Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Wolna praca Lightroom-a na dość mocnym komputerze

    Zacznę od tego jaki posiadam komputer:

    Intel Core ¡5-3470 CPU @ 3.20GHz, 16GB RAM, Grafika zintegrowana
    Dysk 0CZ-VERTEX4 128GB a na nim:
    1 partycja zaszyfrowana z systemem i programem Lightroom,
    2 partycja niezaszyfrowana, na której trzymam aktualnie obrabiane zdjęcia wraz z katalogami Lightrooma.

    MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP 1 (oryginalny)
    Lightroom 4.4 64-bit (oryginalny)


    Mianowicie...
    Czy posiadając komputer o takich parametrach możliwe jest, żeby Lightroom mulił niemiłosiernie w trakcie obróbki RAW-ów z D700-tki (12mpx)? Mimo umieszczenia zdjęć i danych na SSD, zdjęcie w formacie RAW do rozdzielczości 1:1 ładuje mi się około 5 sekund. Dodatkowo praca na suwakach, kopiowanie i stosowanie profili i wszystkie inne operacje na zdjęciach działają za sporym opóźnieniem i utrudniają wygodną pracę. Dodam jeszcze, że próbowałem umieszczać materiał zdjęciowy wraz z katalogiem lightrooma na ramdisku i różnica była praktycznie nieodczuwalna (rozdzielczość 1:1 załadowana w ciągu 4s). Poza tym całość systemu wraz z innymi aplikacjami działa na moim komputerze bardzo stabilnie.

    Czy wolna praca Lightrooma na takiej stacji roboczej jest normalna? 12mpx to przecież niewiele, strach pomyśleć co by było z pracą przy RAW-ach 36mpx. Czy opłaca się próba reinstalacji Lightrooma na niezaszyfrowanej partycji? Gdzie leży przyczyna tak wolnej pracy tego programu?

    Z góry dzięki za pomoc.
    D0,7k | N2470 |S14 2.8 | N50 1.8D | N80200 4,5 AI || D80 | N18105vr
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    No więc trochę Ci nakreślę temat.

    KLIK - tutaj masz jak przyspieszyć LR. a jeśli Ci to nie wystarczy to proponuje lekturę tego KLIK na samym dole masz "spis treści" więc możesz przeczytać to co Cie interesuje. Ja myślałem, że znam LR i nic mnie nie zaskoczy ale wiele rzeczy sie dowiedziałem i zacząłem korzystać. A jeśli chcesz od razu odpowiedź to proponuje zakupić jeszcze jeden dysk i tam trzymać zdjęcia. Nie myl z partycją bo to wciąż ten sam dysk. a optymalnie to by było kupić dwa dyski jeden SSD i jeden HDD. Na pierwszym SSD trzymasz system, instalke LR i cache, na drugim SSD Katalogi LR a na HDD RAWY DNG czy co tam robisz - ogólnie zdjęcia.

    Mam nadzieje, że trochę Ci nakreśliłem temat.
    --
    Thttps://forum.nikoniarze.pl/usercp.phphe only way to get rid of a temptation is to yield to it...[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

  3. #3

    Domyślnie

    AES NI masz włączone?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppawel232629 Zobacz posta
    1 partycja zaszyfrowana z systemem i programem Lightroom,

    Mianowicie...
    Czy posiadając komputer o takich parametrach możliwe jest, żeby Lightroom mulił niemiłosiernie .
    Sądzę ze powodem mulenia jest szyfrowanie.

    PS. Po co szyfrujesz system i programy? To dane sie szyfruje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sądzę ze powodem mulenia jest szyfrowanie.

    PS. Po co szyfrujesz system i programy? To dane sie szyfruje.
    Partycję systemową jak najbardziej się szyfruje jeżeli myśli się o bezpieczeństwie.
    Dobre szyfrowanie jest wolne, więc to może być przyczyną wolnej pracy.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trzcionek Zobacz posta
    Na pierwszym SSD trzymasz system, instalke LR i cache, na drugim SSD Katalogi LR a na HDD RAWY DNG
    Bez jaj ... jeszcze trochę, a do każdego programu i do każdego typu plików polecisz mu osobny SSD ... PO CO? Dyski SSD są bardzo szybkie, więc jak wszystko wrzuci na jeden przyzwoity SSD, to nic nie powinno zwalniać.

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Partycję systemową jak najbardziej się szyfruje jeżeli myśli się o bezpieczeństwie.
    Dobre szyfrowanie jest wolne, więc to może być przyczyną wolnej pracy.
    Zdaje się i5 (np. starszy Sandy Bridge) ma sprzętową akcelerację AES ... wydajność w ten czas jest bardzo wysoka i nie powinno nic zwalniać przy szyfrowaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    PS. Po co szyfrujesz system i programy? To dane sie szyfruje.
    Absolutnie się nie zgodzę. Szyfruje się to co potrzeba. Ja szyfruję cały dysk w lapku, a jakbym miał cokolwiek szyfrować na stacjonarce, to zacząłbym od dysku systemowego.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Zdaje się i5 (np. starszy Sandy Bridge) ma sprzętową akcelerację AES ... wydajność w ten czas jest bardzo wysoka i nie powinno nic zwalniać przy szyfrowaniu.
    Sprzętowe instrukcje pod kryptografię sprawiają, że szyfrowanie/odszyfrowanie jest znacznie szybsze, nie zmienia to faktu, że ogólnie, szyfrowanie/deszyfrowanie na CPU używając prostej arytmetyki jest wolne. Możliwe jest to, że program który wykorzystuje nie używa tych specjalistycznych instrukcji ( kwestia kompilacji, włączenia wsparcia, etc ). Dla tego dość ogólnie wypowiedziałem się w tym temacie, bo nie znamy dokładnie sytuacji.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    Absolutnie się nie zgodzę. Szyfruje się to co potrzeba. Ja szyfruję cały dysk w lapku, a jakbym miał cokolwiek szyfrować na stacjonarce, to zacząłbym od dysku systemowego.
    To, że tak robisz to nie znaczy, że tak trzeba.
    Ja kwestie "koniecznosci" szyfrowania załatwiłem tak, że mam inny komputer nie podłączony do netu (raz na kilka miesięcy pobieram aktualizacje). I mam spokój. Z 7 dysków zewnętrznych jakie mam szyfrowany jest jeden, bo na reszcie nie mam nic takiego. A swoje dane (zdjęcia) mam w większości podublowane. Więc gdyby się ktoś mi wdarł na dysk, to tylko na jeden (dyski nie sa podłaczone do kompów, nie dwa naraz z tymi samymi danymi).
    Jednym słowem - mam dość bezpiecznie bez szyfrowania.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Partycję systemową jak najbardziej się szyfruje jeżeli myśli się o bezpieczeństwie.
    Dobre szyfrowanie jest wolne, więc to może być przyczyną wolnej pracy.
    Ale bezpieczeństwie czego ??

    Szyfrowanie jest po to, aby nie było dostępu do danych, więc po kiego grzyba szyfrować coś, co jest ogólnodostępne ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •