Close

Strona 342 z 357 PierwszyPierwszy ... 242292332340341342343344352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 411 do 3 420 z 3570
  1. #3411
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Na ile mocne jest mocowanie bagnetu w D750 ? Chodzi mi o sytuacje kiedy aparat wisi na pasku naramiennym z obiektywem skierowanym w dol podczas postoju jak i wolnego marszu. Jezeli chodzi o obiektywy to N70-200 2.8 VR2 i sporadycznie N200-500 5.6 VR.

    Przy okazji dla porownania jak wyglada taka sama sytuacja z D850 ktory jest ciezszy od D750 (wiec moze ma mocniejsze mocowanie bagnetu).

    PS.

    Chyba znalazlem informacje ktorej szukalem wiec sie podziele.

    Załącznik 16147

    Wychodzi na to ze D850 ma wytrzymalszy tzw. mirror box. Jak to jednak ma sie w praktyce ? Widzialem zdjecia zarowno D750 jak i D810 z wyrwanymi bagnetami. Czy D850 bedzie wytrzymalsze ? Oczywiscie mozna tez przypiac pasek do uchwytu statywowego w obiektywie.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 28-10-2018 o 01:18

  2. #3412

    Domyślnie

    A w jaki sposób doszedłeś do tego, że D850 ma wytrzymalszą komorę lustra?

  3. #3413

    Domyślnie

    @Jaack, wygląda na to, że w D750 bagnet jest przykręcany do kompozytowego frontu, coś na wzór D610.
    D750:

    D610:

    a w D810 do metalowego:

  4. #3414

    Domyślnie

    Zamiast robic zdjecia to biadolicie o *******ach. Nikt kto na fotografii zabrabia nie ma czasu takimi rzeczami sie przejmowac.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

  5. #3415
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    Zamiast robic zdjecia to biadolicie o *******ach. Nikt kto na fotografii zabrabia nie ma czasu takimi rzeczami sie przejmowac.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    Zadalem na wstepie pytanie: Na ile mocne jest mocowanie bagnetu w D750 ? Chodzi mi o sytuacje kiedy aparat wisi na pasku naramiennym z obiektywem skierowanym w dol podczas postoju jak i wolnego marszu. Jezeli chodzi o obiektywy to N70-200 2.8 VR2 i sporadycznie N200-500 5.6 VR.
    Widywalem fotografow z Nikonami D3/D4/D5 ktorzy mieli paski przyczepione do body a ciezsze obiektywy wisialy ku dolowi. Zakladalem jednak ze innaczej rozwiazano mocowanie bagnetu w body profesjonalnych a inaczej w nizszych modelach.
    Dla mnie nie jest to ****** tylko wazna sprawa gdyz chce zmienic sposob noszenia aparatu z ciezkim obiektywem. Problem juz rozwiazalem mocujac zaczepy paska do mocowania statywowego zarowno w N70-200 jak i 200-500. Dzieki temu mam aparat przewieszony przez ramie nawet z ciezkim obiektywem nie martwiac sie o konsekwencje uszkodzenia bagnetu.

    Bedzie mial czas sie przejmowac jak mu bagnet odpadnie razem z obiektywem

    Chyba lepiej najpierw zbadac temat zanim zmieni sie sposob noszenia aparatu z obiektywem niz pozniej po stracie duzej sumy pieniedzy w serwisie


    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    A w jaki sposób doszedłeś do tego, że D850 ma wytrzymalszą komorę lustra?
    Znalazlem zdjecia i opisy. Wkleilem zreszta link do zdjecia pokazujacy jak to wyglada w innych modelach.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 28-10-2018 o 15:00

  6. #3416

    Domyślnie

    Mam ten aparat fotografuje zawodowo i mam te obiektywy i uzywam roznych mocowan standardowych paskow i zaczepow oraz szelek. Problem jest w twojej glowie a nie czy wytrzyma czy nie. Pisze o normalnym uzytkowaniu a nie o wieszaniu sie na szelkach

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

  7. #3417
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    . Problem jest w twojej glowie a nie czy wytrzyma czy nie. Pisze o normalnym uzytkowaniu
    Tylko ciężko zdefiniować to normalne użytkowanie.
    Seria D8xx jest solidniejsza niż D750 i nie ma nad czym dyskutować. W D800 nie przewidzieli, że gęstsza matryca wymusza jeszcze lepszą komorę lustra (drgania - skracanie czasu by nie poruszyć). Chyba więc w D850 zrobiono to solidniej.

  8. #3418
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    Mam ten aparat fotografuje zawodowo i mam te obiektywy i uzywam roznych mocowan standardowych paskow i zaczepow oraz szelek. Problem jest w twojej glowie a nie czy wytrzyma czy nie. Pisze o normalnym uzytkowaniu a nie o wieszaniu sie na szelkach
    O ile z N 70-200 moglbym sie czesciowo zgodzic... faktycznie moze przesadzam z ostroznoscia. O tyle z 200-500 juz sie nie zgodze. To ciezki i dlugi obiektyw i jak ktos wspomnial dziala jak dzwignia. Nie widze nic zlego w dbaniu o narzedzia pracy. Lepiej przed szkoda niz po

    Z tego co znalazlem w necie (zdjecia i opisy) zakladam ze D850 ma bagnet bardziej wytrzymaly. Poprzednio mialem D700 i tam sie tez zbytnio tym tematem nie przejmowalem, aczkolwiek nie mialem wtedy N200-500.

  9. #3419

    Domyślnie

    Zrob tak , systemowo. Napisz oficjalne pismo do Nikona zobaczymy jak nie ustosunkuja. Pisze powaznie .

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

  10. #3420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta

    Znalazlem zdjecia i opisy. Wkleilem zreszta link do zdjecia pokazujacy jak to wyglada w innych modelach.
    Zdecydowanie uważam, że to stanowczo zbyt mało, aby wyciągać kategoryczne wnioski odnośnie tego, czy wytrzymalsza będzie komora metalowa, czy z tworzywa sztucznego.

Strona 342 z 357 PierwszyPierwszy ... 242292332340341342343344352 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •