Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126
  1. #1

    Domyślnie D5100 wybór lampy

    witam , chcialem dokupic lampe do aparatu. moj kolega, który zna sie duzo lepiej na fotografii i robi profesjonalne foty ( członek tego forum) doradzil mi Neewer YN-468 II TTL ITTL Flash Speedlite For Nikon D7000 D5100 D5000 D3100 H
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...pf_rd_i=468294, znalazłem tez niby taka sama na ebayu ale drozsza i nie wiem czy to sa te same lampy
    http://www.ebay.co.uk/itm/Yongnuo-YN...item27eb8ac994

    kiedys mialem kupic do amatorskich zdjec sb700 ale skoro jej nie wykorzystam mysle ze YN to dobry wybór na poczatek. Jako drugą lampe, którą bede wywoływał przez wireless ( RF-603 II) kolega doradził mi YN-565EX
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...pf_rd_i=468294

    Druga lampa przyda mi sie w plenerze jak juz sie naucze robic fotki tą pierwsza. Za tydzien jade na kanary i chyba raczej na plaze mi sie r lampa nie przyda, ale chce miec chociaz tą z TTL YN-468

    Czy to bedzie dobry wybór na poczatek przygody z lampami? Dodam, ze byłem pouczonym ze w plenerze TTL sie nie przydaje za bardzo i lepiej ustawiac manualnie, wtedy szybciej sie naucze robic fotki i bedą lepsze niz majac wszystko na auto i pewnie taka jest prawda

    reszta sprzetu 35mm 1.8g 18-55mm kit i jak sie uda to Sigma EX EX DG Macro HSM II Aspherical 70-200 mm f/2.8 APO II HSM DG

    prosze o umocnienie mnie w wyborze, dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    To są te same lampy.

    A do wyzwalania zdalnego przez RF-603 co najwyżej YN-560III.
    Kupowanie lampy TTL jako zdalnej do wyzwalania przez wyzwalacz bez TTL, to wyrzucenie pieniędzy. Poza tym, mając na aparacie YN-468II i chcąc jej używać w TTL nie będziesz mógł używać RF-603.
    Tak więc, powiedz koledze, że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi.

    Wracając do wyboru podstawowej lampy z TTL:
    - YN-468II to wg. mnie minimum co można kupić. Niestety obarczone dość sporymi kompromisami - jak brak iTTL-BL, który to jest aktualnie głównym trybem pracy lamp w Nikonie. Szczególnie gdy używa się lampy w dzień jako doświetlenie. Niestety nie działa z nowszymi aparatami Nikona - D5200, D5300, D3300.
    - YN-565EX - mocniejsza wersja YN-468II, dodatkowo ze zdalnym trybem CLS.
    - Metz 44 AF-1 - minimum od Metza. Ma iTTL i iTTL-BL. Niestety nie pozwala zbyt wiele manualnie ustawić.
    - Metz 52 AF-1 - chyba najlepsza aktualnie lampa pod względem możliwości do ceny. Oferuje więcej niż SB-700. I tą polecam - lepiej kupić coś porządnego, bo lampy się nie zmienia przez lata.

    Jako lampy zdalne - YN-560 III i wyzwalacz YN-560-TX, albo YN-560 IV jako główna (na aparacie, bo ma też funkcję nadajnika) i YN-560 III jako zdalne. Taki zestaw pozwala sterować mocą lamp z poziomu nadajnika na aparacie i nie trzeba latać do lamp, aby ją zmienić.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    tej YN-560 IV nie moge znalesc na ebayu ani amazonie ( nie ma mnie w kraju) , czy ten nadajnik YN-560-TX mozna zainstalowac pod lampą glówną jak ten RF-603 ? Który to jest bo na ebayu jest pare rodzajów http://www.ebay.co.uk/itm/Yongnuo-YN...item2591fcc9cc
    Mozesz bardziej wyjanisc czemu nie bede mogł uzywac majac na aparacie YN-468II nadajnika RF-603?

  4. #4

    Domyślnie

    YN-560 IV to nowość i może być jeszcze niedostępna.
    YN-560-TX jest tylko do wyzwalania lamp zdalnych. Nie ma jak na niego złożyć lampy. Z resztą przy jego rozmiarze mogłoby to być niebezpieczne.

    Jest jeden rodzaj YN-560-TX. Są tylko 2 różne stopki - do Canona i do Nikona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    No to w takim razie nie wiem juz co kupic, jestem chyba amatorem ( 2 lata robie zdjecia i sie juz sporo nauczylem), jade za tydzien na wakacje i chcialem jakas lampe, czasem by sie przydala zeby podswietlic postac na plazy od zacienionej strony, druga dokupie jak wroce. Moze zamiast tego uzyje blendy i bedzie lepszy efekt? Myslalem ze ta YN-468II styknie na poczatek bo cena ok, chcialem tez popstrykac zdjecia w hotelu i w nocy. Opinie tez ma spoko , znalazlem jedna ze lampa nie dziala z D5100 jak najnowszy software byl wgrany , post ten byl z czerwca i YN to niby potwierdzilo i pracuja nad tym. Moge kupic tez SB700 ale to juz 4 razy drozsze niz YN, za ta cene mialbym 4 takie. Chcialem max wydac ok 500-600 zl, bo reszte przeznaczylbym na transmiter ( wtedy juz kupilbym ten z TTL http://www.amazon.co.uk/YongNuo-YN-6...s=rf+622+nikon ).

    Za bardzo tez nie wiem co to iTTL-BL i nie wiem jak jego brak sie objawia.
    Ostatnio edytowane przez satanica ; 18-09-2014 o 11:06

  6. #6

    Domyślnie

    TTL-BL to tryb pomiaru błysku lampy, który uwzględnia światło zastane. Właśnie po to, aby móc robić zdjęcia pod światło i żeby lampa nie przepalała.
    Bez tego niemal gwarantowane, że przepalisz i trzeba będzie robić korektę, i to bardzo często różną. Jak nie masz praktyki z lampą, to może nie być takie proste i będzie powodowało więcej problemów niż przyjemności z robienia zdjęć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    To mowisz że warto rzucić się na sb700? Czy tego metza

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satanica Zobacz posta
    To mowisz że warto rzucić się na sb700? Czy tego metza
    Warto kupić Metz'a.
    SB-700 jest droższa, wyraźnie słabsza, ma poważnie okrojony tryb CLS master, a jedyny jej plus, to czulsza fotodioda przy zdalnym wyzwalaniu błyskiem, czego nie wykorzystasz skoro chcesz wyzwalać radiowo.

    Dołączone filtry czy mydelniczka nie są warte różnicy w cenie. Szczególnie, że filtrów i tak najlepiej kupić więcej (np. zestaw Rosco u cyfrowych), a mydelniczki nie używa się tak często.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satanica Zobacz posta
    To mowisz że warto rzucić się na sb700? Czy tego metza
    GonzoG Ci wytłuścił swój typ. Ja z kolie mam SB-700 (z D5100) i... nie chcę innej.

    SB700 - Metz 52 AF 1
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Czy te lampy bezproblemowo będą działać z tym wyzwalaczem rf 622 i z tanszymi lampami dodatkowymi jak yonguno?

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •