Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3100 i zdjęcia samochodów

    Witajcie,
    Dostałem zadanie, aby w jak najbardziej budżetowy sposób porobić u mnie w firmie zdjęcia samochodów do aukcji internetowych. Mają to być zdjęcia aut z zewnątrz + zdjęcia środków samochodów (w tym zdjęcie całej deski rozdzielczej). Coś mi się zdaje, że ze standardowym N18-105 będzie zbyt ciemno do wnętrz. Podpowiedzcie proszę, czy D3100 nada się do tego celu, a jeśli tak to jakich obiektywów powinienem szukać?
    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Nada się. Dokup filtr polaryzacyjny.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    Spokojnie się nada, ale będziesz potrzebował trochę szerszy obiektyw.
    Pomyśl nad S10-20
    Czarny pasek na żółto haftowany

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    A co do sigmy, w którą celować? Sigma AF 10-20mm f/4-5.6 EX HSM DC (Nikon) czy Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM (Nikon) ? Czy obu tych obiektywach ostrość będzie automatyczna? Sorki za lamerskie pytania

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, w obu będzie automatyczna ostrość.
    Która z nich będzie lepsza do twoich celów, trudno mi powiedzieć.
    Ja kupiłem 4-5,6 i jestem zadowolony, w skrócie pisząc ponoć ogólnie jest lepsza od młodszej siostry pod wieloma względami poza maksymalnym otworem przysłony.

    Tylko nie zdziw się, bo jeśli nie robiłeś wcześniej zdjęć szerokokątnym obiektywem, zaskoczeniem dla Ciebie może być zniekształcenie tego co widzisz przy najkrótszej ogniskowej...

    Jeśli to ma być aparat tylko do zdjęć samochodów do aukcji, to wydaje mi się, że nawet wiele kompaktów spokojnie dało by radę, nie musisz mieć do tego koniecznie lustrzanki...

    Acha - co do światła, nie napalaj się jakoś strasznie na bardzo jasne obiektywy, pamiętaj, że przy szerokim otworze przysłony będziesz miał bardzo małą głębie ostrości. Jak chcesz, mogę po powrocie do domu wrzucić Ci zdjęcie deski rozdzielczej zabytkowego autka zrobione przy 2.8. Ostry jest kawałek o który mi chodziło, reszta nie.
    Jeśli chcesz zdjęcia do aukcji, to pewnie będziesz chciał mieć całość ostrą, więc nawet jak będziesz miał bardzo jasny obiektyw, to go nie wykorzystasz...
    Ostatnio edytowane przez Michalt007 ; 16-09-2014 o 17:12

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Michalt007 za Twoje podpowiedzi.
    Z pewnością ogniskowe 10-20 lepiej się sprawdzą do wnętrz samochodów niż 18 z Nikkora 18-105. Co do zniekształceń, to pewnie już sprawa praktyki i przetestowania jakie są efekty. Jeśli to dla Ciebie nie problem, to chętnie zobaczę zdjęcie zrobione Twoją sigmą.
    Faktycznie ma to być aparat tylko do zdjęć samochodów, przy czym efekty mają być lepsze niż dotychczasowe robione canonem za 300 zł. Jaki z kompaktów mógłbyś polecić do tego celu? Chętnie poznam Twoje zdanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia rób najlepiej w pochmurny dzień lub pod dachem

    Wysłane z mojego Nexusa 5

  8. #8

    Domyślnie

    Jak wrócę do domu poszukam zdjęcia i wstawię.
    Mogę też spróbować zrobić zdjęcie jedną z tych Sigm, które bierzesz pod uwagę, ale to pewnie dopiero w weekend - przed pracą czas goni a po pracy już ciemnawo (koło 20tej wracam).

    Kompakt - nie potrafię polecić konkretnego, za słabo się w tym orientuję, najprawdopodobniej kilka modeli dało by radę.
    Fajnie żeby miał dobrą optykę, żeby był jasny i miał małą cyferkę na "krótkim końcu" i żeby miał gwint umożliwiający przykręcenie np. polara.
    No i żeby miał dużą matrycę - nie chodzi o ilość pixeli, tylko o fizyczny rozmiar matrycy, w kompaktach bywa różnie. 1/1,7 powinno być ok (pamiętaj, że to dzielenie).
    Najmniej potrzebny Ci będzie mega zoom.
    Jeden ciekawy kupiłem kilka miesięcy temu Mamie - metalowe body, jasny (chyba 2), zapis w NEFach (na początek niepotrzebne ale jak się wkręcisz to może Ci się przydać, albo jak coś nie wyjdzie i będziesz chciał ratować zdjęcie), stosunkowo duża matryca, dobra stabilizacja.
    Nie wiem tylko, czy wystarczająco szeroki kąt jak dla Ciebie. To był chyba p7800 albo 7700. Wymiatacz jeśli chodzi o światło to p330 (1,7) i chyba troszkę szerszy kąt. Najlepiej jak byś sobie spróbował w sklepie jak w tym przypadku szeroki kąt wygląda.

    Odnośnie polara taka mała rada (jeśli nie używałeś wcześniej) pamiętaj, że zabiera światło. Niezależnie, czy zdecydujesz się na kompakt, czy lustrzankę. Więc do wnętrza może być kiepsko. Tzn, jak zobaczysz, że Ci czasy zbyt długie wychodzą, po prostu odkręć polar

  9. #9

    Domyślnie

    BaCaaa zdjęcia będą robione pod dachem. Chcą w firmie zrobić coś w rodzaju ścianki.
    Michalt007 kolejny raz wielkie dzięki za Twoje uwagi. Kompakty które zaproponowałeś wyglądają fajnie. Pod rozwagę szefostwa zostawię, czy chcą wydać praktycznie taką samą kasę na kompakt czy D3100. Odnośnie polara to zdaję sobie sprawę że zabiera światło. Będę nalegał żeby zainwestowali w porządny statyw. Co do sigmy, to pewnie o ile w ogóle, to wybiorą tańszą Sigma AF 10-20mm f/4-5.6 EX HSM DC.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    BaCaaa zdjęcia będą robione pod dachem. Chcą w firmie zrobić coś w rodzaju ścianki.
    Michalt007 kolejny raz wielkie dzięki za Twoje uwagi. Kompakty które zaproponowałeś wyglądają fajnie. Pod rozwagę szefostwa zostawię, czy chcą wydać praktycznie taką samą kasę na kompakt czy D3100. Odnośnie polara to zdaję sobie sprawę że zabiera światło. Będę nalegał żeby zainwestowali w porządny statyw. Co do sigmy, to pewnie o ile w ogóle, to wybiorą tańszą Sigma AF 10-20mm f/4-5.6 EX HSM DC.
    Z kasą to nie jestem pewien czy tak samo wyjdzie, bo do 3100 jeszcze musisz obiektyw doliczyć No i droższy polar - o ile dobrze pamiętam, koło 200zł dałem za polar do tej Sigmy - im większa średnica filtra, tym droższy (zakładając, że mówimy o takim samym pod innymi względami filtrze). A ta Sigma ma sporą przednią soczewę
    No i statyw musi być lepszy, bo 3100 + obiektyw będzie cięższe niż kompakt.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •