Close

Strona 13 z 357 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 3570
  1. #121

    Domyślnie

    faktycznie spore opóźnienie. Warto dodać, że w D700 jak wyłączy się światłomierz (automatycznie po tych kilku sekundach) to body pobiera tak samo mało prądu jak przy ustawieniu na OFF. Dlatego nie bardzo rozumiem jaki może być tryb uśpienia w D750, jeśli w D700 można było takie zrobić, że nia ma różnicy czy body włączone czy wyłączone. Tak samo jest w starym F5 i F100, więc to żadna nowość technologiczna .
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Segl jak będziesz focił wesele zwróć uwagę na pracę AF w mieszanym świetle i z wspomaganiem AF z lampy.
    z lampą niestety nie sprawdzę bo nie mam ale mam kilka zdjęć z wczoraj, niektóre w bardzo mieszanym świetle i generalnie jest super https://drive.google.com/folderview?...2M&usp=sharing

    większość z przedziału ISO 3200 - 8000, na Auto ISO i Trybie A

  3. #123

  4. #124

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=OpK_9MwKcZ4 przytaczany już w tym wątku Ross Harvey zamieścił jeszcze jeden filmik, pokazujący o ile szybciej działa zapis zdjęć z najszybszą kartą SD (SanDisk Pro 95mb/s). W porównaniu do poprzedniego (robionego z kartą Lexar) widać dużą różnicę w szybkostrzelności po zapchaniu bufora (na korzyść SanDiska).

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaki on ma czas naświetlania? 1/400? Jakie ma tam inne istotne ustawienia? Robi przy światłach energooszczędnych (czyli mrugające jarzeniówki)+ dzienne.
    Dzisiaj tego nie sprawdzę bo nie mam już dziennego ale przy energooszczędnych jest spoko na takim swietle

    http://tapatalk.imageshack.com/v2/14...c73c1e7653.jpg

    Denerwuje mnie tylko ze na podgladzie jak mam wyłączone odszumianie juz od ISO 800 jest masakra, nie jestem w stanie ocenić jakości zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 04-10-2014 o 20:22 Powód: rozmiar zdjęć

  6. #126

    Domyślnie

    dzisiaj było macanko aparatu, i faktycznie dużo wygodniejszy niż D600

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Wiesz ja ogólnie jestem 2 systemowy, mam 5D mIII i 6D oraz D750 i używałem wcześniej D700 i D800, Canon większości przypadków wygrywa jeżeli chodzi o kolory, wyjątkiem sa zdjęcia pod światło gdzie Nikony maja lepszy kontrast i łatwiej coś wyciągnąć. Oczywiście 90% zdjęć robię w RAW i zgadzam się z Tobą, że jest to dowolność ale w Nikonie jednak to "zażółcenie" ciężko czasami usunąć przez co zdjęcia z Canona łatwiej i szybciej mi się obrabia.

    Znalazłem pierwszą rzecz jaka mnie drażni w tym body, ma dość spore opóźnienie jeżeli chodzi o wyświetlanie zdjęcia zaraz po zrobieniu, występuje to tylko podczas minuty nieużywania, czyli wchodzi jakby w stan uśpienia. Poniżej link do porównania jaki zrobiłem z D700:
    http://youtu.be/cLzCAFcAkcM
    Canon ogólnie ma tendencję do unikania koloru żółtego (chyba jakaś alergia ) przez co zdjęcia są trochę cieplejsze ale żółć Nikona da się spokojnie korygować - trzeba sobie tylko wypracować sposób (np. taki Link).

    Co do opóźnienia wyświetlania - ja podobny efekt czasem zauważam w D610 - aparat ma jakby chwilę zamyślenia czasem - przypisywałem to używaniu na raz kart 32 i 64 GB ale przyczyna może być niezależna od tego.

  8. #128

    Domyślnie

    Tryb video od pana z afro. Bardzo fajnie to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=DmXPYQwI640
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  9. #129

    Domyślnie

    Ale te nowości działają na człowieka, czym bardziej czytam o tym sprzecie, tym bardziej wydaje mi się on idealny, od wczoraj po krótkich testach, nawet mi się śnił że już go kupiłem w Galerii Dominikanskiej w fotojoker dostępny już, albo mi się przeslyszalo albo kosztuje 8,9k tam

    ten wyświetlacz wcale nie przeszkadza, byłem na nie, ale wydaje się być ok, generalnie jak ktoś ma obawy przed ulamaniem, to może sobie siedzieć w body i wcale nie trzeba go wyciągać, jest ładnie dopasowany... Może za krótko go miałem, ale miałem odrobinę wrażenie że plastik i przyciski są troszeczkę z gorszego materiału - ale to subiektywne odczucie, za krótko go miałem żeby to zdecydowanie potwierdzić. Ahhhhhh ten Nikon ciągle ciągnie do nowości

  10. #130

    Domyślnie

    OK, jak pisałem wcześniej czas na podsumowanie.
    Zrobiłem ponad 1000 klatek, chyba we wszystkich możliwych warunkach, na ślubie, pokazie mody, w totalnym słońcu oraz grobowych ciemnościach i takie wnioski:

    NA PLUS:
    + AF działa doskonale w KAŻDYCH warunkach i więcej na ten temat nie ma co się rozpisywać
    + w połączeniu z 38 1.8 jest lżejszy o niektórych bezlusterkowców
    + odchylany LCD - super (gwiazdka z nieba dla filmowców)
    + dzwięk migawki
    + szybka regulacja WB
    + AUTO ISO - super
    + 60p w FullHD
    + godny następca D700

    ... a reszta czyli MENU, obsługa lampy itp jak w poprzednich modelach


    NA MINUS:

    - czasami ma opóźnienie w wyświetlaniu zdjęcia, tytaj to przedstawiłem https://www.youtube.com/watch?v=cLzCAFcAkcM (szczególnie po 30 sek. nieużywania lub bezpośrednio po włączeniu.

    - podgląd na LCD zdjęcia przy ISO1600-8000 to masakra, nie jestem w stanie ocenić jakości zdjęcia, znaczy widać że jest ostre ale pixeloza masakryczna.

    - kolory i WB to ogólnie to samo co w poprzednich Nikonach "sraczko-żółtaczka", fajnie że jest regulacja na szybko "ciepło-zimno" i większości daję się skorygować ale jako równożędny użytkownik C5Dm3 to Nikon nadal w tyle

    OGÓLNE:

    - RAW 12bit nieskompresowany zajmuje 21-25 Mb

    - Na 70% baterii zrobiłem 1400 zdjęć (z podglądem każdego, przeglądaniem zdjęć i 3 min. filmowaniem także myślę, że przy oszczędnym użytkowaniu 2500 fotek się osiągnie na nowym aku)

    - O wysokim ISO nie sie co rospisywać bo porównywalne z większością obecnych lustrzanek na rynku, wyjątkiem jest tzw. wyciąganie z cieni gdzie Nikon miażdży Canona ale to pokazywałem wcześniej

    - trochę polepszył się ciągły AF na LiveView podczas filmowania ale nadal nie jest to rewelacja więc jak ktoś oczekuje cudów to jeszcze musi poczekać, standardowo aparat łapie ostrość ale "tył-przód" (zainteresowani chyba wiedzą o co chodzi)


    Reasumując po wpadce jaką zliczyłem z D800 ten aparat daje radę ale jak pokazuje przeszłość nie ma co się ekscytować i zobaczymy jak będzie po 10 000 klapnięć (bo tak mi się 800-ka zaczęłą sypać)


    poniżej kilka fot na dużym ISO






    Ostatnio edytowane przez segl ; 06-10-2014 o 00:40

Strona 13 z 357 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •