Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: jaka karta?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    2x32 gb to najsensowniejsza opcja.
    Najsensowniejsza dla kogo? Dla cb czy dla autorki tematu? Poza tym autorka jasno pisała o chęci zakupienia jednej karcie a nie o dwóch:

    Cytat Zamieszczone przez edytac Zobacz posta
    Nigdy wcześniej nie myślałam, że karta pamięci do aparatu jest taka ważna, a jednak... Czy możliwe, że przez moją kartę, lampa błyskowa dłużej się naświetla? Mam kartę Kingstona, a teraz potrzebuję jakąś dobrą o dużej pojemności, a nie znam się na tym. Możecie doradzić? Bardzo bym była wdzięczna!
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 25-09-2014 o 10:46
    Nikon

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Najsensowniejsza dla kogo? Dla cb czy dla autorki tematu? Poza tym autorka jasno pisała o chęci zakupienia jednej karcie a nie o dwóch:
    To po kiego grzyba sugerujesz zakup dwóch?

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    lepiej jest mieć 2 (słownie DWIE) karty (nawet jak mają po 16GB) zamiast 1 (słownie JEDNEJ) o pojemności 32GB. [/B]MZ bezpieczeństwo zdjęć jest ważniejsze od pojemnoości

  3. #23

    Domyślnie

    Skoro bezpieczeństwo jest najważniejsze to dlaczego sugerujesz używanie kart po kolei, a nie obu na raz (jednej jako backup)? Zdecyduj się, nie bądź baba

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    (...) lepiej mieć dwie mniejsze np. 2x16GB. Dlaczego? Bo w razie uszkodzenia jednej karty z dymem pójdzie np. 250 zdjęć z D7100 a nie 500 czy 1000. Dla cb może to nie ma najmiejszego znaczenia ale dla kogoś już tak. Szczególnie jeżeli chodzi o zachowanie ważnych zdjęć, których nie chce się stracić. Ale to potrafi zrozumieć tylko ktoś, komu coś takiego się przytrafiło.
    Przy okazji chciałbym zauważyć, że foty z D7100 trochę ważą, to już nie jest D50 i jego 6MP, a co za tym idzie, pojęcie mniejsza karta odnosi się do "nieco" większych pojemności.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    To po kiego grzyba sugerujesz zakup dwóch?
    Hmm... zauważ kto przede mną zaczął polecać 2 karty. Teraz zauważ pewien fakt, a mianowicie dlaczego mi a nie temu komuś zwróciłeś uwagę? Czyż nie jest to "klasyczna" definicja czepiania się mojej osoby? Dwa dni było spokoju (po ostatnich prywatnych wycieczkach w moją stronę i mojej prośbie w innych wątkach) ale - jak to mówią - "show must go on". Nie byłbyś sobą gdybyś mi nie dogryzł, czyż nie @nikoniarzd3100? Ale oczywiście ty nie nabijasz postów i nie łazisz za mną po forum, po każdym wątku, i w ogóle wszystko jest wg cb ok.

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Skoro bezpieczeństwo jest najważniejsze to dlaczego sugerujesz używanie kart po kolei, a nie obu na raz (jednej jako backup)? Zdecyduj się
    [...]
    Przy okazji chciałbym zauważyć, że foty z D7100 trochę ważą, to już nie jest D50 i jego 6MP, a co za tym idzie, pojęcie mniejsza karta odnosi się do "nieco" większych pojemności.
    To niech autorka kupi 2x64GB i będzie wtedy miała i dużo i bezpiecznie. A tak na poważniej to i 2x32GB też może być za mało, jak będzie strzelala dużo fotek (np. seriami). Z drugiej zaś strony 2x16GB może w zupełności wystarczyć, jak będzie strzelała fotki z rozsądkiem. Jak widzisz tu nie ma jednego dobrego rozwiązania i nie jest wtedy ważne, czy ma się D5100 czy D7100 (choć z tego drugiego pliki są większe).

    Dla mnie EOT bo robi się kolejny tasiemiec i prywaty.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 25-09-2014 o 13:08
    Nikon

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    To niech autorka kupi 2x64GB i będzie wtedy miała i dużo i bezpiecznie. A tak na poważniej to i 2x32GB też może być za mało, jak będzie strzelala dużo fotek (np. seriami). Z drugiej zaś strony 2x16GB może w zupełności wystarczyć, jak będzie strzelała fotki z rozsądkiem. Jak widzisz tu nie ma jednego dobrego rozwiązania i nie jest wtedy ważne, czy ma się D5100 czy D7100 (choć z tego drugiego pliki są większe).
    A co ja pisałem wcześniej:

    "dodam tylko, że rozmiar karty zależy również od tego do czego używamy aparat, dla jednego 8GB to będzie dość, dla innego 2x32GB (64GB) to będzie jednorazowe wyjście (np. zdjęcia na rajdzie). W instrukcji pisze, że coś koło 191 zdjęć w największym RAWie wejdzie na kartę 8GB, nie wiem czy to mało dla autorki wątku. "

    Równie dobrze, może kupić 2x8GB, ponad 200 zdjęć na wyjście chyba wystarczy, a w razie czego można 2 kartę jako kolejną ustawić. Wszystko zależy od kasy i przeznaczenia, a o tym wie tylko autorka wątku.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 25-09-2014 o 13:26
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... zauważ kto przede mną zaczął polecać 2 karty. Teraz zauważ pewien fakt, a mianowicie dlaczego mi a nie temu komuś zwróciłeś uwagę? Czyż nie jest to "klasyczna" definicja czepiania się mojej osoby? Dwa dni było spokoju (po ostatnich prywatnych wycieczkach w moją stronę i mojej prośbie w innych wątkach) ale - jak to mówią - "show must go on". Nie byłbyś sobą gdybyś mi nie dogryzł, czyż nie @nikoniarzd3100? Ale oczywiście ty nie nabijasz postów i nie łazisz za mną po forum, po każdym wątku, i w ogóle wszystko jest wg cb ok.
    Ja zauważam jedno- jak zwykle mieszasz a później stękasz. Słusznie zaproponowano 2x32GB skoro jeden NEF to około 30-35 MB.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Wszystko zależy od kasy i przeznaczenia, a o tym wie tylko autorka wątku.
    Otóóóóż to. Autorka milczy a my tu się kopiemy i wymyślamy cuda niewidy. Tylko ona wie m.in.:
    - ile potrzebuje kart (1 czy 2 a może 4?) i o jakiej pojemności,
    - ile może przeznaczyć kasy na kartę/karty?
    - czy będzie robiła backup czy ma to gdzieś...

    P.S. @nikoniarzd3100, nie stękam tylko dobrze się bawię twoimi docinkami.
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta

    16 GB w D7100 starczy w porywach na jakieś 250 zdjęć, tak więc to nie jest duża karta. Nawet 32 GB są już w nim maławe.
    policzmy, 16GB /250zdj. = 64MB wychodzi, że średnio waży z d7100 jedna fotka, (nawet zakładając 14bit ?)/ na pewno nie
    u mnie w D610 przy 14 bit(kompresja bezstratna) jest to 26-33MB
    tak, więc mocno niedoszacowałeś,
    w praktyce spokojnie można zmieścić na 32GB (takich używam) karcie 1000 i więcej zdj.


    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jako minimum polecam karty SanDisk Extreme Plus (80MB/s).
    ale polecasz do czego ?, dla sportowców, czy krajobrazowców ? bo to chyba różnica (nie rozchodzi się o transfer do kompa, bo tu można w czasie zrzutu, pójść na kawe), ale po co komu szybkie karty, które kosztują dużo więcej, jak ma ich nie wykorzystać ?
    sam używam 45MB/s i da się z tym spokojnie żyć nawet w seriach

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    sam używam 45MB/s i da się z tym spokojnie żyć nawet w seriach
    Z buforem na 15 RAWów - da się. Z takim na 6 - powodzenia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    policzmy, 16GB /250zdj. = 64MB wychodzi, że średnio waży z d7100 jedna fotka, (nawet zakładając 14bit ?)/ na pewno nie
    Na pewno nie. Jeśli mamy założyć średnią to będzie ona na poziomie połowę niższym, czyli 32 MB. Czyli przy karcie 16 GB będzie to około 460 zdjęć. Nie jest to dużo. Jest to wręcz mało. Ja wiem, mało/dużo to pojęcia względne, aczkolwiek warto też nadmienić, że częsta wymiana nie służy kartom i czasem lubi się coś wyłamać.
    Kolejna sprawa- liczymy w tym wątku wszystko pod kątem zdjęć, a co jeśli poza zdjęciami przyjdzie ochota coś nagrać? Także 32 GB jest oczywistą oczywistością. Także jeśli chcemy korzystać z opcji podwójnego zapisu to 2x32 GB będzie raczej takim minimum, a w przypadku zdjęć i wideo trzeba poważnie rozważyć zakup albo większych, albo kolejnych kart.

    Wszystko zależy od tego w jakich sytuacjach autorka robi zdjęcia, jakie ilości, czy jest w stanie znaleźć czas i miejsce by zgrać te zdjęcia by móc opróżnić kartę. W moim przypadku muszę mieć komfort zapisu przynajmniej 1500 zdj w ciągu dnia (aż dziwi mnie fakt, że jeszcze w zeszłym roku zupełnie wystarczał zapis 500-700 fotek...). Po prostu nie mam jak zgrać, nie zawsze jest czas, mało kiedy jest możliwość zabrać sprzęt do zgrywania, mało kiedy chce mi się dodatkowy sprzęt targać ze sobą.

    Podsumowując- pojemne karty owszem, kosztują sporo, ale znacznie powiększają komfort użytkowania sprzętu.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •