Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
  1. #11

    Domyślnie

    Witam
    Zamówiłem sobie lampę z tematu
    Moja ostatnia lampa miała dwa parametry, liczbę przewodnią i czas ładowania i było to daaaawno temu.
    Mam prośbę o polecenie jakiejś książki która mogłaby pomóc w ogarnięciu nowego zakupu.
    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    w sensie instrukcję użytkowania lampy, czy jakiś przewodnik po jej zdalnym wyzwalaniu i wykorzystywaniu w ten sposób?

  3. #13

    Domyślnie

    Witam
    Z obsługą sobie poradzę, interesuje mnie raczej jakiś zaawansowany poradnik na temat zasad fotografowania lampami tej klasy oraz kompendium wiedzy na temat rozwiązań stosowanych w lampach, bo zaczynam się gubić w skrótach.
    Wiem że ta lampa nie ma TTL i innych udogodnień ale chciałbym mieć pełną orientację co do rozwiązań stosowanych w lampach.
    Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Witam
    Dotarła do mnie lampa YN-560 IV , zamówiłem w GB choć drożej niż w Chinach, bo dostawa szybsza, brak ryzyka cła i ewentualne naprawy w Unii prostsze w realizacji. Wyszło 286zł, wysyłka trwała troszkę ponad tydzień, z Chin szacowali to na połowę stycznia.
    W zestawie funkcjonalny pokrowiec, podstawka do lampy i 4 baterie AA, pozytywne zaskoczenie jakością wykonania.
    Lampa odpalona przyciskiem PILOT ma imponującą moc błysku skojarzyła mi się z nowym laserem wojskowym wprowadzonym do eksploatacji w USA .
    Ładowanie lampy błyskawiczne, poszukam kogoś z podobną lampą by sprawdzić zdalne wyzwalanie.
    Przymierzam się do testów z D5100 i poszukuję informacji na temat konfiguracji aparatu do lamp "obcych", bo instrukcja do D5100 wcale o tym nie wspomina.
    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Co tu konfigurować? Wpinasz lampę w sanki i działa.
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  6. #16

    Domyślnie

    Zapomniałeś o ustawieniu odpowiedniego czasu naświetlania

  7. #17

    Domyślnie

    Witam
    Uwaga niebanalna , nie doczytałam tego z jakimi czasami może współpracować ta lampa z D5100.
    Samo wsadzenie lampy jest proste ale... przy pierwszych próbach pomimo lampy w sankach otwarła się lampa wbudowana, nie wiem dlaczego tak się działo, obecnie jest OK.
    Porobię kilka fotek i będę wiedział jak to działa.
    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    z jakimi czasami może współpracować ta lampa z D5100
    Najlepiej z dłuższymi lub równymi czasowi synchronizacji (jest w instrukcji)

    Porobię kilka fotek i będę wiedział jak to działa.
    Niech zgadnę - za mocno?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    Witam
    Uwaga niebanalna , nie doczytałam tego z jakimi czasami może współpracować ta lampa z D5100.
    Samo wsadzenie lampy jest proste ale... przy pierwszych próbach pomimo lampy w sankach otwarła się lampa wbudowana, nie wiem dlaczego tak się działo, obecnie jest OK.
    Z takimi na jakie pozwala D5100 z każdą inną lampą - co jest z resztą w instrukcji aparatu.

    Otwieranie się lampy wbudowanej - pewnie nadal nie wiesz i nigdy do tego nie dojdziesz... a to banalne - Ta lampa dla aparatu nie istnieje, a skoro jej nie ma, to trzeba otwierać wbudowaną.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    Porobię kilka fotek i będę wiedział jak to działa.
    Mogę od razu powiedzieć - zawsze tak samo - czyli zawsze wedle ścisłych ustawień użytkownika.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję wszystkim za informacje.
    Widziałem czasy synchronizacji w dokumentacji, myślałem że dotyczą lampy wbudowanej.
    Co do otwierania lampy wbudowanej to prawdopodobnie przy zakładaniu lampy miałem pokrętło sterowania ustawione w pozycji AUTO i dlatego lampa wbudowana sama się otworzyła, oczywiście rozumiem że przy lampie manualnej AUTO nie ma sensu.
    GonzoG, co do otwierania lampy wbudowanej to sprawdziłem że zewnętrzna błyska niezależnie czy wbudowana jest otwarta czy zamknięta.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •