Close

Strona 306 z 357 PierwszyPierwszy ... 206256296304305306307308316356 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 051 do 3 060 z 3570
  1. #3051

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Zobacz posta
    Jak ktoś ma ochotę zapraszam na mój profil na FB, wkrótce zdjęcia wykonane D750 z Sigmą S 150-600,
    jeszcze raz pozdrawiam, temat D750 vs. D810 uważam za zamknięty, więcej nie będę odpowiadał i cytował , ani nie będę odpowiadał na dziwne wiadomości prv.
    Bardzo prosiłbym o opinię zestawu D750 plus sigma S 150- 600, ponieważ od jakiegoś czasu choruję na tą sigmę nie wiem tylko czy dopłacać i brać tą S czy może tańszą no i czy bardzo trzeba było kalibrować?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-12-2016 o 13:02
    Z6, 24-70/4s, D500, N24-120, N17-55, N70-300 VR, Tamron 70 200 2.8 G2, Sigma 35mm F1.4 ART SB-900, RAYNOX MACRO DCR- 250.

  2. #3052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Największą wadą D750 jest to, że nie zawsze trafia w ręce osób umiejących właściwie wykorzystać jego możliwości.
    To samo się może tyczyć D810 jak i każdego innego aparatu

  3. #3053

    Domyślnie

    Ciągle mnie intryguje, skąd to właśnie niezadowolenie, u osób które nie maja i nie mieli tego aparatu?

    Zauważyłem tu takie dwie grupy osób.
    1) Posiadający D750 którzy pozytywnie się wypowiedza raz na jakiś czas na temat aparat. Później zapominają o tym wątku i cały czas korzystają z aparatu, pewnie mając satysfakcję z fotografowania.
    2) Osoby nie posiadające D750 które narzekają na ten aparat i celowo piszą o nim źle... Nie mogą się pogodzić z faktem ze ktoś z tego aparatu może być zadwolony

    Czasami w cieniu tych grup, znajdzie się osoba która miała aparat, ale zmieniła/sprzedała konkretnie opisując powody. Jeśli rozumiem ta mniejszość, i pierwsza grupę bo opisują swoje wrażenia. To nie potrafię zrozumieć drugiej grupy, jaki w tym cel mają i dlaczego to robią?
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 31-12-2016 o 12:49

  4. #3054
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Posty o bułkach poszły w kosmos. Ja rozumiem i dopuszczam małe OT, ale bez przesady ....

  5. #3055
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że moje posty też poleciały do śmieci, a o bułce była tylko wzmianka żeby utrzymać metaforyczność
    Ktoś tu zielonej sodówki za dużo wychlał !

    D750 jest niewygodny dla posiadaczy D700 i D800/810 bo zaniża im wartość ich sprzętu, który z przebiegiem po 300 tysięcy czasami chcieliby sprzedać nie wiele taniej niż ledwo użyty D750
    Podobnie jest z D300, który obrósł w legendy i dzięki temu teraz D300s z małym przebiegiem kosztuje sporo więcej niż D7000.
    Do tego dochodzą legendarnie nieużywane D700 zakupione w Skandynawii, które zawsze używano amatorsko, a gumy wymieniono tylko dla ładnego wyglądu

    Mam D750, jestem zadowolony i to bardzo z tego aparatu, miałem krótko D700 i D3s od znajomych, chodził mi po głowie zakup jakiejś starej styranej pełnej klatki jednak nerka poszła na aukcje i kupiłem nówkę D750 i nie mam zamiaru tego sprzętu długo zmieniać bo nie jestem nawet w stanie wykorzystać jego możliwości.
    Ślubniakiem nie jestem, wiec tu ci co trzaskają masowo i często mogą mieć swoje zdanie ale trzeba na to patrzeć z dystansem.

  6. #3056

    Domyślnie

    D750 jest, jaki jest. Ma swoje słabe strony, ale większości sytuacji nie ustępuje znacznie droższym modelom.

  7. #3057

    Domyślnie

    Z tą teorią o D700 się nie mogę jakoś zgodzić... D750 jest świetnym aparatem, to dla mnie nie podlega dyskusji, ale poza rozdzielczością i DR matrycy w czym jest lepsze od D700, żeby mnie skusić na zmianę? Nie interesuje mnie LV i filmowanie... Wychodzi z tego, że za 24 MPX z nowszej matrycy muszę dopłacić blisko 5k zł

  8. #3058

    Domyślnie

    Czasami małe rzeczy, czynią ogromną różnice. Ty nie widzisz różnicy, może nie potrzebujesz, inni widzą różnicę i wykorzystują to do osiągnięcia lepszych efektów, niż w poprzedniej generacji aparatów.
    a właśnie matryca, rozdzielczość i DR o którym wspomniałeś daje ogromnego kopa możliwości w D750.

    Szczęśliwego
    Nowego
    Roku
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 31-12-2016 o 18:39

  9. #3059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czasami małe rzeczy, czynią ogromną różnice. Ty nie widzisz różnicy, inni widzą i potrafią to wykorzystać osiągając efekty których innym sprzętem nie mogliby osiągnąć
    No ale konkrety poproszę...
    Ja przez blisko dwa lata myślałem, że skończę z FXem w postaci D750. Analizowałem sobie swoje potrzeby i możliwości aparatów, różnych. Skończyłem z D700, której wcale nie kupiłem w Skandynawii, a ma niespełna 20k zdjęć i cztery lata... Pomijając skrajnie kiepskie warunki, w których będę wyciągał cienie na maksa i potrzebował iso kosmicznego, jakich efektów Twoim zadaniem nie osiągnę?
    Nie chce zaczynać wojenki, nie chce posiadaczom D750 wytoczyć stwierdzeń, które ich obrażają... Chcę merytorycznych argumentów
    Ps. @kurczeblade, za często edytujesz posty
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 31-12-2016 o 18:42

  10. #3060

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o ISO, możliwości matryc - chodzi o jakość obrazowania - właśnie o to w tym wszystkim chodzi, gdyby to nie było takie istotne, to wciąż byśmy oglądali filmy na czarno-białych okrągłych ekranowych telewizorach z zaszumionym obrazem, a filmy by kręcili wciąż kamerami na korbkę Niby jeden parametr, ale wprowadza kolosalne i istotne różnice. D700 nie osiągniesz tak czystego zdjęcia w ciężkich warunkach jak z D750 na ISO 3200/6400. Dla niektórych takie iso jest istotne przy wyborze aparatu. Ja często używam ISO 3200/6400. Skrajne warunki to takie, gdzie z jasnym szkłem i dobrym używalnym wysokim ISO nie muszę walić lampami po całej scenerii żeby wyrównać światło, na pierwszym i drugim planie - a to jest jeden przykład z setek możliwych. To samo masz w konkurencyjnym systemie, popatrz z perspektywy Canona 5D - też świetny sprzęt na swoje czasy, a porównaj sobie możliwości w stosunku do nowych body 5dmk3/mk4 - pod względem możliwości matryc. Każdy ma inne zapotrzebowanie, w moim przypadku matryca w D750 i jej możliwości są bardzo przydatne. Ale masz racje, jak komuś to nie jest potrzebne, to nie ma sensu wydawać złotówek Mnie nawet ten cholerny odchylany ekranik się często przydaje

    @madebyzosiek sorrka za edytowanie, często piszę z doskoku, bo coś robię, a później poprawiam
    Dobra czas się szykować na drinking.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 31-12-2016 o 18:58

Strona 306 z 357 PierwszyPierwszy ... 206256296304305306307308316356 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •