Close

Strona 33 z 43 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 427

Wątek: Canon G7X

  1. #321

    Domyślnie

    Właśnie to odkryłem siedząc dziś w restauracji. Połączyłem się z Wi-Fi knajpy i patrzę, a tu serwis Dysk Google mam w aparacie i mogę na niego bezpośrednio słać foty. Teraz patrzę w domu,a te same foty są też na canonowskiej chmurze, a w dysku Googla są one w katalogu Canon Image Gateway, więc się one kopiują tu i tu (myślałem, że będą tylko w Googlu)

    Zrobiłem dziś sesyjkę z Canonikiem i muszę przyznać, że ten aparat nie przeszkadza robić zdjęć, a wręcz pomaga w realizacji zamierzeń operatora

  2. #322

    Domyślnie

    A to ciekawie masz ustawione. U mnie działa wybiórczo. Sprawdź czy czasami nie wysyłasz z automatu rownież na fb, tt, flickera i inne.

  3. #323

    Domyślnie

    nie, mam "zaptaszkowane" na stronie Canona ich własny serwis i Googla , spróbuje odznaczyć ten canonowski to może nie poleci wtedy do nich
    Raw-ów się da wysłać ? czy ja nie umiem ..

  4. #324

    Domyślnie

    RAWy ani do chmury ani na dysk googla, ani bezpośrednio poprzez aplikację androida nie idą. Jedynie przez synchronizację można RAWy przesłać . Żeby nie było dublowania wysylki do googla i chmury canona przy jednoczesnym zaznaczeniu działania tych dwóch uslug, trzeba w ustawieniu uslugi wysylki na dysk googla zaznaczyć wysyłkę tylko na ten dysk, jest taka opcja.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 30-10-2016 o 21:08

  5. #325

    Domyślnie

    kurde, muszę poszperać później, teraz oglądam F1 i mało skupiony jestem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Canonik jest niesamowicie szybki, dotykowy spust działa błyskawicznie, a co najważniejsze - celnie (w bardzo rzadkich przypadkach się myli)
    Żeby nie być gołosłownym, jedna fotka, która świetnie obrazuje o czym piszę, ... poniższego zdjęcia, nie udało by się zrobić innym mi znanym aparatem (włączając lustrzanki), właśnie ze względu na błyskawiczność reakcji mojej i G7XMII (fotka jpg prosto z Canonika)


  6. #326

    Domyślnie

    to ja pano z jpg minimalnie później rozjaśnionych


  7. #327

    Domyślnie

    co wyróżnia ten kompakt ?, .. dość duży przetwornik, dość jasny obiektyw i dotykowy wyzwalacz pozwalający w komfortowy sposób niecentralnie kadrować
    wszystkie jpg z puszki, bez wyostrzania, pełne kadry, auto WB, Av





  8. #328
    Oszczędny w słowach Awatar goranick
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ogrody Kapias'a (?)

  9. #329
    Oszczędny w słowach Awatar goranick
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    163

    Domyślnie

    Rotor to co piszesz to prawda. Zadowolony jesteś z obrazka w ciemnicy? Ja się chyba jeszcze nie naumiłem go dobrze obsługiwać. Dla minie - przede wszystkim mieści się w kieszeni i można go po prostu mieć ze sobą wszędzie.






  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goranick Zobacz posta
    Rotor to co piszesz to prawda. Zadowolony jesteś z obrazka w ciemnicy? Ja się chyba jeszcze nie naumiłem go dobrze obsługiwać. Dla minie - przede wszystkim mieści się w kieszeni i można go po prostu mieć ze sobą wszędzie.
    Na razie zrobiłem jedną fotkę z iso 1600, auto WB, w warunkach polowych, by zobaczyć co ten maluch potrafi. Tak więc obserwacje dotychczasowe traktuję jeszcze roboczo.

    Normalnie powiem, że jestem w szoku
    Poziom szumów jest tak niski, że aż wręcz niewiarygodny. Programiści muszą stosować jakieś tricki, bo nawet otwieranie zdjęcia (RAW) bez odszumiania, daje za "małe szumy" na moje oko
    Zdjęcie poniżej, to przekonwertowany RAW w DPP4 (duże zdjęcie i wycinek 100% po lewej) na domyślnych ustawieniach, ale zmniejszyłem redukcje szumów i wyostrzania na minimalne poziomy.
    Wycinek 100% z prawej, to RAW przerobiony konwerterem Adobe do formatu DNG i później wywołany w CR z również skromnym odszumieniem i ciut za wysokim wyostrzeniem

    Jedna rzecz w G7X mnie ciut rozczarowała, to jakość brzegów kadru na szerokim kącie (w porównaniu do Panasa LX7). Ale, jak sobie uświadomiłem, że to 20mln px, to mi trochę przeszło. Panas LX7 był ostrzejszy i równiejszy w całym kadrze, no ale to przecież połowa z pikseli z Canona.
    Efekt trochę podobny do tego "rozczarowania", jakie jest przy porównaniu obrazka z D700 vs D750

    - tak to ogrody Kapiasa
    - Garanick, - super autka i fotki



    ...aa, jeszcze dopiszę, że, jak na razie Auto WB, to jakieś MEGA dobre jest . Ciekawe, jak się sprawdzi w trudniejszych warunkach i czy po dłuższym czasie, podtrzymam opinię ?
    Ostatnio edytowane przez rotor ; 01-11-2016 o 12:39

Strona 33 z 43 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •