Close

Strona 3 z 357 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3570
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli ktoś nie widział tu pierwsze podglądowe klatki. Jak dla mnie jest bardzo bardzo obiecująco.


    http://www.fotopolis.pl/n/19685/niko...a-przykladowe/

  2. #22

    Domyślnie

    W ramach powrotu do tematu

    Porównanie d610, d750, d810 na wysokim ISO
    http://www.mattgranger.com/d750

    Jest nawet RAW do ściągnięcia D750 ISO25,600
    Niestety nie mam go czym otworzyć...

    Generalnie wysokie ISO chyba jest lepsze niż w d810

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Autor zdjęć z linku do flickra z postu #26 zamieścił też krótką recenzję / pierwsze wrażenia po angielsku (chwała mu za to, że nie w ojczystym języku ) http://www.henrysnote.com/2014/09/ni...50-review.html

  5. #25

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    teoretycznie to normalne że wyższe iso powinno być lepsze, mniej mpx=mniej szumu tylko ciekawe jak będzie w praktyce
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #28

    Domyślnie

    Dobrze że powstał ten wątek. Teraz można zobaczyć ilu maruderów mamy na forum - w innym wątku oczywiście

    Jestem coraz bardziej przekonany do tego sprzętu, idealnie trafia w moje gusta fotograficzne.
    -Jest idealny do portretowania, rozpiętość tonalna matrycy, wystarczająca duża ilość mpix, precyzyjny AF. nie jest klocem jak D800 - dla mnie bardziej skromny= mniej zwraca na siebie uwagę na plenerach i sticie to fajna rzecz.
    -Idealny do reportażu ślubnego, AF AF AF - czego więcej potrzebować, leciutki dobrze dopasowany do jasnych stalek z serii G, gibany wyświetlacz, często robiłem zdjęcia z góry na weselach z podniesionej ręki na wyczucie, teraz będę mógł patrzyć się na ekranik i nie walić na wyczucie. Matryca wiadomo, wyciąganie z rawów, mały szum na wysokim iso, wystarczające 24mpix nie 36 które nie jest potrzebne w połowie do repo. ślubnego.

    Do tego, uszczelnienia, dobre pokrycie kadru w wizjerze, znana już mi wygodna ergonomia z Nikona D600 i wiele wiele innych dobrodziejstw.

    Jeszcze dochodzi fotografia klubowa, jakieś eventy - to oczywiście podobnie jak ślub/wesele. Mnie cieszy że jest wielkości D600, oprócz tego wszystkiego co jest w nim na pro. to można spokojnie bez gripa brać na spacery - moim zdaniem Nikon trafił bardzo dobrze w oczekiwania niektórych. Ja się powstrzymywałem przed D800/810 ze względu na tą matrycę, fajnie do portretu itp. ale z drugiej strony po co do reportażu taka, do portretu 24mpix wystarczające -ja nie drukuję plakatów ze zdjęć. Waga może ktoś powiedzieć że przesadzam bo większe cięższe aparaty są wygodniejsze, ale jak się chodzi z torbą (aparatem) około 20godzin mając drugi aparat 2-3 obiektywy, lampy akcesoria, to fajnie minimalizować tą wagę - ja do tego celu idę, leciutkie, praktyczne i wygodne i nie najdroższe. Aparat miód malina!

    Szkoda tylko że w kieszeni dziura budżetowa i póki co można sobie pomarzyć i pozazdrościć pierwszym nabywcą
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-09-2014 o 10:28

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    nabywcą
    Nabywcom. A poza tym zgadzam się z Tobą, ale jednak trzeba poczekać na testy, żeby określić, czy AF to rzeczywiście będzie taki cud-miód.

    To co mnie cieszy w D3s polega m.in. na świetnym trzymaniu puchy, mimo jej ciężaru, dzięki głębokiemu chwytowi. Na tym filmku: https://www.youtube.com/watch?v=CuuWLYb2vuc pan Tajlandczyk pokazuje (mniej więcej od 2:50) jak wyprofilowany jest chwyt w D750, porównuje go też do D600. Różnica jest bardzo wyraźna, jeśli przełoży się to pozytywnie na trzymanie aparatu, to nawet z cięższymi szkłami, a nie tylko ze stałkami 1.8G.

  10. #30

    Domyślnie

    Jak dla mnie, w przeciwieństwie do części Koleżanek i Kolegów, D750 jest OK. Na dzień dzisiejszy mój niepokój budzi tylko odchylany ekran. Obawiam się, że może być to najbardziej awaryjna część w tym body.

Strona 3 z 357 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •