro jej nie ma, to trzeba otwierać wbudowaną.
    Tak zrozumiałem stwierdzenie o konieczności otwierania wbudowanej ....


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Immeth Zobacz posta
    Cyz ktoś jeszcza testował lampę i podzieli się wnioskami?
    Ale wnioski odnośnie czego ?? Działania lampy??
    Działa dokładnie tak samo jak YN-560II i YN-560III.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Błyska tak samo, jednak działa troszkę inaczej. W trybie "master" może zarządzać trzema grupami oraz posiada osobny kanał do własnych ustawień. Może być wyzwalana poprzez inną 560IV lub 560TX w sześciu grupach.
    Body kilka słoików i inne graty

  5. #25

    Domyślnie

    Proszę zatem ostatecznie potwierdzić, czy lampa działa bez otwierania tej wbudowanej - mam D3200.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borejek343 Zobacz posta
    Proszę zatem ostatecznie potwierdzić, czy lampa działa bez otwierania tej wbudowanej - mam D3200.
    A co to niby ma wspólnego z lampą - do tego jeszcze manualną...

    Od dziesięcioleci aparaty działają zawsze tak samo - migawka się otwiera i na masz zwarcie na stykach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Generalnie chodzi mi o to, czy na ustawieniach auto przy niskim oświetleniu aparat po naciśnięciu spustu sam otworzy wbudowaną lampę i błyśnie obiema lampami. Przy zainstalowaniu oryginalnej lampy Nikona aparat nie używa wbudowanej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borejek343 Zobacz posta
    Generalnie chodzi mi o to, czy na ustawieniach auto przy niskim oświetleniu aparat po naciśnięciu spustu sam otworzy wbudowaną lampę i błyśnie obiema lampami. Przy zainstalowaniu oryginalnej lampy Nikona aparat nie używa wbudowanej.
    Jak zakleisz klejem to nie otworzy. Jak nie zakleisz, to będzie chciała się otworzyć, to niby jak, jeśli na zablokujesz ją tą ??

    A skąd niby ma aparat wiedzieć, żeś mu jakąś lampę na sanki wsadził, a nie tylko sam kabel ?? czy jakie inne cudo ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Odpowiem co do D5100, ale pewnie w Twoim aparacie będzie identycznie.
    Lampa w trybie AUTO się otwiera, ale przy YN-560 jest to otwarcie ograniczone mechanicznie przez wsadzoną lampę.
    Wewnętrzna lampa jeśli nie jest w pełni otwarta to nie błyska.
    Z drugiej strony ustawianie AUTO przy tej lampie nie ma zupełnie sensu, bo lampa błyśnie z jakąś ustawioną mocą a przysłona ustawi się na jakąś przypadkową wartość wynikającą z wewnętrznych przeliczeń aparatu.
    W trybach innych niż AUTO lampa sama się nie otwiera.
    Ta lampa nie komunikuje się z aparatem, ale stwierdzenie obecności lampy w aparacie jest elektronicznie banalne i jeśli firmy tego nie robią to wyłącznie w celu promowania własnych wyrobów.
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    Witam
    Odpowiem co do D5100, ale pewnie w Twoim aparacie będzie identycznie.
    Lampa w trybie AUTO się otwiera, ale przy YN-560 jest to otwarcie ograniczone mechanicznie przez wsadzoną lampę.
    Wewnętrzna lampa jeśli nie jest w pełni otwarta to nie błyska.
    Z drugiej strony ustawianie AUTO przy tej lampie nie ma zupełnie sensu, bo lampa błyśnie z jakąś ustawioną mocą a przysłona ustawi się na jakąś przypadkową wartość wynikającą z wewnętrznych przeliczeń aparatu.
    W trybach innych niż AUTO lampa sama się nie otwiera.
    Ta lampa nie komunikuje się z aparatem, ale stwierdzenie obecności lampy w aparacie jest elektronicznie banalne i jeśli firmy tego nie robią to wyłącznie w celu promowania własnych wyrobów.
    Pozdrawiam
    Stwierdzenie obecności takiej lampy jest niemożliwe. Równie dobrze możesz mieć wysunięte w sanki cokolwiek innego niż lampę i co w tedy ma aparat myśleć??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •