Close

Strona 5 z 43 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 427

Wątek: Canon G7X

  1. #41

    Domyślnie

    Dzięki za informacje.Manualne ostrzenie czasem sie przyda,ale czesciej uzywalbym manualnego ustawiania odleglosci np. na 2-3 metr przy wykorzystaniu glebi ostrosci do streeta, czy jest jakas skala liczona w metrach, gdzie sobie to moge szybko ustawic?Dosyc fajnie bylo to rozwiazane w fuji x100, gdzie mozna bylo to sobie dosc wygodnie ustawic i nie martwic sie autofocusem.Jak z tym ustawianiem wysoko ISO?Czy w dzien, przy dobrym swietle gdy ustawie sobie migawke np. na 1/250 a przyslona wychodzi np. 5,6 przy iso 100, to aparat podnosi iso i zmienia mi wartosc przyslony, albo odwrotnie, przy priorytecie przyslony np. f=4, powinna byc migawka np. 1/125 przy iso 100, to aparat podnosi iso wyzej i skraca mi czAS MIGAWKI?Czy dobrze funkcjonuje auto iso przy manualnych nastawach czasu i przyslony, tzn, czy do tego aparat sam dobieras iso, by zapewnic dobra ekspozycje?Stabilizacja..czy jest ok?Ciesze sie, ze spust dobrze chodzi, co w kompaktach nie zawsze funkcjonuje.Mialem kiedys canona serii G i mile go wspominam.Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Grip kupiłem bezpośrednio od Franieca http://www.kleptography.com/rf/#camera_g7x. Trzeba mieć paypala. Przesyłka szła jakieś 3-5 dni, nie trzeba było clić. Kiedyś kupowałem na lensmateonline też grip Franieca do Olympusa XZ-1 i mi przywalili cło. Poza tym koszty przesyłki były niższe u Franieca. Ogólnie to już mój drugi grip od niego i szczerze polecam. Przykleja się to do aparatu, są filmiki jak to zrobić.

    Przy ostrzeniu manualnym jest skala na boku i ona nie jest zła ale jest jeden problem. Jak wciskasz wybierak góra-dół aby przesuwać się po skali to idzie bardzo wolno a jak przytrzymasz przez chwilę to leci jak oszalałe. Zatem do ostrzenia ręcznego na jakimś statycznym obiekcie, gdzie możemy spędzić chwilę czasu jest ok ale do streeta to będzie raczej niewygodne rozwiązanie.

    Jak ustawimy w trybie A przysłonę i ISO na stałe to aparat dobiera czas migawki. Jak chcemy ustawić przysłonę i czas migawki sami to aparat dobiera ISO. A jak chcemy zrobić korektę ekspozycji to też możemy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tym czasem ale jak w trybie T wybierzemy 1/250 i ustawimy ISO 125 (to jest najniższe możliwe) to aparat dobierze przysłonę ale jak się okaże, że jest za ciemno to zaznaczy na czerwono/pomarańczowo, że już nie może otworzyć szerzej obiektywu.

    Stabilizacja jest dobra, przed chwilą sprawdziłem, że na najdłuższej ogniskowej byłem w stanie zrobić ostre zdjęcie z czasem 1/15 statycznemu obiektowi.

  3. #43

    Domyślnie

    Dzieki, to mi wiele wyjasnilo.Gdybym go dostal w lapy choc na chwile, to bylbym mądrzejszy. Jakos canon jest zaniedbywany i trudniej go gdzies obejrzec, niz np. sony, panas itp.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja zanim kupiłem to obejrzałem go chyba w Fotojokerze.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Ja zanim kupiłem to obejrzałem go chyba w Fotojokerze.
    Za ile kupiłeś? Cena nie chce spadać.

  6. #46

    Domyślnie

    Dałem 2400 ale razem z rocznym pakietem Foto Adobe CC. I tak miałem tego Adobe kupić, więc aparat mnie wyszedł 1800.

  7. #47

    Domyślnie g7x video

    Jeszcze jedno pytanie dotyczace video w canonie.Czy sa jakies mozliwosci ustawien manualnych, np. czasu migawki, przeslony ?Czy to mozna ustawic przed filmowaniem, czy tez zmienic w trakcie?Czy tez aparat sam ustawia automatycznie?Przy 30p dobrze ustawic migawke na 1/60s, czy jest mozliwe?pozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie

    W trakcie nie ma możliwości zmiany a przynajmniej mi się to nie udało. Przed filmowaniem można zmienić i przysłonę i czas ale ciężko mi powiedzieć jaki to ma wpływ na późniejsze filmowanie. W kiepskich warunkach ustawiłem najwyższą przysłonę, najkrótszy czas i najniższe ISO. W tych warunkach zdjęcie wychodzi czarne a jak się włączy przycisk filmowania to coś filmuje choć obraz ma inny odcień niż jakbym ustawił normalnie parametry.

  9. #49

    Domyślnie

    W valuebasket jest promocja 1899 jakby ktoś był zainteresowany.

  10. #50

    Domyślnie

    Nawet nie wiedzą co sprzedają, GX7 zamiast G7X... Poza tym kupowanie w jakimś serwisie z Hong Kongu i ryzyko cła to ewentualnie przy zakupie jakiegoś filterka a nie aparatu. Kupowałeś coś u nich?

Strona 5 z 43 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •