Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nikon SB 700 - zdalnie

    Hej.

    Mam pytania odnośnie SB 700 przy zdalnym użyciu z D600:
    1. Czy można ją wyzwolić za pomocą wyzwalacza radiowego?
    2. Czy może służyć jako główny sterownik/pośredni* wyzwalania radiowego (nie CLS)? *pośredni -> wyzwalamy na przykład SB 700 CLS-em, a SB 700 radiowo wyzwala pozostałe lampy.
    3. Czy D600 ma możliwość radiowego wyzwolenia z korpusu, czy trzeba coś montować w sanki np. SU 800 -> pytam bo podobno jakieś korpusy mogą wyzwalać lampy radiowo -> oprócz CLS.
    4. Jaki zasięg ma taki wyzwalacz radiowy?


    Pytania ogólne:
    • Na ile mniej więcej wyzwoleń wystarcza wam komplet Enloopów (1900 mAH)?
    • Czy ktoś przegrzał tą lampę?


    [edit] Nie zauważyłem, że jest podobny temat poniżej, jeśli przeszkadza prośba do Administratorów o przeniesienie wątku do tego poniżej tj:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=181209
    Ostatnio edytowane przez josephebeloki ; 23-09-2014 o 09:12
    "Nikon"

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę mylisz pojęcia: CLS to ogólna nazwa systemu kreatywnego oświetlenia Nikon (Creative Lighting System), lampa z TTL na sankach też działa w CLS. Wyzwalanie zdalne nazywa się AWL (Advanced Wireless Lighting).
    Nikon nie ma póki co systemu wyzwalania radiowego w swoich lampach. Jest tylko AWL w którym komunikacja między lampami odbywa się za pomocą serii przedbłysków. D600 ma tryb commandera - możesz używać wbudowanej lampy jako sterownika i wyzwalać za jej pomocą zdalnie SB-700. Możesz to ustawić w menu w opcji sterowania lampą wbudowaną.
    Zasięg AWL zależy w dużej mierze od warunków. "Oczko" w lampie sterowanej zdalnie musi widzieć błyski commandera. W pomieszczeniach można używać błysku odbitego, jednak w plenerze konieczne jest odpowiednie ustawienie korpusu lampy w stronę aparatu.
    Żeby używać wyzwalania radiowego potrzebujesz dokupić dodatkowe wyzwalacze innej firmy. Np. Youngnuo RF-603 (tylko manual) albo Pixelking lub YN-622N jeżeli chcesz mieć TTL. Zasięg takich wyzwalaczy to wg. producenta ok.100m
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, dzięki za wyjaśnienie.
    Używam aktualnie SB 700 w trybie Remote właśnie w CLS-sie z D600 i zdalnie ją wyzwalam. Jednak tak jak napisałeś, światło z lampy wbudowanej musi dotrzeć do odbiornika SB 700. Nie zawsze jednak to się udaje stąd moje pytania o wyzwalanie radiowe.
    Ewentualnie myślałem, że może któraś z lamp posiada taką opcję... bo wiem, że konkurencja Metzt czy coś w ten deseń posiadają w sobie nadajniki radiowe.
    "Nikon"

  4. #4

    Domyślnie

    Z lamp z radiowym wyzwalaniem z TTL, to aktualnie jedynie Phottix Mitros+. Nic więcej nie ma.
    Można wyzwalać inne Mitros+, albo lampy na odbiornikach Phottix Odin, Odin II i chyba Strato II.

    Oprócz wspomnianych wyżej Phottix'ów masz jeszcze:
    - Meike MK-GT600
    - YN-622-TX, YN-622N
    - Pixel King Pro i King
    - PocketWizard FlexTT5 i nadajnik MiniTT1
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Gonzo Własnie wyszedł jakiś nowy wyzwalacz "O Wilku mowa"

    http://www.optyczne.pl/7513-news-Pho...in_II_TTL.html
    "Nikon"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •